PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] [MKIII] Problem z czujnikiem prakowania Bosch



Zod
03-08-2007, 13:37
Witam.
Kupiłem autko, mondeo III i nie działa mi czujnik parkowania. jest to oryginalny boschowski czujnik. Gdy wrzuce wsteczny, zaplaja sie dwie czerwone diody i jednolity denerwujacy dzwiek.
Zabrałem się wczoraj do tego, gdy grzebałem przy pierwszym czujniku z lewej strony, nie wiem jakim cudem wszystko zaczęło działać, ale na kilka sekund... zdarzyło sie tak kilka razy, ale nadal nic. Okazało się że czujnik ten ma inna kostkę niż pozostałe, spróbowałem podłaczyc ten czujnik na krótko i nic, to samo :/ Porównałem kable miernikiem z czujnikiem z prawej strony i niby wszystko jest tak samo. Opór wewnątrz czujników też jest taki sam... Warto sciagac zderzak i kombinować coś z kablami ?

STraits
03-08-2007, 21:59
Dwie czerwone diody to zupełnie odłaczone czujniki cofania, a nie problem z 1 czujnikiem raczej. Pod zderzakiem masz kostke która pewnie zaśniedziała i nie ma wspólnego zasilania dla czujników. Zderzak zdejmij bo do kostki inaczej sie nie dostaniesz. Kostka jest mniej wiecej pod lewą tylną lampą. Sprawdź też wtyczki centralki która jest w bagażniku po lewej stronie za wykładziną.

Zod
04-08-2007, 02:39
Wtyczki z kostki juz sprawdzalem, Wd40 nie pomoglo... zastanawia mnie to dlaczego jak ruszalem jednym czujnikiem to przez chwile wszystko dzialalo... pozniej dlugo nicc... nawet ruszałem kablami cm po cm i nie zaczelo dzialac... a ktora to kostka... myslalem ze czujniki ida odrazu do jednego kabla ktory pozniej idzie do kostki... moze masz jakis mini schemat do tego ?

STraits
04-08-2007, 11:12
Tak. Mam schemat. Daj maila to Ci wyśle.

STraits
04-08-2007, 11:12
Wtyczki z kostki juz sprawdzalem, Wd40 nie pomoglo... zastanawia mnie to dlaczego jak ruszalem jednym czujnikiem to przez chwile wszystko dzialalo... pozniej dlugo nicc... nawet ruszałem kablami cm po cm i nie zaczelo dzialac... a ktora to kostka... myslalem ze czujniki ida odrazu do jednego kabla ktory pozniej idzie do kostki... moze masz jakis mini schemat do tego ?

... i napisz mi który to jest dokładnie rok.

Zod
04-08-2007, 13:48
Jest to rok 2001. Mail to palkidesign@tlen.pl

Dzieki wielkie. Dobrze wiedziec że sa jeszcze ludzie na świecie którzy ropomagają bezinteresowanie :zgoda: