PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Antena czy kabel? - wymiana?



dejf
02-08-2007, 14:28
Witajacie - ostatnio zgubiłem wszystkie tacje w moim fabrycznym radiu (Ford 2004) pomyslałem ze siadło radio - wiec żona kupiła mi nowe i po założeniu kazało się że na nowym jest taki sam problem łapie jakies dziwne stacje ale RDS nie czyta info ze stacji. dostałem się do anteny od spodu i nic tam nie widac zeby było odczepione dla pewności psiknałem tam WD40 tak samo zrobiłem z antena na dachu rozebrałem co sie dało i popsikałem WD40 - zadnego efektu to nie dało. Moje pytanie co mogło sie stac antena czy przewód może juz za stary i trzeba wymienić? Jeśli ktoś juz to robił to prosze o jakies wskazówki bo przepychanie przewodu przez słupek i podsufitke inne miejsca nie widzi mi się. Jesli juz miałbym wymienic antene to niech ktoś mi doradzi co by było najlepsze - lub może jakiś inny pomysł? 8O

maniek_
02-08-2007, 16:06
Zdejmij z prawej strony listwe progową, będziesz tam miał poprowadzone wiązki oraz kabel od anteny, zobacz czy tam sie nie rozłączył

dejf
03-08-2007, 10:49
ale ja mam antene przy szyberdachu to kabel idzie chyba w słupku obok szyby - czy się mylę?

maniek_
03-08-2007, 17:49
Tak idzie w słupku ale przy desce nie odbija w lewo w stronę radia tylko schodzi na sam dół, tam masz pociągnięte różne wiążki oraz kabel antenowy do złącza, możliwe że tam nie ma styku

wiktor99
03-08-2007, 17:59
A czy w MKIII kabel też jest pod prawą listwą??Mam takie same objawy.

maniek_
03-08-2007, 18:09
Tak, w mk III jest tak samo

dejf
04-08-2007, 13:35
dzisiaj zabrałem sie za ten kabelek i okazało się to banalnie proste po odgięciu delikatnym plastiku oczom ukazały się rozlączone wtyczki antenowe 10 sekund i po kłopocie radyjko smiga jak trzeba.
thx za pomoc :pub: