PDA

Zobacz pełną wersję : Do wszystkich posiadajacych instalację LPG II gen. w MkI



Adek
05-07-2005, 19:51
Założyłem instalację jak w temacie w firmie Abart i zauważyłem że ściągnęli mi gumę łączącą filtr powietrza z nadkolem , po mojej interwencji poinformowano mnie ,że tak ma być bo w innym przypadku instalacja nie będzie pracować poprawnie .Interesuje mnie czy wy także macie w ten sposób to zrobione lub w jakiś inny sposób przerobiony dolot powietrza do silnika. :beer:

robocord
05-07-2005, 20:00
Założyłem instalację jak w temacie w firmie Abscar i zauważyłem że ściągnęli mi gumę łączącą filtr powietrza z nadkolem , po mojej interwencji poinformowano mnie ,że tak ma być bo w innym przypadku instalacja nie będzie pracować poprawnie .Interesuje mnie czy wy także macie w ten sposób to zrobione lub w jakiś inny sposób przerobiony dolot powietrza do silnika. :beer:

U mnie nic nie jest przerobione w tym zakresie.

Tomi
05-07-2005, 20:48
U mnie też nie jest! 8O

Adek
05-07-2005, 21:42
Oczywiście macie II generacji? No no ............ czekam na więcej opinii.

darq
05-07-2005, 21:47
u mnie też sciągneli i nie mam gumy, ale jest ok. :)

kaz
05-07-2005, 23:46
U mnie dolot powietrza jest bez zmian, jedynie wyrzucili tłumik szmerów żeby zrobic miejsce na reduktor/parownik i jest :banan:

Adek
06-07-2005, 00:18
kaz napisał

U mnie dolot powietrza jest bez zmian, jedynie wyrzucili tłumik szmerów żeby zrobic miejsce na reduktor/parownik i jest

Gdzie jest ten tłumik szmerów :niewiem: wyrzucili go tylko żeby zrobić miejsce na parownik (u mnie jest pod akumulatorem)czy z jakiś innych przyczyn?

wesmond
06-07-2005, 00:35
U mnie dolot bez zmian a na instalce zrobiłem 27 tys.

LaBobas
06-07-2005, 00:40
u mnie tez jest bez zmian.Wszystko na swoim miejscu,a parownik pod akumulatorem.

leslaw
06-07-2005, 01:19
o ile mi wiadomo,a miałem gaz w poprzednim aucie,
dolot powietrza powinien byc tak przerobiony,aby wlot
swierzego powietrza znajdował się wzdłuż jazdy.
z wiatrem a nie pod wiatr.
tyle,ze to była instalacja do jednopunktowca,
w sekwencji to wogóle nic zdejmować nie powinni

RockFord
06-07-2005, 10:28
Ja mam II gen. i również skrócony dolot. Chodzi o to aby przy dużej prędkości i zrzuceniu na luz powietrze nie napierało za bardzo co może zuborzyć mieszankę i powodować opadanie obrotów lub nawet gaśnięcie przy szybkiej jeździe na luzie. Wadą tego rozwiązania jest to, że zasysane powietrze jest cieplejsze (w końcu jest zasysane z komory silnika) co może mieć wpływ na osiągi i spalanie.

Hunter
06-07-2005, 13:45
nic nie trzeba sciagac i bangla
zaloz lacznik i sam sprawdz, powietrze jest lapane pod blotnikiem i nie ma mowy o napychaniu dodatkowego powietrza podczas jazdy

Pzdr

indoman
06-07-2005, 19:17
ja posiadam instalke II generacji i wlot powietrza mam bez zmian ale przy jezdzie na luzie wlasnie opadaja mi obroty, dlatego powinienem miec tak jak ty.

LaBobas
07-07-2005, 14:02
ja posiadam instalke II generacji i wlot powietrza mam bez zmian ale przy jezdzie na luzie wlasnie opadaja mi obroty, dlatego powinienem miec tak jak ty.A mnie przy 140 nie gasl tylko czasem jak mu dam ognia na niskich biegach i na luzaka wrzuce to przygasa.Zobaczymy jak po zmianie lambdy bedzie

fordziak76
07-07-2005, 23:37
ja posiadam instalke II generacji i wlot powietrza mam bez zmian ale przy jezdzie na luzie wlasnie opadaja mi obroty, dlatego powinienem miec tak jak ty.A mnie przy 140 nie gasl tylko czasem jak mu dam ognia na niskich biegach i na luzaka wrzuce to przygasa.Zobaczymy jak po zmianie lambdy bedzie
LaBobas gdzie zakładałeś instalke , w Kielcach?

LaBobas
07-07-2005, 23:48
ja posiadam instalke II generacji i wlot powietrza mam bez zmian ale przy jezdzie na luzie wlasnie opadaja mi obroty, dlatego powinienem miec tak jak ty.A mnie przy 140 nie gasl tylko czasem jak mu dam ognia na niskich biegach i na luzaka wrzuce to przygasa.Zobaczymy jak po zmianie lambdy bedzie
LaBobas gdzie zakładałeś instalke , w Kielcach?Zakladalem na Bialogonie.Tam po prawej stronie ok 200 meterow przed fabryka pomp jest gazownik,ktry zaklada juz ho ho gaz.Mam tam kumpla,ktory kiedys pracowal w niemczech przy samochodach.Wiesz pomyslalem sobie tak.Jezeli ktos mi zakalda gaz to chcialbym,zby znal sie i na mechanice skoro zdejmuje kolektor i robi antywybuchy to.....sam wiesz.Moj kolega juz u niego zakladal w astrze.Drugi w beemie i oki.

fordziak76
07-07-2005, 23:58
Wiem że na Białogonie mają najlepszą gazownie , kilku kolesi
zakładało i każdy jest zadowolony
P.S jeśli można wiedzieć, to ile taka przyjemność
Pozdrowienia

LaBobas
08-07-2005, 00:01
Wiem że na Białogonie mają najlepszą gazownie , kilku kolesi
zakładało i każdy jest zadowolony
P.S jeśli można wiedzieć, to ile taka przyjemność
Pozdrowienia1800zl do tego w sumie nowe swieczki i przewody za 200zeta,pozdrawiam ziomala:)

fordziak76
08-07-2005, 00:13
Wiem że na Białogonie mają najlepszą gazownie , kilku kolesi
zakładało i każdy jest zadowolony
P.S jeśli można wiedzieć, to ile taka przyjemność
Pozdrowienia1800zl do tego w sumie nowe swieczki i przewody za 200zeta,pozdrawiam ziomala:)
Dzięki :beer: :beer: :beer: może by tak w wolnej chwili mały spocik

LaBobas
08-07-2005, 00:53
Wiem że na Białogonie mają najlepszą gazownie , kilku kolesi
zakładało i każdy jest zadowolony
P.S jeśli można wiedzieć, to ile taka przyjemność
Pozdrowienia1800zl do tego w sumie nowe swieczki i przewody za 200zeta,pozdrawiam ziomala:)
Dzięki :beer: :beer: :beer: może by tak w wolnej chwili mały spocikA sa jeszcze jacys ziomale z Kielc lub okolic?Nie orientujesz sie?

kaz
08-07-2005, 23:25
Odpowiedż dla Adka -ja takrze proponowałem gaziazom montaż reduktora pod akumulatorem ale odpowiedzieli mi ze tam jest gorszy dostęp do regulacji i mozliwośc zabrudzenia( może mieli rację) i zamontowali pomiędzy akumulatorem a silnikiem tuż za przednim pasem i jest OK pozdrowka

titawa
09-07-2005, 21:49
a może wie ktoś gdzie dobrze montują instalację II gen w okolicach Poznania i Środy Wlkp

fordziak76
10-07-2005, 01:03
Wiem że na Białogonie mają najlepszą gazownie , kilku kolesi
zakładało i każdy jest zadowolony
P.S jeśli można wiedzieć, to ile taka przyjemność
Pozdrowienia1800zl do tego w sumie nowe swieczki i przewody za 200zeta,pozdrawiam ziomala:)
Dzięki :beer: :beer: :beer: może by tak w wolnej chwili mały spocikA sa jeszcze jacys ziomale z Kielc lub okolic?Nie orientujesz sie?
Ktoś jest ale , nieznam

rydzadam
18-07-2005, 23:32
Ja mam II gen. i również skrócony dolot. Chodzi o to aby przy dużej prędkości i zrzuceniu na luz powietrze nie napierało za bardzo co może zuborzyć mieszankę i powodować opadanie obrotów lub nawet gaśnięcie przy szybkiej jeździe na luzie. Wadą tego rozwiązania jest to, że zasysane powietrze jest cieplejsze (w końcu jest zasysane z komory silnika) co może mieć wpływ na osiągi i spalanie.

I tu może się rodzić odpowiedź na mój problem. U mnie ściągnęli ten łącznik od razu. Nie wiem, jak by Mondek działał z nim. Ale po pierwsze praktycznie nigdy nie wrzucam luzu przy prędkości powyżej 30-40, więc problem odpada, natomiast jest problem przy gorącym silniku w ciepłe lub upalne dni. Jak trochę postoi w korku, to lecą obroty do 500 i niżej. To samo po odpaleniu gorącego silnika na słońcu (ukrop pod maską). Wystarczy trochę się przemieścić i obroty wracają. Gazownicy, mimo, że kumaci, nie wiedzą dlaczego, a ja założę tą gumę spowrotem i zobaczymy. Może za gorące powietrze wciąga (rzędu 60 i więcej stopni) spod maski.

Adek
19-07-2005, 00:05
Sprawdź i daj odpowiedź :beer: nie mam tej gumy bo bym sam sprawdził

Hunter
19-07-2005, 08:07
natomiast jest problem przy gorącym silniku w ciepłe lub upalne dni. Jak trochę postoi w korku, to lecą obroty do 500 i niżej.

wiec zaloz ta gume i sytuacja sie poprawi - bierze gorace rzadkie powietrze i prezz to sie zalewa.

Pzdr