PDA

Zobacz pełną wersję : [Radio] warto????



dlugi64
31-08-2007, 19:16
jak w temacie.
warto to kupić??
http://www.allegro.pl/item230336011_cb_radio_tti_tcb770_antena_hustler_c b109_2gratisy.html

luki_b
31-08-2007, 19:44
Dlugi64- ja mam taki zestawik.
Co do samego radyjka to jest ok!. Niestety antenka już nie tak bardzo.
W trasie jeszcze w miarę fajnie chodzi. W mieście bardzo często trzeba kręcić sqelchem, antenka łapie mnóstwo zanieczyszczeń.
Do nasłuchu jednak wystrarcza.
Więc jeżeli możesz to dodaj jakieś 80 złoty i weź antene Midlanda ML-145 lub Sunkera ML-145 jeżeli chcesz magnesówkę.
Jeżeli coś na stałe to podobno bardzo dobre są anteny firmy Lemm.
Mam zamiar nabyć Lemma - AT900 i wtedy będe się mógł na ich temat wypowiedzieć.

norbi333
31-08-2007, 22:25
Radio całkiem dobre ,ale antena do niczego :wall:

mmmk
31-08-2007, 22:33
czyli jak wiekszosc gotowych tanich zestawow. nie lepiej isc do sklepu blisko domu i tam kupic?? ceny pewnie sa podobne. przynajmniej u mnie tak bylo no i do taniego radia dobrali lekko lepsza antene

Cowboj
31-08-2007, 22:47
Myślę, że na tej stronie znajdziesz wiele odpowiedzi. http://www.cb-radio.pl/phpBB/ lub http://www.cbradio.pl/index.php
Radio kupiłem nowe za 200zł, po miesiącu sprzedałem na allegro za 190zł. :) I kupiłem normalne radio Uniden 520. :fan:
Różnica niesamowita. TTI to zwykły (szumofon), oczywiście to tylko moje zdanie.
Jeżeli masz możliwość posłuchaj Unidena 510/520 i TTI i sam oceń. Co do anteny 3-4 km.
Ja osobiście polecam ML-145 Midlanda. Mam tez Presidenta ML – 145 i zero różnicy a droższa o 100zł. ( przereklamowana ). Jeszcze, co do radia nie wygodne pokrętła, wyświetlacz, mimo że ma 3 stopniową regulację oświetlenia za jasny podczas jazdy nocnej,
Jak podgłaszasz/ściszasz przestawia się RF Gain. Oczywiście wybór należy do Ciebie, jeżeli podoba ci się podświetlenie, zmiana kanałów w gruszce RF Gain - przydatna funkcja w szczególności w mieście, Mic. Gain, skakanie, co 10 kanałów ( I tak skakać nie będziesz) to kup.

Jakub
31-08-2007, 23:11
TTI to zwykły (szumofon)
Oj przyjacielu TTI to nie jest szumofon. Jest to bardzo dobre radyjko w swojej klasie cenowej. Miałem około roku, zanim poszedłem półeczkę wyżej.
Wszystko jest kwestią dobrego zestrojenia i ustawienia radia.

Cowboj
31-08-2007, 23:24
Napisałem tylko swoje zdanie. Jeżeli chodzi o zestrojenie posiadam również na stanie swr/power meter ( Reflektometr )i wiesz mi umiem się z nim obchodzić, nie jest to ani trudne ani skomplikowane. Pomijam fakt, że artykułów o zestrojeniu anteny jest mnóstwo w necie. Jeżeli chodzi o cenę, to fakt, żadne radyjko w tej cenie nie oferuje tyle co, TTI 770/880

sebcio
31-08-2007, 23:38
TTI 770 i 880 to prawie jak Ala 78+ 48+ multi nawet z wyglądu podobne,
a to że szumią to znaczy że mają bardzo dobre odbiorniki, nawet alan 100+ ma bardzo czuły odbiornik a że nadajnik i modulacje do bani to inna bajka. :)

Cowboj
01-09-2007, 00:04
TTI 770 i 880 to prawie jak Ala 78+ 48+ multi nawet z wyglądu podobne,
:)

A co do radyjek kłócić się nie zamierzam i nikogo nie będę przekonywał bo w wyborze radia to komuś nie pomoże ,a kolega chce kupić radio oby dobrze wybrał i był zadowolony.Jak to mowia kazda matka swoje dziecko chwali :>Kazdy ma to co ma i przewaznie chce miec lepsze .Jak ktos chce naprawde pracowac to tylko kf.Gadia cb zatrzymaly sie na poziomie lincolna i nic lepszego (jesli chodzi o cb)poprostu nie da sie kupic.Chyba ze radio kf z 11 metrami.Pozdro

krzys-68
01-09-2007, 10:02
Myślę, że na tej stronie znajdziesz wiele odpowiedzi. http://www.cb-radio.pl/phpBB/ lub http://www.cbradio.pl/index.php
Radio kupiłem nowe za 200zł, po miesiącu sprzedałem na allegro za 190zł. :) I kupiłem normalne radio Uniden 520. :fan:
Różnica niesamowita. TTI to zwykły (szumofon), oczywiście to tylko moje zdanie.
Jeżeli masz możliwość posłuchaj Unidena 510/520 i TTI i sam oceń. Co do anteny 3-4 km.
Ja osobiście polecam ML-145 Midlanda. Mam tez Presidenta ML – 145 i zero różnicy a droższa o 100zł. ( przereklamowana ). Jeszcze, co do radia nie wygodne pokrętła, wyświetlacz, mimo że ma 3 stopniową regulację oświetlenia za jasny podczas jazdy nocnej,
Jak podgłaszasz/ściszasz przestawia się RF Gain. Oczywiście wybór należy do Ciebie, jeżeli podoba ci się podświetlenie, zmiana kanałów w gruszce RF Gain - przydatna funkcja w szczególności w mieście, Mic. Gain, skakanie, co 10 kanałów ( I tak skakać nie będziesz) to kup.to wszystko co piszesz fajne,ale dotyczy TTI 770 :satan:

adi_m
01-09-2007, 10:37
długi widze ze sie zdecydoałes radyjko kupić bardzo madra decyzja pochwalam :)) aa tak serio to zapomnij o antenie hastler wilson i tym podobnym zainwestuj albo w lemm-a albo w sirio to sa antenki aa radyjko to tak jak wszscy mowia najlepsze to oczywiście uniden ale ja mam cobre i nie narzekam ( chyba trafiłem dobra partie ) pozdrawaiam

dlugi64
01-09-2007, 10:47
chcemy kupić antenkę lemm at900 i radyjko TTI TCB 770.

to co przesłałem to tylko taka info dla kumpla którego chyba zaraziłem kupnem radyjka. :satan:
oczywiście jakbyście wypowiedzieli sie pozytywnie na temat tego zestawu to może i my byśmy sie na niego zdecydowali?? :niewiem:

krzys-68
01-09-2007, 10:58
troszke dluzszego bata bym zalecił :satan:

dlugi64
01-09-2007, 11:04
Krzys a jaką długość byś zalecał i jaką antenkę konkretnie??

lyssy
01-09-2007, 11:13
Ja mam U520XL (używka z Filipin, ale stan idealny - z Allegro za jedne 250,-) i LEMM AT1200. W trasie swobodnie wystarcza, w mieście to i tak jest jedno wielkie zakłócenie i przebijają się tylko bliższe stacje (RF Gain się bardzo przydaje).

krzys-68
01-09-2007, 12:57
AT1200 daje najlepszy stosunek ceny/wysokosc bata
wiadomo ze duzo lepszy zasieg bedzie przy AT71 :satan: ale mamy juz wówczas wysokosc bata z cewką 1,7m a to jest dlugosc nie do przełkniecia dla wielu osob ktore korzystają z CB w miescie i musza chowac anteny :))

Cowboj
02-09-2007, 00:44
lyssy:
Ja mam U520XL (używka z Filipin )



Ciekawy jestem różnicy Filipina – China.

YatZeck_Wawa
02-09-2007, 08:59
A takie coś: http://www.cbradio24.pl/index.php?mod=produkty&id=17
lub takie coś: http://www.cbradio24.pl/index.php?mod=produkty&id=24 ?

dlugi64
02-09-2007, 09:05
Jacek jak zauważyłem nie polecane są Cobry i Alany.

YatZeck_Wawa
02-09-2007, 09:12
Właśnie patrzę na allegrogo i tiumfy święci Uniden (bez faktury) oraz Cobra (z fakturą):)
O tym pierwszym już myśłałem lat temu wiele, oczywiście o innym modelu.
Zastanawia mnie tylko fakt nstępujący: Uniden 520XL Pro to niby to samo co President Johny II. Skąd zatem różnica w cenie ca. 300zł do ca 450-500zł na korzyść Unidena?

lyssy
02-09-2007, 10:41
Ciekawy jestem różnicy Filipina – China.
Właściwie to ja też... :))
Żeby się osobiście przekonać, trzeba by porównać pracę i wykonanie "współczesnego" 520 (czyli made in China) z tym z Filipin.

Ale można trafić na takie głosy:
- dawniej (w czasach produkcji na Filipinach) płyty Unidena można było znaleźć w radiach Presidenta, więc stary Uniden to prawie jak President :)
- jakość wykonania elektroniki jest znacznie lepsza w egzemplarzach filipińskich
- może dać do myślenia fakt, że figurujące na liście wyrobów niezgodnych U520XL są "made in China"
- a dalej odnosząc się do powyższego, większa jest szansa ocalenia od konfiskaty sprzętu z Filipin niż sprzętu z Chin :satan:


Uniden 520XL Pro to niby to samo co President Johny II. Skąd zatem różnica w cenie
"Prawie" robi wielką różnicę :))
Johnny II to radio multistandard (czyli można je przełączać na zakresy częstotliwości obowiązujące w danym kraju/strefie), ma ASC i to President. A za markę się płaci... :satan:

robert_4127
02-09-2007, 13:18
Koledzy aja zinnej beczki ,ja kupiłem tti 770 i antenke ml 145 i jest wystarczjące ,zasieg w trasie na 10 km .jak jedziesz na dwa autka do komunikacji wzupełnosci wystarcza ,a drugie to ile tych funkcji w radyjku w czasie jazdy wykorzytsujesz ,bo niestety jak siedziszza kiera to niemasz zbytnio czasu na krecenie gałkami czy pstrykanie przełącznikami , i dlatego proste radyjka sie najlepiej sprawdzają . wcałym tym temacie najważniejsza jest ANTENA ,radyjko zajmuje II pozycje :bigok:

mmmk
02-09-2007, 13:26
jak poszedlem kupic radio cobre to mi polecili kupic w sklepie jednak onwe mkIII zamiast cobry. i tak robilem fajnie sie obsluguje bo ma tylko 2 pokretla i 2 przyciski. a antena do tego midlanada 60 cm zamontowana na tylnej klepie (w kobi) no i patrzac z przodu samochodu to antena od radia jest wyzej niz ta od CB. a dziala?? no tak powiedzmy w miare jak za ta kase.

dlugi64
03-09-2007, 09:34
a co o tym zestawie powiecie??
http://www.allegro.pl/item230833435_cb_radio_tti_tcb770_antena_vk145_odp _ml145_sirio.html

BS
03-09-2007, 09:38
a co o tym zestawie powiecie??
http://www.allegro.pl/item230833435_cb_radio_tti_tcb770_antena_vk145_odp _ml145_sirio.html

ta antena to jakiś klon ML145 ... diabli wiedzą jak to chodzi ... chcesz jednak podstawę magnetyczną? jeżeli tak to nie powinno to być najgorsze ... zawsze możesz sprzedać za jakieś 60 zeta na allegro-pójdzie bez problemu a Ty nie będziesz stratny...

krzys-68
03-09-2007, 11:30
onwe mkIII to klon Alan 100+
jednak wykonanie lepsze :)

GrzegorzD
03-09-2007, 21:23
TTI to zwykły (szumofon)
Oj przyjacielu TTI to nie jest szumofon. Jest to bardzo dobre radyjko w swojej klasie cenowej. Miałem około roku, zanim poszedłem półeczkę wyżej.
Wszystko jest kwestią dobrego zestrojenia i ustawienia radia.

Dokładnie. używam takiego od tygodnia i jest bardzo ok.

olekkelo
07-09-2007, 11:33
Jeśli CB ma być funkcjonalne :metal: dla kogoś kto niechce zbednie mieszać gałkami :dres: .. to tylko 510-520 unideny, :metal: :metal:
tti jest raczej dobrym radiem ale modulacja jaka idzie z unidena jest naprawde mocna jak na takie radio.. co do tti nie bardzo... i porównywanie Alana 48 z tti to nie jaest dobrym porównaniem :wall: :wall:

co do anteny to dł. 1,2-1,6 m, to taka norma czy minimum.. :metal: :metal:

president czy sirio lemm czy sirtel , to już tylko kwestia własnego uznania , chociaż sa problemy z róznymi antenami czy to sie mik sprzega albo swr coś nie teges, albo dopał nie chodzi jak powinien....



a jako przykładów wiele mozna wymieniać ze uniden mimo tradycyjnego wygladu jesty i tak najlepszym radiem w swojej klasie , mam taką stacjonarke i spokojnie z monego auta na 30km rozmawiam uniden 510 z mikem k-po i antena 1,5m w dachu , baza to 87 i jakiaś ant 5/8 fali,

kiedyś słysze koleśia ze mu paliwa brakło ledwie go słyszałem wiec tak pytam gdzie jest , on podał kilometr okazało sie ze jest 3,5 km odemnie , wiec podwiozłem mu 5 ON-u, na miejscu koleś w cytrynie a w w niej hujstler i alan 100 :wall: :wall: :metal: i jego zasieg 3,5km ledwie słyszalny :wall: :wall: , kilka razy pytałem tez przez radio róznych kolesi co było ich naprawde dobrze słychac , i np 8km modulacja głosna czysta koles mówi ze ma 520 i antene 130cm, inny ok 12km równiez wyjątkowo głosno goscia słychac radio mowił ze ma 78, alana .....




wqiec osobiscie wolałbym kupic uzywke unidena czy nowego, alana jakiegoś 48 za 250zł niż tti bo po tym radiu z miejsca widać ze to jakieś takie odpustowe... ale to tylko moja opinia i nikogo niechce nią urazić,



ps, sprzedam unidena 510 z mik densei 2002... na pw, lub gg wiecej info..