PDA

Zobacz pełną wersję : Kontrolka ze sniezka



kalafior
05-03-2005, 17:46
A ja mam pytanie o inna kontrolke, czerwona śnieżka - ponoć się ma włączaś jak jest poniżej zera a u mnie się świeci na okrągło :( . Jak byłem na przeglądzie w ogrzewanej hali to też się świeciła. Co moze być nie tak ??

altoot
06-03-2005, 00:38
A ja mam pytanie o inna kontrolke, czerwona śnieżka - ponoć się ma włączaś jak jest poniżej zera a u mnie się świeci na okrągło :( . Jak byłem na przeglądzie w ogrzewanej hali to też się świeciła. Co moze być nie tak ??

czujnik temperatury najprawdopodobniej masz rozłączony...albo nie masz go w ogole...


miałem taki objaw ktoregoś pieknego lata :))

krzys-68
06-03-2005, 12:20
A ja mam pytanie o inna kontrolke, czerwona śnieżka - ponoć się ma włączaś jak jest poniżej zera a u mnie się świeci na okrągło :( . Jak byłem na przeglądzie w ogrzewanej hali to też się świeciła. Co moze być nie tak ??Tremometr zewnętzrny nie działa prawidłowo,albo jak napisał Altoot nie ma go wcale.czerwona śnieźka zapala sie od 0C w dół temperatury,a zółta w zakresie 4C do 1C jak wszystko jest prawidłowo podłaczone i działa :)

kalafior
06-03-2005, 15:08
>czujnik temperatury najprawdopodobniej masz rozłączony...albo nie masz >go w ogole...

Podejzewam to drugie :wall: , gdzie go szukac, jak wygląda??

altoot
06-03-2005, 15:56
>czujnik temperatury najprawdopodobniej masz rozłączony...albo nie masz >go w ogole...

Podejzewam to drugie :wall: , gdzie go szukac, jak wygląda??

jest za przednim zderzakiem...

Jesli go nie masz, to poza ASO jest praktycznie niedostepny...
Raz widziałem na Allegro za rozsadne pieniadze... ale TYLKO jeden raz

kalafior
06-03-2005, 16:05
>czujnik temperatury najprawdopodobniej masz rozłączony...albo nie masz >go w ogole...

Podejzewam to drugie :wall: , gdzie go szukac, jak wygląda??

jest za przednim zderzakiem...

Jesli go nie masz, to poza ASO jest praktycznie niedostepny...
Raz widziałem na Allegro za rozsadne pieniadze... ale TYLKO jeden raz

po prawej obok zbiornika spryskiwacza ??

altoot
06-03-2005, 16:55
po prawej obok zbiornika spryskiwacza ??

:bigok: Własnie tam go szukaj

kalafior
06-03-2005, 18:53
To juz wiem od czego sa te dwie sterczace wsuwki.
:banan:

krzys-68
06-03-2005, 22:15
To juz wiem od czego sa te dwie sterczace wsuwki.
:banan:Widzisz jakich rzeczy sie człek dowie jak musi. :) .A sam bys do tego doszedł jakbyś miał TIS i MICROCAT :)

kalafior
06-03-2005, 22:31
Pytanie nowicjusza :
Co to TIS i MICROCAT ??

MietasM
07-03-2005, 00:44
Pytanie nowicjusza :
Co to TIS i MICROCAT ??

TIS: Technical Information System (albo Service :niewiem: ) czyli zbiór informacji jak naprawiać, rozbierać, składać bebechy naszych mondasków
MICROCAT: Komputerowy katalog części, z których składają sie nasze bolidy.

kalafior
07-03-2005, 09:46
Jak zdobyc MICROCAT'a ?

MietasM
07-03-2005, 10:42
Jak zdobyc MICROCAT'a ?

Chyba mam jeszcze gdzieś swojego na CD. Mnie się go nie udało zainstalować na XP pomimo różnych łatek, które proponowali koledzy. Podobno na w98 chodzi. Jak będziesz zainteresowany, to daj znać na priva. Jak znajdę, to Ci podeślę.

gnacik
07-03-2005, 12:16
Ten z danymi do 2000 roku smiga i na win2000 i na winWP osobiscie testowane :)

jarekch
07-03-2005, 21:19
Wracając do lampki i czujnika, to chyba mam dokładnie taki sam problem :( - nie ma jak to samochód stoi za długo w komisie :(

Mam pytanko odnośnie czujnika.
Czy ktoś zna jego schemat elektryczny.
Podejrzewam, że jest to jakiś kondensator ale nie wiem o jakich parametrach i czy jeszcze coś dodatkowego nie jest razem z nim.

Możliwe, że bardzo tanim kosztem udałoby się zrobić zastępczy.

Pozdrawiam!
Jarek

jarekch
11-04-2005, 23:43
Trochę więcej informacji o tym czujniku jest już w następującym poście:

http://mkp.alfatel.pl/nuke/html/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=834

jarekch
23-04-2005, 00:35
Po zamontowaniu szerokiego zegarka z kilometrami u mnie ta śnieżynka przestała świecić. Czujnik temperatury, który jest za to odpowiedzialny znajduje się bardziej po stronie kierowcy. Żeby go zobaczyć, to trzeba odkręcić atrapkę chłodnicy i obok reflektora będzie wtyczka a czujnik może być przymocowany bardziej po środku.
W MK2 mogą wystąpić 2 takie wtyczki - druga poprzeciwległej stronie. Z tego co mi wiadomo, to drugi czujnik związany jest z kllimatronic.

STraits
24-04-2005, 22:36
Jest na allegro i ja go sprzedaje : nick - Straits1983