PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Odgrzybianie



atroc4
29-07-2007, 23:13
Zamierzam samodzielnie odgrzybić klimę w aucie. Nie wiem tylko w którym miejscu znajduje się odpływ wody ze skraplacza (nie jestem pewien co do nazwy tego urządzenia) bo tam też chcę zaplikować trochę chemii. Czy może ktoś z szanownych forumowiczów wyjaśnić gdzie się odpływ znajduje a najlepiej to żeby przesłał fotkę.
Z góry dziękuję.

Netoper
30-07-2007, 22:18
My zapodaliśmy podobny temat i jest fotka ktoś litościwy podrzucił, w zeszłym miesiącu była zamieszczona tylko nie mogę jej odszukać, wylot jest nad łącznikiem tłumika tylko nie zawsze go widać, inny "pytak" znalazł a my u siebie nie mogliśmy mimo fotki zlokalizować.
Netoper

Jakub
30-07-2007, 23:43
Odpływ wody ze skraplacza jest dokładnie nad plecionką wydechu, dostep z dołu nieodzowny.

Polarny
31-07-2007, 19:08
Nie wiem jak w MkII ale w MKI odpływ jest nad jakimś poprzecznym wzmocnieniem czy coż to takiego. Taki idący w poprzek auta pręt.
Odpływ znajduje się mniej więcej w połowie tego preta- a dokładniej jakieś 5cm w stronę kierowcy.
Tuż nad tym prętem w tym miejscu, 15cm w stronę tyłu zauważysz że idą jakieś 2 albo 3 druty (chy przewody).
W dwóch Mondeo które odgrzybiałem (swój i znajomego) odpływ ten był zupełnie niewidoczny - zasłonięty przez matę osłaniającą dół. Tak więc trzeba macać palcem.
Ogólnie nie ma praktycznie możliwości dostania się bez kanału, aczkolwiek mi się udało. Fakt - jestem dosyć chudy i wysoki, i dzięki temu zmieściłem się pod autkiem. Dodatkowo wykorzystałem wysoki krawężnik i stanąłem jednym bokiem (najlepiej kierowcy) na krawężniku. Tutaj polecam stanąć jak najbliżej krawędzi krawężnika kołami. I w przypadku wykorzystania krawężnika polecam wysoooooki krawężnik.
Jak nie możesz znaleźć, to odpal autko i uruchom klime. Wejdź pod autko (będzie trochę wiało gorącem, ale nie bój się, nie usmaży Cię) i macaj palcem za czymś mokrym w opisanym rejonie. Po około 4 minutach działania klimy zaczyna już być tam mokro.
I zalecam jak najgłębiej wejść w ten kanalik sondą i solidnie popsikać. Efekty są baaaardzo zaskakujące.