PDA

Zobacz pełną wersję : Gumy piszczą jak szalone i sciaga



Kafar
07-07-2005, 08:47
Mam takie objawy, jak jade powoli tj.dojeżdżam do świateł auto hamuje ok. Gorzej jak się rozpedzę i zaczne hamować to auto ściaga w lewo, kierownica się przekręca też, a przy okazji opony piszczą że szok i wydaje mi się że raz lewe a czasem prawe. Odrazu zwracam uwage innych kierowców :wall: . Hamulce na rolkach były sprawdzane, hamuja z bardzo podobną siłą, tylnie hamują wrecz identycznie prawe i lewe, zaciski były czyszczone, wymieniane w nich wszystkie gumowe elementy, nawet zamieniałem klocki stronami i dalej. Układ został odpowietrzany. Pojechałem na diagnostykę, zapytali mnie czy robiłem coś w zawieszeniu, powiedziałem że tuleje wahacza były zmieniane. To gościu powiedział że na 100% ktoś zapomniał ustawić zbierzności. To oczywiście jak gazem do mechanika od tuleji i mówie mu o tym, a on mi na to że zbierzność nie ma nic do tego. Dodam że opony nie są poździerane po bokach, ale może to dlatego że cały proces trwa od niedawna. Pomocy panowie, czy to ta zbierzność?? :zly:

KrzysztofStu
07-07-2005, 09:33
(..)...a on mi na to że zbierzność nie ma nic do tego. Dodam że opony nie są poździerane po bokach, ale może to dlatego że cały proces trwa od niedawna. Pomocy panowie, czy to ta zbierzność?? :zly:
Zbierzność ma jak najbardziej do tego!!! Geometrię powinno się ustawiać zawsze po dłubaniu przy zawieszeniu, zwłaszcza, że to niewiele kosztuje. Właściwie, to dziwię mu się, że tego nie zrobił. Przecież to dla niego dodatkowa kaska. Bardziej niepokoi mnie to ściąganie. Mówisz, że Ci wyrywa kierownicę - to wskazuje bankowo na wyrypaną tulejkę (tylny silentblock przedniego wahacza) ew. źle zamontowaną. Sprawdź to, najlepiej u kogoś innego, a potem z mordą do kolesia. Pozdrawiam

Kafar
07-07-2005, 09:36
Własnie nie jest to takie typowe wyrywanie, ona poprostu skręca jakbym sam skręcał. Jade dzisiaj do niego i będzie przy mnie wszystko robił i pokazywał ćwiek jeden :zly:

wesmond
07-07-2005, 09:37
(..)...a on mi na to że zbierzność nie ma nic do tego. Dodam że opony nie są poździerane po bokach, ale może to dlatego że cały proces trwa od niedawna. Pomocy panowie, czy to ta zbierzność?? :zly:
Zbierzność ma jak najbardziej do tego!!! Geometrię powinno się ustawiać zawsze po dłubaniu przy zawieszeniu, zwłaszcza, że to niewiele kosztuje. Właściwie, to dziwię mu się, że tego nie zrobił. Przecież to dla niego dodatkowa kaska. Bardziej niepokoi mnie to ściąganie. Mówisz, że Ci wyrywa kierownicę - to wskazuje bankowo na wyrypaną tulejkę (tylny silentblock przedniego wahacza) ew. źle zamontowaną. Sprawdź to, najlepiej u kogoś innego, a potem z mordą do kolesia. Pozdrawiam

Potwierdzam bo zmieniałem wczoraj wszystko i nic nie ściąga a geometrię ustawiali - 60 zł

m3hoo
07-07-2005, 09:39
Generalnie jeśli rozkręca się coś, co odpowiedzialne jest za skręcanie, ew. za położenie kół, należałoby później ustawić zbieżność. Na oko nikt nigdy nie ustawi (chyba, że fartem). Jeśli wymiany elementów były niedawno, gumy nie zdążyły się jeszcze zetrzeć (i dobrze, bo szkoda byłoby kupować nowe). Pojedź na ustawianie zbieżności - napewno nie zaszkodzi, a najprawdopodobniej zlikwiduje Twój problem. Szkoda opon, a w szczególnie niebezpiecznych momentach - życia. Zła zbieżność wpływa negatywnie zarówno na hamowanie, ajk i sterowność samochodu.

STraits
07-07-2005, 11:13
Moim zdaniem zmień mechanika i zrób niezależnie geometrie + zbieżność na komputerze. Będziesz miał jasność.