PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] sonda i braki mocy



adi_m
16-07-2007, 22:51
tak wiem ze o sadzie było juz wiele przeczytałem wiem ze musze ja wymienic ale moje pytanie jest takie czy taka sonde mozna wymienic samemu to znaczy czy przy srednich zdolnościach manualnych sobie z tym poradze aa i jeszcze jedno czy do mojego mundka bedzie pasowała któraś z tych sond

http://moto.allegro.pl/item213786873_uniwersalna_nowa_sonda_lambda_boscha _4_przewodowa.html
http://moto.allegro.pl/item213786811_uniwersalna_nowa_sonda_lambda_ntk_ng k_4_przewodowa.html
jesli tak to która kupić ???

dobra to była jedna sprawa aa teraz druga aa mianowicie braki mocy na pb jest ok przyśpiesza ale jak przełacze na lpg to jak złapie zamuła to wogóle nie chce sie wkręcac na obroty znaczy jedzie ale jak by miał z pół tony obciazenia czy to wszstko moze byc spowodowane tym ze padnieta jest sonda dodam tylko ze nie wymieniałem jeszcze swiec przewody wn mam firmy kager ( takie były jak go kupilem i do tej pory nic sie nie działo ) instalke załorzyłem dzisiaj aa gazu zatankowałem na shellu

adi_m
16-07-2007, 22:54
aa zapomniałem dodac ze obroty szaleja jak ogłupiałem tak pomiedzy 500 a 1500 wczesniej tak nie było jak teraz przełacze na pb to wracaja do normalności to jest jakis 1000 choc potrafia zaszaleć

Netoper
16-07-2007, 22:59
Jak masz lpg to w ogóle nie polecam uni. Zresztą z tymi boscha to różnie bywa jak trafisz dobrą to się cieszysz jak mocno nie trzymającą parametrów to masz znowu wydatek.
Te uni przychodzą (w większości) w workach na kilogramy bo to są odrzuty które nie przeszły kontroli jakości u producenta.


ale jak przełacze na lpg to jak złapie zamuła
Może to być objaw sondy.
Żeby najłatwiej to zdiagnozować wyjmij krokowy LPG i wstaw śrubę, jeśli będzie OK to sonda albo krokowy zatarty, lub centralka rozstrojona, jak będzie źle to parownik wyzionął ducha.
Netoper

adi_m
16-07-2007, 23:17
ale instalka to sekwencja kme diego ii w niej jest tez jakis dodatkowy krokowy aa co do parownika to on został dzis zamontowany ii juz mogł wyzionać ducha a co do sondy to jaka kupic zeby działała i była tania ii czy to ma byc ta cztero kabelkowa

Netoper
16-07-2007, 23:26
ale instalka to sekwencja
Hehe no to śruby nie założysz.
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=214653801 taniej chyba nie znajdziesz. Gość godny polecenia połowa forum u niego kupuje my też.
Jak dziś zakładany to ducha nie wyzionął trzeba podjechać na regulację bo się zmieniły parametry pracy instalki.
Netoper

adi_m
16-07-2007, 23:30
o losie 8O ja myslałem ze to bedzie taniej chyba zaryzykuje i kupia jakis zamiennik cos z tych boscha bo na taki wydatek to mnie teraz nie stac a jeszcze chcem swieczki zmienic

Netoper
16-07-2007, 23:45
To się wstrzymaj odłóż kaskę i kup orginał. Masz pewność że nie padnie i będzie trzymał parametry gość daje rok pisemnej i pewnej gwarancji.
Ja na silniku bez lpg to bym pewnie zamiennik też założył ale przy lpg nie warto ryzykować.
Zresztą poczekaj może ktoś jeszcze coś dorzuci, może ktoś wrzucił zamiennik i jeździ z lpg
Netoper

adi_m
16-07-2007, 23:57
wiesz poczekac moze i nie zaszkodzi ale mi sie szykuje wyjazd na urlop i przedemna do zrobienia 2000 tys km wiec dobrze było by o nic sie nie martwic . Mam tylko nadzieje ze do spotu uda mi sie wszystko pozałatwiac i juz spokojniejszy przyjade

Netoper
17-07-2007, 00:16
Może ktoś na spota przytarga interfejs (widziałem zapytanie) i wystarczy sama regulacja, a później zakupisz orginała. Z wymianą nie ma problemu klucz 22 i po robocie.
Jak będzie elm na spocie to pogadasz z właścicielem ( :beer: albo karkówka) to sprawdzi Ci czy na pewno lambda padła.
Netoper

adi_m
17-07-2007, 00:38
sonda padła na 100 % tu nie ma co sprawdzac raz ze gazownik ja sprawdzał dwa ze na przegladzie 2 miechy temu juz cos ze spalinami było nie halo

_Danplus
17-07-2007, 09:34
Zresztą poczekaj może ktoś jeszcze coś dorzuci, może ktoś wrzucił zamiennik i jeździ z lpg
Netoper

A ja tam wstawiłem uniwersalną. Gościa poszukałem przez allegro i znalazłem pod Wrocławiem. Bynajmniej nie wyglądała na produkt przechowywany w "worku" (była w pudełku itp.). A gość prowadzi również zakład mechaniczny, więc w razie problemu mogę podjechać na reklamację :jezyk1:

A sama sonda już od jakiegoś czasu działa bardzo dobrze. Na dzień dobry ustabilizowały się obroty na LPG a podczas ostatniej regulacji sam gazownik potwierdził, że działa idealnie (sam też to obserwowałem na monitorze laptopa).

Netoper
17-07-2007, 16:55
Bynajmniej nie wyglądała na produkt przechowywany w "worku" (była w pudełku itp.). A gość prowadzi również zakład mechaniczny, więc w razie problemu mogę podjechać na reklamację
Tak to i ja bym zakupił, ale wysyłkowo nigdy.
Netoper

adi_m
17-07-2007, 18:18
Gościa poszukałem przez allegro

masz namiar jak cos to prosze na priva

adi_m
17-07-2007, 20:30
no dobra to juz zdecydowałem po dzisiejszej wizycie u gazownika i ustawieniu na nowo mapy oczywiście w trakcie jazdy doszedłem do wniosku ze im szybciej kupie sonde tym lepiej wiec nie majac funduszy nabyje jaka uniwersalna ale ty kolejne pytanie ngk czy bosch ???
co lepsze

Netoper
17-07-2007, 23:33
Opinie są różne ja bym postawił na NGK
Zresztą orginały do mondka robi właśnie NGK
Netoper