PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] sciaga w prawo choc powinno byc ok



heavy
09-08-2007, 22:51
witam posiadam mk1 18TD 19996r(kombi) ostatnio wymienilem wszystkie amortyzatory, tuleje metalowogumowe na przodzie i tyle i tuleje na tylnych bananach(chyba jakies stabilizatory boczne tylnych wachaczy czy jakos tak)po wszystkim udalem sie na zbieznosc(kola wywazone) gosc ustawil ale auto sciaga w prawa strone(musze lekko odbijac w lewo zeby lechac prosto)jak puszcze kierownice uklada sie idealnie ruwno tak jakby auto mialo jechac prosto tyle ze jedzie do prawej.ostatnio wymienilem przednie gumy ale nie zmienilo to sytuacji.gosc w warsztacie mowil ze przyczyn moze byc wiele.moze cos sie dowiem od Was.pozdrawiam

Chudy26
10-08-2007, 00:21
witam
mam tak samo i problem lezy w zlym ustawieniu kierownicy podczas robienia zbierznosci. nie zablokowali kierownicy i sie przesunela. teraz podczas jazdy kierownica wraca do srodkowej pozycji i przez to auto sciaga ...
nie jestem pewnien bo sam sie za to nie bralem (boje sie by poduszka nie wystrzelila) ale chyba wystaczy odkrecic kierownice i przestawic
pozdrawiam

RockFord
10-08-2007, 00:41
Kierownica jest na szesciokacie więc nie da sie ot tak jej przestawić. Jedyny sposób to regulacja na drążkach. Z tego co pamietam 30stopni obrotu na drążku daje 1 stopień obrotu na kierownicy. Oczywiście trzeba jeden drążek wkręcać a drugi wykręcać.

heavy
10-08-2007, 00:45
ok a czy w kazdym zakladzie robia takie zeczy.chodzi o to zeby nie zaplacic za duzo

zbigniew
10-08-2007, 01:29
w każdym gdzie ustawiają zbieżność (rozbieżność)

tonix
10-08-2007, 08:12
Jest jeszcze jedna opcja w zasadzie auto może ściągać w prawo ze względu na nawierzchnie nie wiele osób wie że każdy pas drogi jest nieco pochylony - by odprowadzać wodę. Proponuje prosty eksperyment zjedź na lewy pas i puść kierownice jeżeli zacznie dla odmiany ściągać w lewo to zasadniczo wszystko jest "ok".


Pozdr.

heavy
10-08-2007, 19:59
sprawdzalem w ten sposob ale nie do konca tak to dziala.jadac prosta drogo sciaga lekko w prawo i trzeba odbijac w lewo caly czas tak ze po paru godz takiej jazdy bola dlonie.wiec????

RockFord
10-08-2007, 21:59
Więc źle ustawiona zbierzność a jeśli jednak dobrze to może auto miało wcześniej dzwon i troszke się pogięło? W Mondeo ustawia się tylko zbieżność, kąt pochylenia koła i kąt wyprzedzenia sworznia zwrotnicy ustawiony jest na sztywno ale jeśli auto było bite to geometria może być w cały świat.

BartekM
10-08-2007, 22:15
To ja się podepnę pod temat z pytaniem: czy zużyte tuleje wahaczy mogą być przyczyną ściągania tylko w jedną stronę (w lewo). Raz ściąga mocniej a raz słabiej, analogicznie przy hamowaniu. Do tego ścina mi lewy zewnętrzny rant opony. Jakieś sugestie ??

RockFord
10-08-2007, 22:30
Sugestie? Czym prędzej wymienić tuleje, szkoda opon. Koszt nieduży więc nie ma się co zastanawiać, w moim przypadku robocizna 40zł za stronę a tuleje coś w okolicach 20zł sztuka o ile dobrze pamiętam.

BartekM
10-08-2007, 22:32
Właśnie tuleje i sworznie mam - pozostaje tylko brak czasu. Mdo cały czas "w ruchu" :wall: :wall:

Netoper
11-08-2007, 09:41
heavy

Zacznij od najmniej kosztownej sprawy- zamień koła z prawej na lewą w 90 % to pomaga. :metal
Gdyby zaczęło ciągnąć w drugą stronę to trzeba oponki na felgach poobracać.
Jak zmienisz daj czy już jest OK
Netoper

piyok
16-08-2007, 16:24
może mój przypadek coś wyjaśni.
jakiś czas temu kupiłem komplet 4 stalowych felg z oponami za 250 zł.
oponki ideał: bieżnik lux, żadnych jaj i tym podobnych jedno co w nich nie tak to wiek (data produkcji to 1997 rok:( ).
po jakimś czasie wymieniłem tuleje na wahaczach i łączniki stabilizatora.
ustawiono mi zbieżność i tu lipa, auto ściąga w prawo.
gostek od zbieżności mówi że nie to nie możliwe ("nawet jak zbieżność nie jest idealna to mondeo nie jest tak czułe na to").
zamieniłem przednie koła, i tu niespodzianka - ściąga w lewo (poprzednio w prawo).
gostek mówi OPONY.
dla pewności zamieniłem tył na przód - ten sam efekt albo lewo albo prawo.
trudno - trzeba kupić nowe "gumiaki", pojechałem i kupiłem 4 opony Dunlop SP30.
gościu w warsztacie podczas wymiany opon oglądając stare opony mówi: "to nie możliwe że to przez opony ściąga - żadnych uszkodzeń, jaj w środku".
po założeniu nowych opon - samoistne jeżdżenie na boki ustało, auto jak w transie - prosto przed siebie.
wniosek - nawet pięknie wyglądające nie zawsze są dobre. w moich prawdopodobnie z racji wieku uszkodzeniu uległa wewnętrzna struktura opon.
no i poza tym jazda na nowych oponkach :) jeśli opony to tylko nowe.
pozdrawiam.

klausikvip
04-09-2007, 17:26
opony i jeszcze raz opony zgadzam sie z piyok ja tak miałem kupiłem nówki i problem znikł :metal: :metal: :metal: