PDA

Zobacz pełną wersję : Witam serdecznie .Chciałbym nabyc Mondeo MKIII i mam



cooler2
05-08-2007, 21:20
Na początek witam ;)

Poniewaz naszło mnei na kupno Forda Mondeo kombi postanowiłem zalogowac się na tym forum. Interesują mnie model mniej wiecej z roku 2004. Nie mam specjalnych preferencji cod silnika- czy to bedzie diesel czy benzyna. Zalezy mi po prostu na jak największej bezawaryjnosci. Uwzględniając to kryterium któą wersje silnikową byście polecili. Dziś ogladałem mOndka TDCI 2.0 115 km .. Jezdzi sie całkiem przyjemnie ale nacyztałem sie o problemach związanych z tym silnikiem i mam terazz dylemat.
Chciałbym takze wiedzieć na co szcególnei zwrócić uwage przy kupnie konkretnego Mondeo. Moze są jakies charakterystyczne miejsca gdzie nalezy spojrzeć. na co zwróicc uwage, w porównaniu ze standardowoą procedurą przy kuponie autka

PS Mam nadzieje ze mnei od razu nei zjedziecie za byc moze 100 podobne pytanie ;) ;) ;)

be_rcik
05-08-2007, 21:34
Modkami dieslami jeździ się rewelacyjnie. Jeśli w dobrym stanie to bierz bo warto. A jeśli chodzi o wtryski to niestety wypadki chodzą po ludziach.

robak
05-08-2007, 21:59
Popatrz na dokładnie na drzwi od dołu(ruda), ale to w modelach do 02r (jednak sprawdzić nie zaszkodzi)

cooler2
05-08-2007, 23:26
Modkami dieslami jeździ się rewelacyjnie. Jeśli w dobrym stanie to bierz bo warto. A jeśli chodzi o wtryski to niestety wypadki chodzą po ludziach.


A to wiem że sie jezdzi super....dzis jezdziłem 2.0 115 koników...i mi w zupełnosci by wystarczył...ale czytając to forum i różne inne fora..troszke sie boje że to moze byc skarboneczka....

cooler2
06-08-2007, 23:19
Co tam koledzy jeszcze byscie napisali???
Ja dodam od siebei zę w kaazdym diselku jakiego oglądałem- dochodziły rózne dziwne odgłosy z silnika...a to nierównomierne stukanie..a to równomienre syczenie. a to cosik innego....Wszytskie były ok 2004 roku i przebiego ok 100 kkm Wersje 115 i 130 km

GhostFace
06-08-2007, 23:41
Ja mam 2 litry benzynę i też różne odgłosy z silnika. Dzięki temu forum ustaliłem, że mam kolektor dolotowy do wymiany (okolo 1400 zł).
Nie ma bezawaryjnych silnikow, a diesel jest przynajmniej tańszy w eksploatacji (paliwo).

Pozdro

Beniamin
07-08-2007, 11:47
Popatrz na dokładnie na drzwi od dołu(ruda), ale to w modelach do 02r (jednak sprawdzić nie zaszkodzi)

Tu się nie zgodzę. Ja mam sierpień 2003 i ruda rusza wszystkie skrzydła. Z tego co wiem, problem dotyczy aut z lat 2002-2004. Słyszałem, że gwarancja na blachę to fikcja i czasem póki palca nie można w dziurę wsadzić, to ASO nie uznają gwarancji. Może to bujda, ale jak kupowałem auto to nie zwracałem uwagi na ważność gwarancji na nadwozie. Fakt, że nie obejrzałem drzwi od dołu i teraz szukam blacharza.