PDA

Zobacz pełną wersję : Krzywo kierownica...



kosa
07-07-2005, 09:44
Mam taki maly problem:

Czy mozna jakoś regulowac wspomaganie kierownicy bo przy jezdzie na wprost ustawia mi kierownice leciutko w prawo i musze recznie korygowac..

To nie jest problem ze zbierznością itp tylko raczej wlasnie ze wspomaganiem że punkt 0 nie jest ustawiony centralnie na wprost.

Mam nadzieje ze nie pomieszalem...

m3hoo
07-07-2005, 10:15
Raczej nie jest to problem wspomagania, ile ustawienia samej kierownicy - jej położenie można ustawić odkręcając ją i przestawiając o ząbek.

wesmond
07-07-2005, 10:20
Raczej nie jest to problem wspomagania, ile ustawienia samej kierownicy - jej położenie można ustawić odkręcając ją i przestawiając o ząbek.

Sęk w tym że nie mozna zrobić tego o ząbek bo w MDO nie maząbkówtylko jest chyba sześciokąt. Więc precyzyjna regulacja kąta odchylenia kierownicy mozliwa jest za pomocą końcówek i drążków kierowniczych..

m3hoo
07-07-2005, 10:30
Sęk w tym że nie mozna zrobić tego o ząbek bo w MDO nie maząbkówtylko jest chyba sześciokąt. Więc precyzyjna regulacja kąta odchylenia kierownicy mozliwa jest za pomocą końcówek i drążków kierowniczych..
Ach si - człowiek uczy się całe życie :) W takim razie szukać trzeba w okolicach kół :)

kosa
07-07-2005, 10:36
Ale jak ustawie kierownice centralnie na wprost to koła tez są idealnie na wprost!

Problem w tym ze wspomaganie w czasie jazdy ustawia kierownice troszke w bok. i misze sie przeciwstawiac delikatnie wspomaganiu by jechac prosto.

Skąd wspomaganie wie gdzie jest połozenie "0"?
Mysle ze wystarczy tylko to skorygowac

szopen_x
07-07-2005, 10:55
Tez mialem kierownice lekko przestawiono w bok przy jezdzie na wprost. Przestawic mozna tak jak sie ustawia zbieznosc, tyle ze musimy o tyle samo wyduzyc z jednej strony i skrocic z drugiej strony, zeby nie przestawic zbieznosci. :metal

wesmond
07-07-2005, 11:06
Ale jak ustawie kierownice centralnie na wprost to koła tez są idealnie na wprost!

Problem w tym ze wspomaganie w czasie jazdy ustawia kierownice troszke w bok. i misze sie przeciwstawiac delikatnie wspomaganiu by jechac prosto.

Skąd wspomaganie wie gdzie jest połozenie "0"?
Mysle ze wystarczy tylko to skorygowac

O ile się dobrze się orientuję to powtarzam że nie ma czegoś takiego jak korygowanie wspomagania. A skręca dla tego że po to jest wspomaganie i jeśli auto zmienia or jazdy to właśnie wspomaga. Wg mnie nie ma innej możliwości. Ale rób jak uważasz bo jak trafisz na nieuczciwego mechanika to Cię okroi i zrobi tylko zbiezność na zasadzie z lewej rozkręci mocniej a z prawej skróci lub na odwrót.
Ale rób jak uważasz.

STraits
07-07-2005, 11:11
A autko nie było na pewno gdzieś trafione ? Co do wspomagania - tutaj w zasadzie nie ma znaczenia od której pozycji zaczyna się wspomaganie - wazne że są czujniki końcowe i nie mozesz "przekręcić" maglownicy - pozatym nie ma czegoś takiego jak punkt '0'. Co do kierownicy to potwierdzam że jest na sześciokątnym trzpieniu i nie ma regulacji co 1 ząbek...

... ja bym na Twoim miejscu sprawdził, czy przypadkiem nie masz pękniętej którejś sprężyny i autko "leci" na tą strone.

KrzysztofStu
07-07-2005, 16:34
To nie jest kwestia wspomagania. Przy ustawianiu geometrii, najpierw ustawia się centralnie kierownicę, a potem reguluje się drążki. Skąd wiesz, że ustawienie centralnie kierownicy = ustawienie kół na wprost? Przecież odchylenie steru o 1-2 cm odczuwalne jest dopiero przy jeździe... Ja pojechałbym na gemetrię.

waldemarz
07-07-2005, 17:21
To nie jest kwestia wspomagania. Przy ustawianiu geometrii, najpierw ustawia się centralnie kierownicę, a potem reguluje się drążki. Skąd wiesz, że ustawienie centralnie kierownicy = ustawienie kół na wprost? Przecież odchylenie steru o 1-2 cm odczuwalne jest dopiero przy jeździe... Ja pojechałbym na gemetrię. I tu Krzysztof ma racje. Tak trzeba zrobic :brawo: Poprostu jak geometrie ci zaczna ustawiac to najpierw rusz kierownica tak zeby bylo na srodku ale zaraz lekko rusz kierownica np. jak masz lekko skrzywiona w lewo to rusz kierownica w prawo przy wylaczonym silniku tak zebys mial lekki opor poniewaz uklad kierowniczy ma zawsze lekki luz i jak tylko ustawisz kierownice na wprost to potem bedziesz mial maly odchyl, a jesli ustawisz na wprost i zaraz lekko ruszysz abys mial lekki opor to wtedy bedzie dobrze ustawiona. Tylko jak oni ci ustawiac beda zbieznosc to najlepiej trzymac w bezruchu kierownice.

Marek
10-07-2005, 12:23
Witam
Miałem to samo i przy ustawieniu geometrii mechanik mi wszystko ładnie ustawił. Teraz kółeczko jest prościutko jak należy. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale facio miał sprzęt Boscha podłączony do komputerka. Zaczął właśnie od ustawienia koło kierownicy chociaż mu o tym nawet słowem nie wspomniałem. Teraz idzie ja po sznureczku i kółko kierownicy jest idealnie ustawione. :banan:
Marek

neo
10-07-2005, 12:43
wyjedź na dobrą drogę, równą bez kolein i nie odchylaną od poziomu ( trudno taką znaleźć ), też miałem kiedyś takie wrażenia i do tego wydawało mi się że mam luzy w układzie kierowniczym, po przejechaniu się po autostradach szybko się wyleczyłem z ustawiania tego co niweluje niedoskonałości dróg aby jechać prosto

rydzadam
18-07-2005, 23:54
Ale jak ustawie kierownice centralnie na wprost to koła tez są idealnie na wprost!

Problem w tym ze wspomaganie w czasie jazdy ustawia kierownice troszke w bok. i misze sie przeciwstawiac delikatnie wspomaganiu by jechac prosto.

Skąd wspomaganie wie gdzie jest połozenie "0"?
Mysle ze wystarczy tylko to skorygowac

Koledzy dobrze gadają - tylko geometria pomoże. Krótko o wspomaganiu - zaczyna ono działać, czyli pomagać kierowcy za pomocą oleju pod ciśnieniem dopiero wtedy, kiedy na kierownicy wystąpi opór. A jaśniej - kiedy pokręcamy kierownicą i w momencie, kiedy musimy przyłożyć do tego pewną niewielką siłę, skręca się wokół własnej osi tzw. wałek skrętny (jest celowo troszkę podatny, elatsyczny, na takie skręcenie), wtedy otwierają się kanaliki wydrążone w tym wałku i zaczyna płynąć olej, który automatycznie pomaga w kręceniu kółkiem. Więc punkt zero we spomaganiu jest dokładnie wtedy, kiedy na kierowinicy nie ma żadnego oporu, luźno sobie stoi w miejscu i wtedy wałek skrętny stoi w miejscu.

Henryk
19-07-2005, 00:33
Dobry diagnosta ustawia zbieżność do kieronicy w położeniu na wprost.Każde przekładanie kierownicy na wielokącie to moim zdaniem błąd.
Również przychylam się do opinii kolegów że w tym przypadku jedyne wyjście to ponowne ustawienie zbieżności .W porządnym zakładzie kierownica jest ustawiona na wprost..zablokowana specjalnym przyrządem ( lub druga osoba siedzi i utrzymuje ja na wprost) a dopiero wtedy ustawia się zbieżność.

bolek
19-07-2005, 12:18
wczoraj wymieniłem olej wspomagania ATF220 kierownice miałem prosto a teraz jest krzywo co za cholera

blasko
19-07-2005, 20:25
powiem tylko, że u mnie jest dokładnie to samo - też lekko ściąga na prawo...

ujemny
20-07-2005, 09:56
geometria+zbieznosc. tez tak mialem w sowim mondeo.

kefir
20-07-2005, 10:23
Także stawiałbym na zbieżność. Jeżeli nie pomoże ustawienie przodu to należy sprawdzić całą geometrię (być może tylne wahacze)

bolek
20-07-2005, 18:46
ok dzięki jutro się wybieram na geometrie mam zamiar ustawić przód i tył