PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Pamięć radia...traci po wyciagnieciu klucza



borocds
22-07-2007, 00:04
Witam, mam pytanie, kupilem pionieerka, podlaczylem go przejsciowka i...jak wyciagne kluczyk ze stacyjki traci on ustawienia itp...co moze byc tego przyczyna??

Netoper
22-07-2007, 00:10
Niepodłączony przewód do zasilania pamięci lub uszkodzone radio.
Netoper

incognitto
22-07-2007, 08:48
Nalezy podlaczyc kabel od baterii do zasialania radia. Przewaznie polega to na polaczeniu kabla zoltego z czerwonym. To jest batera i zasilanie. Jezeli tego nie zrobisz to radio po wyjeciu kluczyka nie dstaje pradu przez co traci pamiec

borocds
22-07-2007, 18:37
hmmm tzn chodzi zeby polaczyc czerwony i zolty ktore wychodza z samochodu i polaczyc je w 1 kabel czy polaczyc kabel czerwony wychodzacy od radia z zoltym wychodzacym od auta, lub na odwrot??

Netoper
22-07-2007, 20:44
polaczyc kabel czerwony wychodzacy od radia z zoltym
:metal
Dobrze żebyś miał jakiś schemat od tego radia, bo ja w jakimś miałem zamiast żółtego różowy.
Poszukaj na elektrodzie oni mają masę schematów może i do Twojego modelu będzie.
Netoper

B4n4n
22-07-2007, 22:39
laczysz kabel zolty i czerwony razem najlepiej pod jedna wsówke i do tego podlaczas + z z auta i powinno byc gites :D

chuck
23-07-2007, 09:16
laczysz kabel zolty i czerwony razem najlepiej pod jedna wsówke i do tego podlaczas + z z auta i powinno byc gites :D

I będzie radio grało nawet bez kluczyka

incognitto
23-07-2007, 15:12
Chuck, nie zawsze ta zasadaq dziala. Ja mam tak podlaczone ale radio dziala tylko z kluczykiem.

jedrek_G
23-07-2007, 16:34
Chuck, nie zawsze ta zasadaq dziala. Ja mam tak podlaczone ale radio dziala tylko z kluczykiem.

Bo masz podłączone pod kabelek,który dostaje zasilanie po przekręceniu kluczyka

dirti
25-07-2007, 11:43
hej

miałem ten problem do zeszłego tygodnia- żółty był połączony z czerwonym i radio grało tylko po przekreceniu kluczyka , pamięć traciło po każdym wyłączeniu stacyjki. Rozwiązałem ten problem podłączając dodatkowym przewodem żółty przewód z + z zapalniczki (dopiąłem sie do wsuwki od zapalniczki). I od kilku dnia radio gra nowym życiem....... :metal
pzdr