PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Zabawy z lakierem.



Jakub
20-07-2007, 19:49
Witam, mam pytanie dotyczące malowania listew nadwozia (mam Ambiente - są w nim czarne). Jakim lakierem najlepiej to pomalować - akryl, czy jakiś inny wynalazek? Czy jest jakiś specjalny podkład do tworzyw?
I jeszcze jedno, równie ważne.
Czym zmyć z drzwi pozostałości po taśmie na której były owe listwy przyklejone?

STraits
20-07-2007, 19:51
Witam, mam pytanie dotyczące malowania listew nadwozia (mam Ambiente - są w nim czarne). Jakim lakierem najlepiej to pomalować - akryl, czy jakiś inny wynalazek? Czy jest jakiś specjalny podkład do tworzyw?
I jeszcze jedno, równie ważne.
Czym zmyć z drzwi pozostałości po taśmie na której były owe listwy przyklejone?


Pozostałości po taśmie zetrzesz krążkiem gumowym do scierania naklejek - nakładanym na wiertarke - dostepny w sklepach lakierniczych. Potem zmywasz to ładnie zmywaczem np. APP S9000.

Jakub
20-07-2007, 20:04
A jak to coś wygląda??? 8O Nigdy jeszcze się z czymś takim nie spotkałem.

GrzegorzD
20-07-2007, 20:17
podłacze sie do pytania...
przymierzam sie do całkowitego zdjęcia listew.. jakoś auto lepiej bez nich wyglada. Tylko boję sie jednego - różnicy w kolorze pod nimi i na reszcie auta.

Jakub
20-07-2007, 20:34
U mnie różnicy nie ma, zdjąłem już jedną listwę, tylko musze powalczyc z tym klejem/taśmą.

krzys-68
21-07-2007, 08:29
Witam, mam pytanie dotyczące malowania listew nadwozia (mam Ambiente - są w nim czarne). Jakim lakierem najlepiej to pomalować - akryl, czy jakiś inny wynalazek? Czy jest jakiś specjalny podkład do tworzyw?
I jeszcze jedno, równie ważne.
Czym zmyć z drzwi pozostałości po taśmie na której były owe listwy przyklejone?Sa takie gumowe krązki mocowane do wiertarki,koszt okolo 20-25pln.Mozna bez nich tasme sciagnac ale paluszki bolą potem.Narzedzi mechanicznych typu skrobaczka uzywac nie radze.
Co do lakierowania to trzeba:
1.usunąc chropowatą fakture z listew
2.Nalozyc podklad guntujacy do plastików
3.Nalozyc podklad wypelniajacy z dodatkiem plastyfikatora tak zeby uzyskac calkowita gladkosc powierzchni
4.Przygotowac powierzchnie do lakierowania
5.Polakierowac w dobranym odcieniu koloru nadwozia
6.Przykleic nową tasme dwustronna i zamontowac listwy na aucie :hehe:
Chyba nie jest skomlikowane jednak trudne moze byc :satan:

Jakub
21-07-2007, 10:14
No właśnie chciałbym zachować tą fakturę chropowatą, a listwy będą pryśnięte w odcieniu o ton jaśniejszym :) - taki kaprys.

Czy macie zdjęcie takiego krążka do naklejek??? Nie wiem jak to wyglada.

krzys-68
21-07-2007, 11:07
No właśnie chciałbym zachować tą fakturę chropowatą, a listwy będą pryśnięte w odcieniu o ton jaśniejszym :) - taki kaprys.

Czy macie zdjęcie takiego krążka do naklejek??? Nie wiem jak to wyglada.jesli chcesz zachowac taka fakture to pomijasz pkt 1 i 3,stosujesz inne odtluszczacze :hehe: i najlepiej pistolet lakierniczy HVLP :skromny:
reszte sie da wykonac.
co do krązka do sciagania pozostalosci z powloki lakierowanej to na dole (http://www.boll.pl/oferta08.htm)

Jakub
21-07-2007, 11:39
A czy tym samym krążkiem mogę usunąć pozostałości taśmy z listwy?