PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Cała prawda o synchro



marbo1
04-08-2007, 18:20
Cześć

Powiedzcie mi, ile można jeździć z uszkodzonym synchronizatorem 3 biegu i czym to grozi. Auto może nagle odmówić posłuszeństwa? Ja nawet nauczyłem się zmieniać biegi bez zgrzytu, redukuję z 4 przez 2 do 3 :) , ale moja :serce: tego nie potrafi i kiedy ona jeździ, wszyscy naokoło słyszą kiedy wkłada 3. Auto kupiłem bardzo tanio, wiedziałem o problemie ze skrzynią i nie planuję długo go eksploatować, dlatego zastanawiam się czy nie przekazać tego problemu kupujacemu. Nie tyle nawet chodzi o koszt nowej skrzyni, ile o obawę, że w czasie wymiany magicy coś zrobią nie tak, albo co gorsza kupię także uszkodzoną skrzynię i będę miał problem. Z tym problemem zrobiłem już 20 000 km i nie zauważyłem zmian.

LaBobas
04-08-2007, 20:33
Jezdzic mozesz bez obaw.Ja kupe czasu w 205tce jezdzilem z synchro walnietym na drugim biegu.Zgrzytalo czasem bardzo donosnie.Jezdzic i sie nie martwic,a przy wymianie skrzyni pewnie doszloby sprzeglo czyli jakies 1000zeta z kieszeni :satan:

spth
04-08-2007, 21:32
Witam !
Jak wyżej, kiedyś skrzynie nie miały synchronizatorów. Trzeba nauczyć się podwójnie wysprzęglać - nie będzie zgrzytać. Jednak na dłuższą metę, jak będziesz wkładał trójkę ze zgrzytem, kółka się popsują.
pozdro

STraits
04-08-2007, 22:04
Nic sie raczej nie urwie... przynajmniej nie powinno :)

Netoper
04-08-2007, 22:45
Nic sie raczej nie urwie... przynajmniej nie powinno
Chyba że synchronizator rozsypie się w drobiazgi i jego szczątki będą krążyć po skrzyni aż któryś wejdzie w nieodpowiednie miejsce.
Netoper

matisl
05-08-2007, 00:46
Witam !
Jak wyżej, kiedyś skrzynie nie miały synchronizatorów. Trzeba nauczyć się podwójnie wysprzęglać - nie będzie zgrzytać. Jednak na dłuższą metę, jak będziesz wkładał trójkę ze zgrzytem, kółka się popsują.
pozdro

jak to podwojnie wysprzeglac?

Netoper
05-08-2007, 09:04
Jedziesz, gdy chcesz zmienić bieg na wyższy: wciskasz sprzęgło wyrzucasz na luz puszczasz sprzęgło(żeby zrównały się obroty silnika ze skrzynią) wciskasz sprzęgło wrzucasz następny bieg.
Przy redukcji operacja podobna tylko w momencie jak auto ma już wyrzucony bieg puszczasz sprzęgło robisz przygazówkę i wzrzucasz niższy bieg.
Netoper