PDA

Zobacz pełną wersję : Turbina



masp58
25-08-2007, 11:44
Mam szybkie pytanko. Turbina w moim klekocie włącza się (a raczej czuć jej działanie - niezbyt intensywnie zresztą) powyżej 2500 obrotów. Czy może to być wstępnym objawem jej rychłej śmierci? Tak twierdzi mechanik w warsztacie, który się podobno specjalizuje w dieslach, ale Mondeo to chyba widział po raz pierwszy w życiu.
Dzięki za wszelkie podpowiedzi

Blady
25-08-2007, 11:46
eeeee
Zawór boostera, filtry..najpierw .

polecam opcje "szukaj" ..wpisz sobie "turbina" i masz czytania co najmniej przez pół soboty :)

Blady
25-08-2007, 11:51
Tak twierdzi mechanik w warsztacie, który się podobno specjalizuje w dieslach, ale Mondeo to chyba widział po raz pierwszy w życiu.


Zmień tego mechanika.

masp58
25-08-2007, 14:40
eeeee
Zawór boostera, filtry..najpierw .

polecam opcje "szukaj" ..wpisz sobie "turbina" i masz czytania co najmniej przez pół soboty :)
Czytałem, czytałem ... Tyle, że ja nie mam żadnych innych objawów uszkodzonego zaworu boostera, a i regulator kąta wtrysku wydaje się dziarsko "trykać". Tyle, że słaby ten mój klekocik i turbinka zdaje się późno załączać. Nie słychać też żadnego gwizdu. Spalanie przyzwoite - trasa 6,0 a miasto i korki ok. 6,4

GrekuPL
25-08-2007, 14:52
no to podjedź do mechanika który zna się na fordach i dieslach fordowskich...po kręć śrubą kontrującą w boosterze a i z niższych obrotów będzie łapać...spokojnie...najpierw po wymieniaj filtry, sprawdź boostera właśnie i najlepiej zmień mechanika bo jak on już zaczyna od najdroższych rzeczy to szkoda kasy na niego :jezyk1:

masp58
25-08-2007, 15:13
najpierw po wymieniaj filtry, sprawdź boostera
Filtry mam wymienione, może rzeczywiście pokręcić śrubą w boosterze, tyle, że nie wiem, czy od tego spalanie nie skoczy?

Blady
25-08-2007, 23:25
W MK1 nie słychac" trykania"..no chyba ze sie myle..bom juz po paru :beer:

Blady
25-08-2007, 23:38
najpierw po wymieniaj filtry, sprawdź boostera
Filtry mam wymienione, może rzeczywiście pokręcić śrubą w boosterze, tyle, że nie wiem, czy od tego spalanie nie skoczy?

taaa jak nie wkreca Ci sie w obroty..TO NIE DOTYKAJ!!!...
maja rada.

GrzegorzD
25-08-2007, 23:40
W MK1 nie słychac" trykania"..no chyba ze sie myle..bom juz po paru :beer:

Dobrze mówisz :bigok:

Netoper
26-08-2007, 03:31
Nie bardzo łapię w czym masz problem, turbawka włącza się przy 2.500, tak powinno być

a raczej czuć jej działanie
Czuć że się wlącza-prawidłowo.


niezbyt intensywnie zresztą
Porównywałeś z innym boćkiem?
Ile auto ma nalotu, ile nim Ty jeździsz, czy coś robiłeś przy silniku, czy wiadomo Ci co poprzedni właściciel robił.
Netoper

wojpet
26-08-2007, 14:30
W moim klekocie sprawa ma sie identycznie : turbina bierze od 2500 ,nie czuc jakiegos gwaltownego buta ,ale ciagnie wtedy znacznie lepiej,co do trykania to po przekreceniu zaplonu slysze takie kilakrotne tykniecia i to wsio.Nie jest tez specjalnie zrywny ,ale sadze ,ze klekot to nie bolid F1 a ze nie jezdzilem innym mondiem w dieslu,wiec wydaje mi sie ze u Ciebie wszystko O.K :)

masp58
26-08-2007, 20:41
Porównywałeś z innym boćkiem?
Nie miałem okazji do porównań, ale jeździłem już wcześniej dzieselkami i to nawet bez turbiny i były jednak mocniejsze przy podobnej pojemności. Auto ma 215 tys, z czego tylko ostatnia szóstka moja - wcześniej Belgia i chyba nie najlepsze traktowanie. Robiłem rozrząd, płyny filtry, regulację zapłonu i, z innej beczki, trochę przy zawieszeniu. Autko pali bez problemów, czasami tylko rano lubi podwójne podgrzanie. Nie kopci, ew. tylko ciemny bąk przy silnym przegazowaniu "na stojąco". Tyle tylko, że muli strasznie. Turbina włącza gdzieś pomiędzy 2500-2700 i wtedy klekocik leci dzielnie. Nie wiem, jak szybko, bo nie działa mi licznik - we wtorek jestem umówiony na sprawdzenie impulsatora.

masp58
26-08-2007, 20:42
W MK1 nie słychac" trykania"..no chyba ze sie myle..bom juz po paru
W moim słychać pojedyncze? tryknięcie, ale tylko kiedy stoi się obok auta, a kluczyk przekręca ktoś inny.

GrzegorzD
26-08-2007, 21:04
W MK1 nie słychac" trykania"..no chyba ze sie myle..bom juz po paru
W moim słychać pojedyncze? tryknięcie, ale tylko kiedy stoi się obok auta, a kluczyk przekręca ktoś inny.

Przekaźnik od grzania świec.

BS
27-08-2007, 13:06
niech kolega nie szaleje z wymianą ... najpierw manometr-trójnik założyć przy boosterze i przejechać się-sprawdzić wydatek turbiny... dopiero później wymiana ... a w naszych mondkach turbawki nie są tak głośne jak w silnikach TDI i nie będą gwizdać tak głośno-w MKII sprawna turbina jest słyszalna dopiero po 3000 rpm i przy otwartej masce...