PDA

Zobacz pełną wersję : [Audio] Podłączenie pilota



BartekM
10-09-2007, 18:42
Witam, zakupiłem sobie pajlota do sterowania radiem przy kierownicy :palacz: Wszystko pięknie ale po wyjęciu radia, nie mam miejsca na wpięcie tej kostki od pajlota. Czy podłącza się ją do radia, czy może gdzie indziej :niewiem: Może ktoś już taki temat przerabiał, ewentualnie w które kable do wtyczki w radiu wpiąć się z którymi kablami od pajlota. Będę wdzięczny za pomoc.

Andrzej10
10-09-2007, 19:01
Chodzi ci o szarą kostkę? taką 4 Pinową. Jak to o nią to w komplecie powinieneś dostać taką co jest do radyjka. Ona orginalnie jest od spodu w okolicach popielniczki/śmietniczki. Jak jej nie ma to trzaba skombinować ze szrotu ale najlepiej z kabelkami i wtyczką od radja.
Wszyatko podłączenie mogę ci podać jak chcesz bo takie cosik robiłem. Pozdrawiam

BartekM
10-09-2007, 19:03
Zaraz pójdę i poszukam. Dzięki Andrzej :beer:

Andrzej10
10-09-2007, 19:16
Jak sprawdzisz to pisz co masz tam. Pozdrawiam

pleban
10-09-2007, 19:45
Ale nie każde radio ma wejście na pilot.
U kolesia w foce jest 6000 i nie ma wejścia na pilota,ja w 5000 z przyciskami też nie miałem :dres:

Andrzej10
10-09-2007, 19:48
Ale nie każde radio ma wejście na pilot.
U kolesia w foce jest 6000 i nie ma wejścia na pilota,ja w 5000 z przyciskami też nie miałem
No włąśnie ta mała szara kostka jest od tego lecą od niej 4 kabelki 1 do czarnej kostki 2 do zasilania 3 i 4 do żułtej (numerki nie są ta numery pinów) Pozdrawiam

BartekM
10-09-2007, 20:00
Andrzeju, sprawdziłem. Kostka do wpięcia pilota jest tam, gdzie powiedziałeś. Niestety po podłączeniu nie działa :( Nie wiem, czy ma to znaczenie ale z modułu wychodzą 4 kable do wtyczki i jeden zielono-czarny, nie podłączony. Są na nim ślady niegdysiejszego przylutowania gdzieś. Co to może być i czy może mieć znaczenie?

Andrzej10
10-09-2007, 20:55
Nie wiem, czy ma to znaczenie ale z modułu wychodzą 4 kable do wtyczki i jeden zielono-czarny, nie podłączony. Są na nim ślady niegdysiejszego przylutowania gdzieś. Co to może być i czy może mieć znaczenie?
Jest to kabel zasilania a podłąncza się go do zasilania w kostce czarnej zaraz sprawdzę numer pinu gdzie to powinno być. Pozdrawiam

BartekM
10-09-2007, 20:57
No właśnie on wychodzi z kostki czarnej z tego modułu i widać, że gdzieś był przylutowany. Ma ok. 20 cm długości.

Andrzej10
10-09-2007, 21:05
Jeśli w szarej kostce pin 2 masz do dolutowania to wpinasz go do pinu 3 w kostce czarnej radja. Jeśli dalej coś nie tego to pisz. Tylko przed lutowaniem dokładnie sprawdż czy to te piny bo jest jeszcze pin do wpięcia w czrną kostkę chyba do numeru 7 ale nie pamiętam z którego pinu szarej kostki. Pozdrawiam

P.S. Na forum w eksplo jest mój wontek na temat wiszącego kabelka.

Andrzej10
10-09-2007, 21:11
No właśnie on wychodzi z kostki czarnej z tego modułu i widać, że gdzieś był przylutowany. Ma ok. 20 cm długości.
A no to może jest to masa. Podłanczałeś masę już czy jeszcze. Pozdrawiam

BartekM
11-09-2007, 09:17
Dobra. Sprawdziłem. Podłączyłem ten zielono czrny do stacyjki i nic. włączyłem zapłon i... działa. Więc jest to plus. Teraz pytanko, pod co mogę się z tym wpiąć, co by mieć stały "+"?

Andrzej10
11-09-2007, 09:59
Fabrycznie jest tak że działa po przekręceniu kluczyka na pozycję 1. Włancza się razem z radjem i działa jak radjo jest włączone. Żeby działało jak fabryka dała to wpinasz w pin 3 czarnej kostki. Pozdrawiam

BartekM
11-09-2007, 10:08
Żeby działało jak fabryka dała to wpinasz w pin 3 czarnej kostki.
Tej kostki w radiu? Jeśli tak, to której? W radiu mam dwie czarne i jedną małą, żółtą.

Andrzej10
11-09-2007, 10:12
Czarne są 2 jedna jest od głośników a 2 od zasilania i innych dupereli. W tej od zasilania 7 pinowej jest pin 3 i do niego powinien być wpięty kabelek od zasilania pilocika. Wychodzi on z pinu 2 kostki szarej. on zazwyczaj wisi sobie i czeka na wpięcie do teko. Jak tak wepniesz to będzie działać jak orginał po przekręceniu kluczykiem do 1. Pozdrawiam

balcer
11-09-2007, 10:16
podłącz pod sterowanie z radia czyli niebieski kabel (ten co bierzesz do wzmaka np lub idzie ze stacyjki...tam się wszystko podłącza co może być wzbudzone z jednej bądź z drugiej strony)...będzie ci działało zawsze przy włączonym radiu...fabrycznie pilot działa przy przekręconym kluczyku w stacyjce i jak miałem MKII też mnie to denerwowało :bigok:

BartekM
11-09-2007, 16:43
Ostatnie pytanie (chyba). Do kostki z zasilaniem radia dochodzi 7 przewodów. Patrząc od góry (pionowo)

- pomarańczowo-czarny gruby
- czarno-zielony gruby
- żółto-zielony gruby
- pomarańczowo-czarny cienki
- czarno-pomarańczowy cienki
- czarno-zielony gruby
- żółto-zielony cienki

i teraz pytanie: na którym jest napięcie cały czas, tzn. radio działa bez przekręcania kluczyka? Nie mam niestety miernika, mdo stoi pod fabryką z rozkręconą częściowo dechą a chciałbym jakoś "po ludzku" nim wrócić :satan:

balcer
11-09-2007, 17:46
kilka informacji o tych kablach znajduje się TUTAJ (http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=35454&highlight=)
:bigok:

Andrzej10
11-09-2007, 18:07
Z tym że kabelki z biegiem czasu zmieniały kolory i np w 97 był niwbiesko cośtam a w 99 jest żułto pomarańczowy. + stały będzie to pewnie pomarańczowo-czarny bo ten żółto zielony to jest pewnie + po kluczyku. Czarno zielone grube to masa na 199%. Pozdrawiam

P.S. 2 kawałki kabla i żaróweczka do tego lutownica i masz ekstra miernik.

BartekM
11-09-2007, 19:23
Problem się częściowo rozwiązał. Kabelkiem, który wystawał z tego sterownika była jednak masa :wall: Natomiast cały ten sterownik dostaje + dopiero po włączeniu zapłonu (przekręceniu kluczyka w pozycję 2). Tak więc trzeba będzie w wolnym czasie wziąć miernik w łapkę i sprawdzić, który przewód z tej małej szarej 4-ro pinowej kostki to + i doprowadzić nim skądś stałe zasilanie. Dzięki koledzy za pomoc :beer: :beer:

Andrzej10
11-09-2007, 19:30
Ten kabelek w szarej kostce co ma + to Pin 2

szarej kostce pin 2 masz do dolutowania to wpinasz go do pinu 3 w kostce czarnej radja.
on leci do pinu 3 w czarnej.



Kabelkiem, który wystawał z tego sterownika była jednak masa Natomiast cały ten sterownik dostaje + dopiero po włączeniu zapłonu (przekręceniu kluczyka w pozycję 2).

To tak jak myślałem

A no to może jest to masa.

Pozdrawiam