PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Czy nie można prościej z filtrem paliwa w dieslu??



Art
02-09-2007, 23:54
Witam!!!

Nadszedł chyba i na mnie zas regeneracji lub wymiany pompki przy filtrze ON.
Tak się zastanawiam czy jest ona konieczna w mondeo.
W audi czy vw nie ma czegoś takiego, filtr jest podobny do filtra oleju. Nie ma gdzie się zapowietrzać.

Czy nie można by w mondeo zastosować takiego rozwiązania, nie było by ono tańsze i pewniejsze niż zabawa z w/w pompką??

Co myślicie na temat tego patentu??

Pozdro Art

szamankfc
03-09-2007, 09:41
sprawna pompka to wygoda jak wymieniałem korektor konta wtrysku to menda się zapowietrzyła i pół kilometra trzeba było ciągać niestety moja pompka nie pompuje i czeka mnie naprawa ale i tak się cieszę że jest.

generalX
03-09-2007, 10:43
W audi czy VW owszem filtry są bez tej pompki, ale pompy wtryskowe są innego typu( dokładnie pompki wstępne) Lukas ma pompkę wstępną łopatkową a BOSCHe mają pomkę membranową. Pompa łopatkowa potrzebuje zewnętrzne zaworki więc możesz w sumie wywali całe to ustrojstwo i wsadzic filtr z eskorta 1,8D ale musisz dołoży do tego jeszcze zawór zwrotny i jeszcze przydałą by się jeszcze ręczna pomka paliwa-taka podobna do tych co mierzy się ciśnienie krwi

espe1
03-09-2007, 12:01
mocowanie filtra paliwa w TD i samo rozwiązanie to dla mnie kosmiczna technologia, amerykanie wzięli to chyba z NASA :) , bo ja bym tego nie wymyślił

tongo
07-09-2007, 07:20
Ostatnio naprawiałem tą pompkę ,myślałem ,że winna jest membrana, ale po rozebraniu tego na części pierwsze sadze,że jest to wina syfu w zaworkach tej pompki. najlepiej by było dostać nową płytkę z tymi zaworkami tylko czy to jest dostępne???
Czyli proste rozbierz i przeczyść a będzie ciągła do czasu aż się nie zasyfi. :satan:

pozdrawiam :beer: :beer: :beer: :beer:

Lipa
07-09-2007, 08:48
Mi GeneralX też polecił wymianę tej pompki, na allegro zakupiłem za 80zł, kłopot przy wymianie filtru paliwa ustąpił jak ręką odjął :metal:

tongo
07-09-2007, 12:43
no na pewno wymiana jest skuteczniejsza :))