PDA

Zobacz pełn± wersję : [MkII] Pomocy odczuwalne bicie w pedał i całego samochodu.



nico1976
16-07-2007, 18:12
Prosze o pomoc co to moze byc.
Jak odpale samochod to wyczuwalne jest delikatne bicie w pedał sprzegła i gazu.
Po przejechaniu około 15 km bicie staje sie nie do zniesienia łaskocze w stopy.
Czuc to takze na gałce skrzyni biegow jak jest na luzie i delikatnie oprze sie gałke o krawedz wewnetrzna zapadek biegow .
Czuc te bicie takze na kierownicy i ogolnie na całym samochodzie .
Wyczuwalne jest to na postoju jak i podczas jazdy.
Im wiecej gazu tym mocniejsze bicie .

Co to moze byc.
Jeden mechanik powiedział ze to wina wtryskiwaczy ze leja i praca silnika jest nie rowna dlatego bije ( moim zdaniem bzdura).

Drugi powiedział skrzywione koło zamachowe

Trzeci powiedział poduszka pod silnikiem .

WSPOMNE ZE SPRZEGŁO BYŁO WYMIENIANE I WYSPRZEGLIK W FORD AUTOR.

nie zabardzo im ufam ale nie wiem jak sprawdzic czy wymienili wysprzeglik .Ida nowe przewody jak sie nie myle od zbiorniczka na płyn hamulcowy w duł ,dwa nowe.

Prosze pomozcie mi bo juz nie mam siły objechałem całe katowice i kupa co jeden to co innego gada a ten na Servis Disla na granicznej w katowicach to dopiero padaka.Magik jakich mało.


Lub polećcie jakiegos dobrego mechanika z katowic

pleban
16-07-2007, 21:02
oim zdaniem to albo poducha pod skrzyni± albo pod silnikiem.
Zacznij poszukiwania od tego.Obejrzyj je.
Najłatwiej najszybciej i przedewszystkim najtaniej :)

krzysiot
16-07-2007, 21:23
Na 100% padła Ci która¶ poducha.
Poogl±daj i "przetestuj" brech±.

Powinno być widać gołym okiem.

Powodzenia :beer:

Netoper
16-07-2007, 21:29
Zacznij od tego co napisał Pleban, jak tam nie stwierdzisz usterki to pozostaje zespół sprzęgła.
Koło masowe też może być miałem na warsztacie taki motyw, że koło pękło i kawałek się wykruszył, a kierownik takiego miał farta, że przy rozruchu bendiks zawsze trafiał w nieuszkodzony obszar koła.
Nie wiem czy w tym modelu występuje koło dwumasowe?
Netoper

nico1976
18-07-2007, 15:11
Nie nie wystepuje koło dwumasowe.

Narazie dałem do mechanika , sprawdzi wtryski i poduszke pod silnikiem.
Sprawdzi tez rozrzad bo zauwarzyłem ze mi letko odpycha osłone jak pracuje silnik .
Widoczne jest takie odpychanie osłony a za sec znowu , jakby była krzywa rolka
.

Zobacze co mi powie i dam znac jaka była przyczyna.

nico1976
21-07-2007, 07:27
Po wymianie rorzadu i sprawdzeniu wtryskow (co według mojego mechanika miało pomoc na te bicie ), dalej bije jak biło i w dodatku jeszcze kopci jak szlag.

Pomozcie koledzy mondeomaniacy bo mnie cos trafi .

Co to moze byc .

Lysyxmv6
21-07-2007, 11:43
ZObacz poduszke silnika z przodu jak otworzysz maske,tu na dole kołowentylatora ,a druga to jest na skrzyni trzeba na podnosnik albo na kanał

pleban
21-07-2007, 14:13
i w dodatku jeszcze kopci jak szlag.
Pewnie boster poprzestawiał

szamankfc
21-07-2007, 14:21
i w dodatku jeszcze kopci jak szlag.
Pewnie boster poprzestawiał
z bosterem to trochę zabawy będzie wła¶nie przeszedłem regulacje i powiem tyle jak bym dopadł kretyna który się tym bawił to bym mu ręce :ass:

nico1976
22-07-2007, 10:02
Bostera to on pewnie nie dotykał bo nie wie chyba co to .
Ale na rozrzadzie przestawił bo jak go odpaliłem to waliło jak szlag .Słychac było taki metaliczny dzwiek.

Zostawiłem go u niego , powiedział ze musi to jeszcze poprawic.
Ale jak biło tak bije dalej i w dodatku kopci.

Chyba go rozszarpie jak mi powie 500 zł za wymiane rozrzadu + wymiana peknietego oringu +poduszka pod silnikiem = bez zmian i bicie pozostanie to bankowo ma w czoło z liscia bo juz z nim nie moge .

vectra
22-07-2007, 10:28
Przyznam szczerze, ze wielu mechesow dziala po omacku. Wymieniaja na czuja, ucza sie a klient za to placi. Bylem niedawnio u magika w sprawie drgan przy hamowaniu i jak mi zaczal wyliczac to mu podziekowalem. Nie mozna sie godzic na tego typu eksperymenty!! Wymiana pomogla- place, nie pomogla- niech zabiera nowe czesci i robi z nich zupe!! Nie mozesz placic za wymiane czesci z dobrych na dobre a usterke miec nadal. Meches to taki fach, ze poslucha, popatrzy, pogrzebie w swojej doswiadczonej glowie i rzuca TRAFNA diagnoze. Jak widze podejscie klienta, ze wymienimy najpierw to, potem to a jak nie pomoze to bedziemy szukac dalej to dostaje torsji!!

Lysyxmv6
22-07-2007, 13:21
M±dre słowa kolego Vectra

nico1976
23-07-2007, 13:44
I ja tez dostaje wscieklizny i chyba mu dzis wypłace w paple. Jak mi powie ze to jeszcze nie to .

nico1976
24-07-2007, 13:37
Odebrałem od mechanika.I jak biło w pedał tak bije.

Po ogolnym przegladzie stwierdzilismy ze to odgłos od pompy paliwa.
Prosze powiedziec gdzie znajde pompiarza w katowicach.


To jest taki stukot i brzeczenie metaliczne od strony pompy paliwa.