PDA

Zobacz pełną wersję : [Audio] wiązka kabli do radia



balcer
01-08-2007, 14:25
podczas wymiany kostki ISO, bo stara uległa uszkodzeniu, dogrzebałem się wreszcie i zrobiłem porządek w kablach....odkryłem tym samym kilka nieużywanych kabelków wiązki zasilającej radio i pytanie: do czego są kable na zdjęciu?

1. niebiesko-czarny
2. czarno-zielony
3. biało-zielony
4. czarno-pomarańczowy

pozostałe dwa to:

1. pomarańczowo-czarny - u mnie podłączony do plusa radia
2. czarno-zielony - minus

http://img218.imageshack.us/img218/3302/wizkaradiazc3.th.jpg (http://img218.imageshack.us/my.php?image=wizkaradiazc3.jpg)

RockFord
01-08-2007, 15:37
Jeden z tych kabli to napewno "plus" po przekręceniu kluczyka. Kolejny to "plus" po włączeniu świateł. Kolejny to może być sygnał VSS do sterowania głośnością w zależności od szybkości ale nie wiem czy w mk1 było coś takiego. Trzeba by w schematy zajrzeć...

balcer
01-08-2007, 15:46
Jeden z tych kabli to napewno "plus" po przekręceniu kluczyka

stawiam na niebieski...tzw sterowanie? na kablu od radia mam wolną szybkozłączkę do której mógłbym wpiąć i pewnie wtedy radio właczałoby się po przekręceniu kluczyka....a po co po włączeniu świateł? co to daje?

aaaaa w kostce ISO zostały mi niewykorzystane dwa kable:

1. żółty z napisem "mute"
2. pomarańczowy

może jakaś kombinacja ciekawa się pojawi? :pad:

pleban
01-08-2007, 21:55
żółty z napisem "mute"
Wyciszenie telefonu

pomarańczowy
Prawdopodobnie antena


a po co po włączeniu świateł?
podświetlenie radia

balcer
01-08-2007, 21:58
Cytat:
pomarańczowy

Prawdopodobnie antena

cienki kabel w kostce ISO? 8O

RockFord
01-08-2007, 22:26
Antena w sensie starowania automatyczną anteną, taką wysuwaną silnikiem.

pleban
02-08-2007, 17:05
Antena w sensie starowania automatyczną anteną, taką wysuwaną silnikiem.
dokładnie, ale poszukam jeszcze schematu to napiszę dokładnie

balcer
04-08-2007, 10:50
znalazłeś schemat? a może ktoś inny trochę się orientuje? :pad:

chopper
04-08-2007, 18:09
:pad: Może ktoś by zamieścił opis kabelków do radia w MK1 :boshe:
Chodzi mi o wtyczkę z zasilaniem, :) bo chcę podłączyć radio z funkcją sterowaniem głośnością w zależności od szybkości :) ,

sygnał VSS do sterowania głośnością w zależności od szybkości ale nie wiem czy w mk1 było coś takiego. Trzeba by w schematy zajrzeć... :metal w MK1 jest czujnik VSS,"wiadomość z książki WKŁ sam naprawiam samochód" ale sygnał z niego idzie do modułu PCM na 38 zacisk :brawo: , z PCM schodzi pewnie do radia, :wall: ale za diabła nie wiem który to przewód :wall:

balcer
04-08-2007, 20:31
:pad: Może ktoś by zamieścił opis kabelków do radia w MK1 :boshe:
Chodzi mi o wtyczkę z zasilaniem, :) bo chcę podłączyć radio z funkcją sterowaniem głośnością w zależności od szybkości :) ,

sygnał VSS do sterowania głośnością w zależności od szybkości ale nie wiem czy w mk1 było coś takiego. Trzeba by w schematy zajrzeć... :metal w MK1 jest czujnik VSS,"wiadomość z książki WKŁ sam naprawiam samochód" ale sygnał z niego idzie do modułu PCM na 38 zacisk :brawo: , z PCM schodzi pewnie do radia, :wall: ale za diabła nie wiem który to przewód :wall:

generalnie tego dotyczy ten temat a nie wierzę żeby nikt nie wiedział :pad:

chopper
05-08-2007, 20:04
nie wierzę żeby nikt nie wiedział
Na wtyczce od firmowego radia mam takie kabelki:
1 gruby pomarańczowy z czarnym paskiem - + z akumulatora
2 gruby czarny z zielonym paskiem - masa
3 gruby niebieski z czarnym paskiem - + po włączeniu zapłonu
4 cienki biały z zielonym paskiem - ???? :niewiem: ?????
5 cienki czarny z pomarańczowym paskiem - ???? :niewiem: ?????
6 gruby czarny z zielonym paskiem - masa
:pad: niech się ktoś zlituje i powie, co jest na kabelku nr. 4, i nr. 5 :pad:

Alfx
07-01-2008, 19:00
No właśnie... poproszę również o opis lub schemat :-)

U mnie jakiś "AS" urżnął wtyczki i mam same kabelki...

balcer
18-09-2008, 20:57
może teraz się ktoś mądry trafi i wyjaśni wszystko?

Lasotek
18-09-2008, 21:09
Numery 4 i 5 to pewnie: wysuwanie anteny albo też stosowany do wzbudzania wzmaka a drugi to od świateł impuls, bo w seryjnych radiach po włączeniu swiatła klawisze zaczynały świecić, Przynajmniej ja tak miałem.

Żeby to sprawdzić to najlepiej kupić żarówkę od świateł postojowych taką jaka jest w MKI (chyba że ktoś taką posiada) i podłączyć do niej dwa kabelki i jeden dotknąć do stacyjki ( pewna masa) a drugi do kabelka i sprawdzać kiedy sie zaświeci, czy po włączeniu świateł czy dopiero po przekręceniu kluczyka. :bigok:

Ja tak sprawdzałem po kolei kabelki jak zmieniałem radio a nie mogłem znaleźć przejściówki z fordowskiej kostki na ISO. I o dziwo nie pomyliłem żadnego kabelka .



nie wierzę żeby nikt nie wiedział
Na wtyczce od firmowego radia mam takie kabelki:
1 gruby pomarańczowy z czarnym paskiem - + z akumulatora
2 gruby czarny z zielonym paskiem - masa
3 gruby niebieski z czarnym paskiem - + po włączeniu zapłonu
4 cienki biały z zielonym paskiem - ???? :niewiem: ?????
5 cienki czarny z pomarańczowym paskiem - ???? :niewiem: ?????
6 gruby czarny z zielonym paskiem - masa
:pad: niech się ktoś zlituje i powie, co jest na kabelku nr. 4, i nr. 5 :pad:

maniek_
19-09-2008, 08:31
Tutaj było to opisane http://mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=18839&highlight=kostka+radia i do tego masz schematy w radiach: http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/kable/oemford.htm