PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Pomocy!!, na gazie szarpie a na pb nie



Szrek_27
17-08-2007, 08:13
Witam.Mam problem i niewiem co mam zrobic.Moja inst.gaz. to brc sekwencja.W czasie jazdy na lpg czasami pojawiaja sie szarpniecia a na pb nie.trudno to jakos opisac ale jadac np. z predkoscia miedzy 55 a 65km/h na 4 biegu przy spokojnej jezdzie wystepuje takie male szarpniecie i to nie zawsze a na pb tego niemia wogole.to samo sie dzieje przy predkosci miedzy 80 a 100km/h na 5 biegu.przy predkosci 90km/h na 5 biegu wciskajac gaz do dechy wystepuja delikatne szarpniecia i tylko na lpg i tez nie zawsze. i co tu robic? bylem u gaziarza i on rozklada rece,podlaczyl do kompa ,niewykazalo jakis usterek.Jedyna mozliwosc jaka mi powiedzial to podlaczyc laptopa z programem w czasie jazdy i wtedy kiedy sie pojawi to szarpanie wowczac moze wykryc przyczyne .Pozatym zauwazylem ze szarpanie pojawia sie po dluzszej jezdzie trasa itd.Wczasie ruszania tez niekiedy czuje szarpniecia a na pb jazda jest plynna.Tankuje tylko na shellu lub na orlenie.

RockFord
17-08-2007, 09:28
Z podanych prędkości i biegów wnioskuję, że szarpnięcia występują w okolicy 2000obr/min. U mnie też tak jest a mam II gen. i też nie ma reguły, raz szarpnie a innym razem nie. Ktoś pisał na forum dlaczego szarpie ale z tego co pamiętam to tak ma być.

Netoper
17-08-2007, 12:03
jezdzie wystepuje takie male szarpniecie

po dluzszej jezdzie trasa

a na pb jazda jest plynna
Świeczka któraś się kończy, albo przerwa zbyt duża i cewka nie wyrabia.
Przewody też mogą to powodować.


Ktoś pisał na forum dlaczego szarpie ale z tego co pamiętam to tak ma być.
Jak jest wszystko OK to NIE ma prawa tak być.
Netoper

Szrek_27
17-08-2007, 22:42
No wlasnie mysle o tych przewodach zaplonowych,co ile powinny byc wymieniane,swiece tez mam zamiar wymienic.zobacze jak bedzie,ale dlaczego jazda na pb jest bez szarpniec
auto prowadzi sie plynie a na lpg nie.

Netoper
18-08-2007, 09:41
ale dlaczego jazda na pb jest bez szarpniec
auto prowadzi sie plynie a na lpg nie.
Bo na pb iskra ma mniejszy opór do pokonania idzie przez wilgotne a na lpg idzie przez suche.
Tylko przewody orginały zapodaj a nie jakieś wynalazki, ja bym od świec zaczął.
Netoper