PDA

Zobacz pełną wersję : słaby jak koń po westernie



Chinol
23-08-2007, 22:33
Witam. Ostatnio mój Mondek bardzo osłabł. Co może być przyczyną? Nie da się wogóle jeździć. Bardzo ciężko reaguje na przyspieszenie. Kiedy sie trochę rozpędzi i przekroczy magiczne 2200 to wtedy czuć, ale też to nie jest to. Wiem, bo jeżdżę tym autem ponad 2 lata i było ok - ciągnął jak głupi mimo przejechanych już 190 tysi. Teraz poprostu furmanka i tyle. Pomóżcie w miarę łopatologicznie co , gdzie i jak wyczyścić, wymienić, przesmarować, naprawić oraz sprawdzić. :pad: :pad: :pad: :pad: Pozdro...

szafarek
23-08-2007, 22:50
Sprawdź przepływomierz. To stała bolaczka.

Exodos
23-08-2007, 23:53
W tym silniku to sobie mnoże przepływomierz na ścianie powiesić, nic nie daje, jest tylko do sterowania EGR'em, ale kto by się tam EGRem przejmował.

Speedo
23-08-2007, 23:56
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=168&mode=&order=0&thold=0

to czytales?

BartekM
24-08-2007, 00:38
Ja bym obstawiał korektor kąta wtrysku. Miałem identyczne objawy z drobną różnicą, że były "przebłyski" świetności. Jeśli nie chodzi płynnie i jest głośniejszy, to sprawdź korektor. U mnie to właśnie było problemem.

BS
24-08-2007, 09:14
dwie rzeczy do sprawdzenia:

1. korektor czy trrrryka
2. booster czy się nie zacina :metal:
3. jeżeli stawiasz za sobą zasłonę dymną to egr....

GrekuPL
24-08-2007, 09:45
a filtr paliwa i powietrza dawno wymieniałeś ?? u mnie lekko się poprawiło mulenie po jego wymianie ale i tak jeszcze zostało...może po prostu jak ktoś mi proponował zrobić mu ostrą przejażdżkę...ja miałem dobrze że na wakacje jechałem :satan: no i to też jakoś pomogło po części...więc już tak nie muli ostro...jeszcze boostera sprawdzę, egr-a zaślepię (jak to jeszcze nie wiem :wall: )

arulek
24-08-2007, 12:03
Ma m to samo otóż u mnie pękł przewód który dostarcza spaliny do turbo i po prostu turbo nie hula.Sprawdzić to można w prosty sposób mianowicie odpal silnik podnieś maskę wciśnij kciukiem ile się da przewód gumowy ci idzie z wierzchu do turbiny przy intercoolerze on jest najgrubszy gumowy który widzisz po lewej stronie u góry i drugą ręką daj gazu tak zdrowo i jeśli kciuk Ci wypchnie to znaczy że turbo ok a jeśli nie ma siły lub jest to małoodczuwalne to znaczyże turbo nie działa.Jak to sprawdzisz daj znać

szamankfc
24-08-2007, 12:11
u mojej siostry spadł wężyk idący z boostera i turbina nie hulała sprawdź ten przewód

Chinol
24-08-2007, 22:07
u mojej siostry spadł wężyk idący z boostera i turbina nie hulała sprawdź ten przewód

Wężyk ten wymieniłem bo był pęknięty i właśnie od tego sie zaczęło. Myślałem że po kłopocie ale Mondek został mułem. Z tego co zaobserwowałem przed wymianą tego wężyka (przy boosterze) że z zaworu boostera nie wydobywa się paliwo czyli stawiam że memebranki OK chociaż zacinania nie brałem pod uwagę i jeszcze go nie rozbierałem. Filtry wymieniam zawsze w komplecie przy wymianie oleju itd. Nawet dla sprawdzenia wyjąłem filtr powietrza i przejechałem sie trochę ale to samo muł i tyle. Zaniepokoił mnie wzrost zużycia paliwa i to spory np. za 50 dych tankuje 14 litrów ON i zawsze przy spokojnej jeździe przejeżdżałem 200 - 212 km teraz na tych 14 przejeżdżam około 150 zaledwie przy takiej samej jeżdzie. Zapala mi się też kontrolka od świec żarowych podczas jazdy (wtryski kaput ?) poza tym ciut jakby głośniej pracuje. Może katalizator mam zabity syfem? Silnik pracuje równo na wolnych nie ma żadnych szarpań czy coś podobnego. Zauważyłem też że przy przyspieszaniu trochę jakby się dusił i prawie nieodczuwalnie szarpał, ale
bardzo słabo. Posprawdzam to co mi napisaliście i dam znać. Pozdro...

marcin_s18
25-08-2007, 00:49
Zapala mi się też kontrolka od świec żarowych podczas jazdy (wtryski kaput ?)

Takie coś to tylko w nowoczesnych dieslach- kontrolka świec=tryb awaryjny, tutaj to nie wiem o co chodzi że sie zapala w czasie jazdy...

Chinol
25-08-2007, 08:54
Zapala mi się też kontrolka od świec żarowych podczas jazdy (wtryski kaput ?)

Takie coś to tylko w nowoczesnych dieslach- kontrolka świec=tryb awaryjny, tutaj to nie wiem o co chodzi że sie zapala w czasie jazdy...


Wiem, ale to może też być związane z padniętym przekaźnikiem świec żarowych (chyba) ponieważ wcześniej po zagrzaniu świec było słychac wyraźnie takie "cyk" a teraz tago nie mam. Dziwne bo świece grzeją się czasowo tak samo i nie ma problemu z odpaleniem, na dotyk. Popatrzymy, zobaczymy. Pozdro...

marcin_s18
25-08-2007, 10:23
Zapala mi się też kontrolka od świec żarowych podczas jazdy (wtryski kaput ?)

Takie coś to tylko w nowoczesnych dieslach- kontrolka świec=tryb awaryjny, tutaj to nie wiem o co chodzi że sie zapala w czasie jazdy...


Wiem, ale to może też być związane z padniętym przekaźnikiem świec żarowych (chyba) ponieważ wcześniej po zagrzaniu świec było słychac wyraźnie takie "cyk" a teraz tago nie mam. Dziwne bo świece grzeją się czasowo tak samo i nie ma problemu z odpaleniem, na dotyk. Popatrzymy, zobaczymy. Pozdro...

No tak , może to padnięty przekaźnik, ale padniętych wtrysków to na pewno nie pokazuje... :)