PDA

Zobacz pełną wersję : Czy to może być pompka pomocnicza?



kmucha1
05-08-2007, 20:19
Słuchajcie. Nie mogę uruchomić silnika (1.8 TD 95r.). Gdy zdejmę wężyk z pompki pomocniczej (tej z prawej strony silnika w której mocuje się filtr ropy), i pompuję tym czarnym grzybkiem to ropa nie płynie. Jak rozumiem pompka ta się popsuła i ropy nie zaciąga – mam rację? A tym samym silnik nie uruchomi się? Proszę o odpowiedź.

spth
05-08-2007, 20:49
Witam !
Nie zapalisz. Musisz odpowietrzyć układ - czyli ta pompką musisz pompować, aż olej napędowy zassasz ze zbiornika. Pompka wtedy będzie twardsza. Teraz czemu się zapowietrzył. Albo padła membrama gumowa w pompce (dostępna jako część zamienna), lub masz dziurę (przetarty, nieszczelny) przewód między zbiornikiem i pompą wtryskową. Na próbę omiń filtr paliwa (połącz dwa przewody kawałkiem węża) i kręć rozrusznikiem, parę razy. Jak filtr z pompką będzie nieszczelny to pompa wtryskowa powinna sobie zassać paliwo i silnik zapali. Tylko przypadkiem nie jeździj bez filtra. Lub inny test baniaczek z paliwem, wąż podłączony do filtra i pompuj - zassa z baniaczka pompka sprawna.
pozdro

kmucha1
05-08-2007, 20:56
Słuchaj. Gdy kawałek wężyka podłączyłem do wyjścia z pompki (między pompką pomocniczą a pompą wtryskową) i zassałem "ustami" to się ropy napiłem. Jak sądzisz - mębrana? Gdyby gdzieś była nieszczelność to bym ropy nie posmakował - mam rację?

spth
05-08-2007, 22:58
Witam !
Wygląda na membramę. Zrób jeszcze jedną próbę. Odkręć przewód przy filtrze od strony zbiornika. Na filtrze zatkaj otwór palcem i popompuj parę razy i przestań pompować. Jeżeli membrama będzie szczelna to podciśnienie powinno ci trzymać palec. Jeśli nie, to ciśnienie się wyrówna.
pozdro

kmucha1
06-08-2007, 09:21
Ok. Dzięki kolego za zainteresowanie. Pozdrawiam.

BS
06-08-2007, 09:44
jest też taka opcja że pompa wtryskowa do remontu bo nie ma siły sobie zassać paliwa ... ja na Twoim miejscu przy okazji wymieniłbym filtr paliwa :metal