PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Tankowanie lpg pod klapką



kaz
31-08-2007, 21:09
Czy ma ktoś tak zrobione-ciekawy jestem czy jest tam wystarczająco miejsca

rufus_k
31-08-2007, 22:04
Stanowczo za mało miejsca. A i tego typu rozwiązania nie są pochwalane przez gazowników... (między innymi ze względu na przewód miedziany 8mm). Dodam, że najczęściej osoby jeżdżące drogimi autami pytają się o taki rozwiązanie (czyżby wstydziły się tego, iż używają alternatywnego paliwa ? ).

grzebyk
31-08-2007, 22:38
a wyobrażasz sobie jakie upierdliwe będzie za każdym tankowaniem wkręcać redukcję, zastanów się nad tym

kaz
01-09-2007, 20:45
To tak jakby odkręcić korek wlewu benzyny-no nie? Muszę wymienić zderzak i pomyślałem o przeniesieniu gniazda tankowania LPG.

RockFord
01-09-2007, 23:20
Też o tym myslę bo nei chcę wiercić dziury w nakładce RS na tylny zderzak. Gazownik zaproponował trzy rozwiązania. Jedno z wlewem pod zderzakiem z tyłu czyli raczej standardowe. Drugie przy wlewie Pb z wkręcaną redukcją ale odradza ten sposób bo mało jest tam miejsca. Trzeci sposób to UWAGA wlew pod klapą bagażnika zaraz obok lampy. Miejsce dość ciekawe ale konieczne jest każdorazowe otwieranie klapy a dodatkowo zdjęcie pistoletu po zatankowaniu może spowodować zasmrodzenie bagażnika i w konsekwencji wnętrza kabiny.

Mamut
01-09-2007, 23:52
eee, nie ma co, wstaw normalnie w zderzak i tyle.
Czasem mam ochotę na tylnej klapie sobie strzelić TD :satan:

LaBobas
02-09-2007, 00:16
Czasem mam ochotę na tylnej klapie sobie strzelić TD :)) zastrzeliles mnie tym,chyba tez to zrobie i wszczepie czerwone "i" na koncu :satan:

komandir
02-09-2007, 00:57
Chłopaki ja mam tak zrobione już od 2 lat i żadnych problemów przy tankowaniu gazu czy benzyny, miejsca wystarczająco.Chyba żaden z was nie widział tego rozwiązania w mondeo a piszecie takie :domysły",żadnych redukcji nie muszę stosować. :metal:

grzebyk
02-09-2007, 09:34
nie gadaj tyle tylko podeprzyj wywód fotką :beer:

RockFord
02-09-2007, 11:52
Tak jest, dokładne zdjęcia żeby gazownikowi można było pokazać o co chodzi. :beer:

Breko
02-09-2007, 12:07
Fotki... :happy: Fotki... :happy: Fotki...:happy:

dlugi64
02-09-2007, 12:10
ja takie rozwiązania też widziałęm. cokolwiek nie w mondo ale jednak. gościu przy nas tankował gaz i żadnej redukcji nie wkręcał.

Breko
02-09-2007, 12:13
Widzieć to chyba każdy widział ale nie w mondeo :satan:

ps coś w tym jest, większość przypadków w których widziałem takie rozwiązanie było "schowanych" w nowiutkich furach wartych ponad 150.000 :hehe: więc chyba faktycznie ktoś się wsydzi przyznać że ma taki wypas a jeździ na "źle" :satan:

RockFord
02-09-2007, 12:35
Nie koniecznie musi to być wstyd. Osobiście nie wstydzę sie jeździć na LPG bo czego tu się wstydzić, że mniej zanieczyszczam środowisko? Czasem po prostu szkoda niszczyć auto wierceniem otworów pod wlew a czasem taka wstawka szpeci auto w sensie estetyki a nie wstydu. Osobiście na dniach będę montował nakładkę RS na tył i jakoś nie widzę jej z otworem na wlew LPG. Albo wlew z tyłu pod zderzakiem albo pod klapką Pb, tak to widzę.

komandir
02-09-2007, 21:14
Jest problem.. bo nie mam aparatu i nici z fotki.Powiem wam że nie wielu gazowników chce tak montować bo to problematyczne ale ten "gaziarz" większość tak montuje.Ja mam to zamontowane na górnej ściance.Mnie się podoba taki sposób montażu bo nikt nic nie wie ma zagadkę na czym jeżdżę :))

RockFord
02-09-2007, 21:51
Na górnej ściance? I nie wkręcasz redukcji? A tak w ogóle to jakie masz auto bo w profilu masz napisane że auto jest ale jakie to nie wiemy.

kaz
02-09-2007, 22:31
Na górnej ściance? I nie wkręcasz redukcji? A tak w ogóle to jakie masz auto bo w profilu masz napisane że auto jest ale jakie to nie wiemy.

Czy możesz to dokładniej opisać jak to się ma w stosunku do otworu benzyny ,ile centymetrów w góre, w bok.
Widzę ze niespodziewanie temat wzbudzil zainteresowanie.
pozdrawiam

Netoper
02-09-2007, 22:38
Zdjęcia zapodaj nawet z telefonu kom. bo mnie też to intryguje, dzisiaj laliśmy benz i nie widziałem tam zbytnio miejsca na "pełny" zawór.
Netoper

Breko
03-09-2007, 09:49
Ja wczoraj wpatrywałem się pół dnia i kombinowałem jak tam zmiescić zawór LPG, jedyne co mi przyszło do głowy to że musi być na górnej ściance...ale tak i tak jest zbyt mało miejsca ( no chyba że to jakiś mini zaworek ) :)

ps leć do sąsiada po aparat i strzelaj :satan:

RockFord
03-09-2007, 10:05
Może kolega ma Scorpio albo jakiegoś Transita :)

komandir
03-09-2007, 22:49
W mondeo oczywiście tak mam.Jutro spróbuję to jakoś pomierzyć i napiszę co i jak.Widzę że wielu to intryguje. :satan:

Breko
04-09-2007, 00:07
techniczne wyliczenia nic nie wniosą do tematu, to trzeba zobaczyć :satan:
ps jak wygląda kosmita wie każdy, a kto go widział ?? :hehe:

MAG
04-09-2007, 15:04
Przy nadwoziu hatchback i sedan jest to możliwe, ale w kombi wszystko tam trzyma się na plastikach i dlatego jest to bardzo ciężkie do zrobienia - tak mówił "mój" gazownik gdy u mnie zakładali, ale teraz nie wiem czy po prostu mu się nie chciało męczyć, czy też jest to rzeczywiście problem - fakt faktem, że w jego Mondku kombi też miał w zderzaku wlew :niewiem:

RockFord
04-09-2007, 15:15
Mam sedana i też korek wlewu otoczony jest plastikiem.

Breko
04-09-2007, 15:23
a wg mnie wlewy w kazdej budzie są takie same