PDA

Zobacz pełną wersję : [Audio] Transmiter mp3 - proszę tych, którzy używali :-)



Beniamin
16-08-2007, 12:24
Witam
Noszę się z zamiarem zakupu transmitera FM zasysającego dane z pendrive'a. Proszę o opinię na temat tych urządzeń od osób, które tego używały. Jeśli jakoś dźwięku będzie radiowa to dla mnie już będzie akceptowalne.
Wiele jest opinii, że skończony badziew, ale wówczas prosiłbym o uzasadnienie. Kilkanaście lat temu pchełki podsłuchowe nadające na kilkanaście metrów można było za grosze kupić na giełdzie, a skoro świat idzie do przodu, to trudno uwierzyć, że takie transmitery są z gruntu badziewne.
Jeśli krytyka - to proszę o konstruktywną. Jeśli pochwały - to konkretnych urządzeń.

pozdrawiam

GrekuPL
16-08-2007, 12:56
ja też podłączam się z zamiarem zakupu takiego cuda...tylko myślę czy kupić z pamięcią w nim od razu czy tylko sam transmiter...

mmmk
16-08-2007, 15:47
drogie to to nie jest mozna by zaryzykowac :/ czekam wlasnie na przelew z firmy i moze sie szarpne :/

Stu
16-08-2007, 16:01
Mam i używam... Kupiłem na Allegro za ok 40pln... Plus jest taki, ze mozna podłączyć do firmowego radia pendrive lub cokolwiek innego, na laptop. Jednak jakość dzwięku nie jest idealna, przy wiekszej głośności wyraźnie słychac szum. Druga sprawa to częstotliwość - w Polsce jeszcze da sie słuchac na jednej lub dwóch częstotliwosciach, jednak za granicą, na tych częstotliwościach nadaj bardzo duzo lokalnych stacyjek, co powoduje, ze transmiter jest bezużyteczny. Jednak, generalnie polecam (ale nie audiofilom) :)

Slawik
16-08-2007, 16:04
Ja tez używałem i byłem zadowolony, polecam zwrócic uwage przy zakupie aby posiadał jak najwięcej częstotliwości nadawania.

RockFord
16-08-2007, 17:02
generalnie polecam (ale nie audiofilom) :)

Audiofil i mp3??? Fuj.... :D

Przy większej głosności słychać szumy, są too szumy takie jak w normalnej audycji radiowej czy większe bądź bardziej dokuczliwe? A jak z równowagą tonalną, tony wysokie czy niskie nie zniekształcone (czyt. sztucznie podbite bądź stłumione)?

mad
16-08-2007, 17:06
Kiedyś było podobnie działające "ustrojstwo", pseudo zestaw głośnomówiący.
Podpinało się to pod telefon i wybierało częstotliwość w radiu...
Działało to bardzo kiepsko :wall: szumy itp........

Spodzio
16-08-2007, 17:19
nie polecam, dźwięk ogólnie słaby, z przenośnego mp3 znośny ale słaby, z CD i laptopa do bani, w każdym razie u mnie za dużo zniekształceń powodowanych np: obracającymi się napędami(gwizdy, świsty, chrupania, itp.), lepiej kupić najtańsze radio cd z mp3(+przejściówka na 1-din do konsoli do Mk2)

kojot
16-08-2007, 22:00
Ja używam i jestem zadowolony, ale trochę to trwało zanim udało się mi trafić na udany model. Nie jest to jakość CD, ale nie jest najgorzej. Porównałbym to do dźwięku kasetowego, lub radiowego bez stereo. Jednak dużo zależy od radia i jakości zapisanego pliku. Każdy transmiter jest inny. Czasem nawet jeśli z zewnątrz jest taki sam, to w środku ma zupełnie różne moduły. Przed zakupem warto dowiedzieć się, czy urządzenie współpracując z Pendriverem, po odpięciu go z prądu i ponownym podłączeniu, zapamiętuje ostatnio odtwarzany utwór, bo inaczej za każdym razem będziemy słuchać wszystkiego od początku.

cwany
17-08-2007, 00:27
Witam
Jeśli jakoś dźwięku będzie radiowa to dla mnie już będzie akceptowalne.

Duzo ludzi , duzo spostrzezen , ale jakos radiowa generalnie jest lepsza od CD , u mnie na sprzecie wyraznie to slychac , duzo glebszy bas, lepszy sopran itp:)
sory za OT

pleban
17-08-2007, 20:47
Duzo ludzi , duzo spostrzezen , ale jakos radiowa generalnie jest lepsza od CD , u mnie na sprzecie wyraznie to slychac , duzo glebszy bas, lepszy sopran itp:)
sory za OT
A kolega oryginalnych płytek kiedyś używał??? :))

RockFord
17-08-2007, 20:57
yale jakos radiowa generalnie jest lepsza od CD , u mnie na sprzecie wyraznie to slychac , duzo glebszy bas, lepszy sopran itp:)
sory za OT

Nie mogę się z tobą niezgodzic. Realizatorzy dźwięku dbają o to aby to właśnie ich stacja brzmiała "fajowo" na sredniej klasy sprzęcie i przypadła do gusto 90% słuchaczy, dla których ważne jest tylko żeby dobrze dudniło i mocno cykało. Jeśli do tego dolożymy dużą kompresję dynamiki (dynamika przekazu radiowego nie przekraacza 40dB) i zabiegi sztucznie poszerzające bazę stereo a'la Radio ZET to otrzymamy dźwięk na pierwszy rzut ucha efektowny, powiedziałbym "czaderski" ale na dłuższą metę męczący, szczególnie na lepszym sprzęcie, który bezlitośnie obnaża wszelkie sztuczki realizatorów. Osobiście wolę "surową" jakość CD aby muzykę słyszeć tak jak została nagrana a nie sztucznie przetworzoną ale zapewne 90% słuchaczy będzie innego zdania. No cóż, jestem inny i .... dobrze mi z tym :D

Sorry za OT.

Beniamin
19-08-2007, 00:18
Ja używam i jestem zadowolony, ale trochę to trwało zanim udało się mi trafić na udany model.

Koledzy, bardzo dziękuję za wypowiedzi - chyba ostatecznie zdecyduję się na taki sprzęcik.
Na zakończenie proszę kojota o wyjawienie, jaki to model jest tym "naj". Chętnie w tym kierunku pójdę z zakupami

pozdrowienia

piotras
19-08-2007, 00:57
Ja bym Ci odradzał zakup. Mam takie coś u siebie i jest to dno kompletne. Mam dokładnie taki model http://www.allegro.pl/item223390952_transmiter_fm_usb_lcd_termometr_mp3_ mp4_cd_w_aucie.html. Szumi, zrywa stereo, niski poziom sygnału. To tak na szybko co mi przychodzi do głowy z jego wad. Ostatecznie wywaliłem oryginalne radio i kupiłem Pioneerka z MP3 (bo na tym mi glównie zależało) za całe 290 zł. Radze Ci nie kombinowac bo wtopisz tylko kase testując kolejne modele transmiterów chyba że trafisz odrazu na jakiś super.

kojot
19-08-2007, 01:09
Ten, który obecnie posiadam wygląda tak (http://moto.allegro.pl/item226960087_k165_transmiter_fm_odtwarzaczmp3_lcd _sd_reduk_.html), ale nie mogę zagwarantować, że wewnątrz tego jest to samo co u mnie. Takie transmitery dostępne są w różnych sklepach elektronicznych i na giełdach, więc jest możliwość, przed zakupem sprawdzić go sobie, czy jakość dzwięku jest zadowalająca, oraz czy zapamiętuje ostatnio odtwarzany plik. Chociaż ten konkretny powinien być OK. Kupiłem już ich kilka sztuk i wszystkie były w porządku. Bardziej się to odnosi do tych tańszych modeli.
Większość transmiterów posiada funkcję regulacji głośności, dzięki której można wyeliminować ewentualne trzaski emitowane przez urządzenie podczas odtwarzania.