PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Lekarstwo na odbijające zamki ?



adamzel
08-09-2007, 13:42
Witam

Wiele razy walczyłem z odbijającymi zamkami przy próbie zamykania, płukałem je WD40, wymieniałem na inne, wyciągałem bezpiecznik itd.
Teraz doszedł mi jeszcze samoczynnie włączający się alarm (kiedykolwiek i gdziekolwiek).

Czy osoby które zamontowały niefabryczny alarm (ze sterownikiem centralnego zamka) np osławiony magicar 440 nie mają takich problemów? Czy tu nie występuje zjawisko odbijania klamek i samoczynnego włączania się alarmu?

Zastanawiam się nad wyjęciem fabrycznego alarmu i zainstalowaniem innego ale chcę mieć pewność, że nie będę się już bujać z tymi chol....mi drzwiami i dzieci nie będą rzucać w mój samochód bo wyje :)

Proszę o wyrozumiałość i odpowiedzi.

seb83
09-09-2007, 12:09
w magcar 440 ja montowalem osobiscie i zabezpiesza sie tez auto jak wyciagniesz kluczyk ze stacyjki i zamkniesz drzwi to po 20s sie samknie i wlaczy.

swinx__wawa
09-09-2007, 12:18
witaj,

pierwsze uzupelnij profil
drugie wyedytuj wykropkowane bo wroca zieloni i sie moze :yel: posypac

Czy dobrze rozumiem z twojego postu ze masz podlaczone 2 alarmy jednoczesnie ??

adamzel
09-09-2007, 12:48
Uzupełniłem profil :)

Jezeli pytanie było do mnie - nie mam dwóch alarmów tylko zamierzam zastąpić fabryczny alarm innym alarmem np. magicar 440 mając nadzieję, że skończą się problemy z samootwierającymi się zamkami i włączaniem się alarmu w nocy.

I stąd pytanie do osób, które tak zrobiły - czy problemy ustały ?

swinx__wawa
09-09-2007, 13:33
ja coprawda fabrycznego niemialem :) ale u siebie instalowalem alarm ze sterownikiem centralnego i dziala bez zarzutow juz ktorys miesiac :) troche zabawy cie czeka ale ogolnie to banalnie proste....

adamzel
09-09-2007, 14:00
ale miałeś fabrycznie centralne zamykanie (nie musiałeś dokładać siłowników) ?
I nie miałeś ani razu sytuacji z odbijaniem klamek przy zamykaniu ?

swinx__wawa
09-09-2007, 14:05
zadkoscia chyba jest zeby trzeba bylo silownika dokladac. szybkozlaczka podlaczylem sie poprostu pod przewody wchodzace w drzwi i tyle :)

nie niemialem :)

Netoper
09-09-2007, 18:35
adamzel
Te włączanie alarmu robi się bo drzwi się samoczynnie otwierają, u nas tak samo było, okazało się że w zamku mikrus źle działał.

http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=365615&highlight=#365615
Netoper

adamzel
09-09-2007, 21:25
Chyba u mnie jest coś innego bo drzwi po takim fałszywym alarmie miałem zawsze zamknięte.