PDA

Zobacz pełną wersję : [Pytanie] o CB Alan 18



Blumen
11-08-2007, 01:18
Witajcie
Ostatnio wygrzebałem z piwnicy radyjko Alan 18, które tam leżało przez ostatnie 5-6 lat.

Pytanie brzmi, czy jest to dobre radyjko do Mondeo mk II. Chciałbym do tego antenę na magnez.

krzys-68
11-08-2007, 08:56
kazde radio jest dobre,niektóre tylko lepsze ze wzgledu na gabaryty.
Kupuj dobra antene i zakladaj :pad:

Blumen
11-08-2007, 14:18
czy polecacie jakieś miejsce za zainstalowanie radyjka ?
W sumie nie chciałbym żeby było na widoku, myślałem gdzieś koło prawej nogi, ale nie wiem, czy na dłuższą mete to będzie wygodne...

norbi333
11-08-2007, 14:43
Małe radyjka ładnie się mieszczą w schowku na gąbkę po lewej stronie kierownicy

krzys-68
11-08-2007, 16:38
alan 18 do najmniejszych nie nalezy ale umiejscowienie mozna znaleźć :satan: Generalnie wielkiego wyboru nie masz.poczytaj forum,popatrz gdzie sa pomontowane przez klubowiczy CBradia.nie wywazaj otwartych drzwi :)

Blumen
11-08-2007, 16:55
OK, senkju wam :)

Blumen
12-08-2007, 19:20
ok, co do CB już wiem... ale mam inne pytanie dotyczące policji. Słyszałem, że jak zatrzyma policja za jakieś przekroczenie, to jest się na straconej pozycji i w ogóle nie chcą gadać i "iść na rękę".

Czy to prawda ?

krzys-68
13-08-2007, 15:02
ok, co do CB już wiem... ale mam inne pytanie dotyczące policji. Słyszałem, że jak zatrzyma policja za jakieś przekroczenie, to jest się na straconej pozycji i w ogóle nie chcą gadać i "iść na rękę".

Czy to prawda ?nie zauwazylem takiego zjawiska
Nie zatrzymali mnie już daawno :hehe:
IMHO kwestia tlumaczenia to podstawa :skromny:

radi
14-08-2007, 12:12
Witajcie
Ostatnio wygrzebałem z piwnicy radyjko Alan 18, które tam leżało przez ostatnie 5-6 lat.

Pytanie brzmi, czy jest to dobre radyjko do Mondeo mk II. Chciałbym do tego antenę na magnez.

Antene z podstawa magnetyczna, w sensie? :)

Alan 18 to doskonały transceiver, jego odbiornik stawiany jest za wzór pod względem czułosci. Gratuluję, trafił Ci się cenny okaz :metal: , mam nadzieję że nie skażony grzebaniem wewnątrz jakiegos domorosłego radiotechnika :glupi: .

Natomiast, jeśli chodzi o montaż w MKII to sprawa nie jest najłatwiejsza bo radio nie jest z tych najmniejszych i np. wnęka z lewej pod kierownicą odpada. Ja osiemnastkę stawiałem sobie po prostu na podłokietniku ale to nienajwygodniejsze rozwiązanie i bardzo prowizoryczne.. a zazwyczaj wożę po prostu chudsze radia. W sumie pozostaje montaż w pustej wnęce na radioodtwarzacz jeśli przypadkiem nie masz, albo przykręcenie po prawej stronie "tunelu".

grzebyk
14-08-2007, 22:34
mam radio podobnych gabarytów - stary Herbert, leży pod siedzeniem kierowcy, inna sprawa że alan 18 nie ma certyfikatu zgodności czy czegoś tam - nie ma do niego papierów

gregor00
15-08-2007, 00:17
Czesc.
Mam Alana 18 od dwunastu lat radio ma homologacje (deklarację zgodności)
do uzytku na terytorium naszego kraju.Radio mialem zarejestrowane w URT i nie bylo nigdy zadnch problemow.


homologacje dla CB (http://www.cbradio.pl/modules.php?name=FAQ&myfaq=yes&id_cat=9&categories=Z+prawnego+punktu+widzenia#16)

Smialo zakladaj i w trase :metal: :car: