PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] co musze kupic aby miec centralny na pilot?



bartek-kg
14-09-2007, 18:15
Witka :)

Chcialbym sobie zamontowac centralny zamek na pilot. Moje pytanie jest nastepujace: Co musze kupic abym spelnil swoja zachcianke? :) Na pewno sterownik centralnego na pilota na podczerwien lub radiowka. CO jeszcze? Pozdrawiam.

Andrzej10
14-09-2007, 19:03
Lepiej radjówkę bo odpadają te czójniki podczerwieni i coś tam jeszcze. Więcej muszę poszperać i napiszę puźniej. Pozdrawiam

pleban
14-09-2007, 20:35
Bartek a centralny masz???
Jak tak to za 150pln goście którzy zakładają alarmy dołożą ci pilota :beer:

mad
14-09-2007, 20:38
Bartek a centralny masz???
Jak tak to za 150pln goście którzy zakładają alarmy dołożą ci pilota :beer:
Bartek robi GHIA więc jak mniemam nie dodaje xtrasów poza fordowskimi :)

GrekuPL
14-09-2007, 20:58
Bartek robi GHIA więc jak mniemam nie dodaje xtrasów poza fordowskimi


jeżeli ma być tak to musisz mieć centralkę z symbolami pilota radiowego

jeżeli nie masz to musisz zakupić centralkę taką, podłączyć kostki (niebieską, zieloną, szarą) jeżeli którejś nie masz to sobie odpuść :satan: (ja tak zrobiłem=brak dwóch kostek) no chyba że znajdziesz gdzieś pod dywanikami pod plastikami je... :jezyk1:

Andrzej10
14-09-2007, 21:01
podłączyć kostki (niebieską, zieloną, szarą) jeżeli którejś nie masz to sobie odpuść (ja tak zrobiłem=brak dwóch kostek) no chyba że znajdziesz gdzieś pod dywanikami pod plastikami je...
W takim przypadku to lepiej dołożyć sobie alarm z pilotem obsługujący centrala i jest gites. Pozdrawiam

norbi333
14-09-2007, 21:53
Chcialbym sobie zamontowac centralny zamek na pilot. Moje pytanie jest nastepujace: Co musze kupic abym spelnil swoja zachcianke? Smile Na pewno sterownik centralnego na pilota na podczerwien lub radiowka. CO jeszcze? Pozdrawiam.
Ja kupiłem używkę pilota zaprogramowałem i o dziwo działa
:)
Kluczyk poszedł pod kątówkę :satan:

bartek-kg
15-09-2007, 09:48
oczywiscie ze mam centralny. Za schowkiem na sterowniku jest napisane CL wiec tylko centralny z kluczyka. To jezeli chce miec radiowke to wystarczy jak kupie sterownik centralnego co jest na radio?

lyssy
15-09-2007, 09:52
Wystarczy.


... chyba :))
W schematach nie ma różnicy (może z wyjątkiem anteny), więc powinno być dobrze.
Tylko postaraj się z doborem rocznika centralki żeby nie było jakichś jazd...

lyssy
15-09-2007, 12:16
I nie bierz na podczerwień :satan: Dodatkowe wiązki do drzwi, wymiana klamek, ciężko o kluczyki, tylko dwuprzyciskowe (radio może mieć też guzik do bagażnika), trzeba celowac w klamki itd itd :))

bartek-kg
15-09-2007, 12:46
I nie bierz na podczerwień :satan: Dodatkowe wiązki do drzwi, wymiana klamek, ciężko o kluczyki, tylko dwuprzyciskowe (radio może mieć też guzik do bagażnika), trzeba celowac w klamki itd itd :))

hehe musi byc koniecznie na radio, chce poprostu zamienic sterownik i cieszyc sie radiowka :)

Fotka mojej aktualnej centralki:
http://images13.fotosik.pl/88/42cc3943556af77bm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=42cc3943556af77b)

GrekuPL
15-09-2007, 15:23
a masz ile kostek ?? masz 3 (zielona, niebieska, biała) czy jedną ??? :satan:

bartek-kg
15-09-2007, 17:15
dzisiaj sprawdze, a te kostki znajduja sie za tym sterownikiem?

mad
15-09-2007, 17:51
a masz ile kostek ?? masz 3 (zielona, niebieska, biała) czy jedną ??? :satan:

Na bank nie ma trzech...

Tylko ta uboga centralka ma taki kolor naklejki :wall:

GrekuPL
15-09-2007, 18:43
kostki są różnie po wrzucane...ktoś nawet pisał że na podłodze pod dywanikami znalazł... :satan:

bartek-kg
15-09-2007, 19:40
niestety mam tylko jedna, ahhh......jakiego ja mam pecha :placz: chyba ze gdzies sa pochowane ale watpie..... czyli co ni da rady?

lyssy
15-09-2007, 20:04
PH? :satan:
Spokojnie - pozostałe dwie wtyczki mają zastosowanie przy modułach z podwójnym ryglowaniem (dodatkowe mikrostyki i sterowanie) i alarmem (trąbka, miganie migaczami, czujniki ruchu itd.). Jeśli (chwilowo) nie chcesz takich wypasów, to powinna wystarczyć jedna wtyczka :)

bartek-kg
15-09-2007, 20:06
poprostu chcialbym miec centralny sterowany na pilota radiowego, nie potrzeba mi nic wiecej, to chyba moge zainwestowac w ten sterownik? :)

lyssy
15-09-2007, 20:09
Inwestuj.
Przecież zawsze możesz sprzedać :satan:

PS. A kluczyk z pilotem już masz?

bartek-kg
15-09-2007, 20:13
Inwestuj.
Przecież zawsze możesz sprzedać :satan:

PS. A kluczyk z pilotem już masz?

Narazie nic nie mam... a co mozesz zalatwic? :)

Virus500
15-09-2007, 21:45
Ja kupiłem centralkę "Mikroster" za 60zł oraz trzy przekaźniki po 2zł za sztukę ( Ty potrzebujesz tylko dwóch ) Przekaźniki są potrzebne ponieważ centralka steruje minusem, natomiast Fordowska centralka sterowana jest plusem. Wszystko jest podłączone do pierwszej kostki po prawej stronie. Ja trzecim przekaźnikiem steruje otwieranie klapy tylniej, bo można takiej opcji użyć w tej centralce. Samo podłączenie nie jest trudne i skomplikowane jeżeli chociaż trochę ma się pojęcie o elektryce.

pleban
16-09-2007, 09:46
Ja kupiłem centralkę "Mikroster" za 60zł oraz trzy przekaźniki po 2zł za sztukę ( Ty potrzebujesz tylko dwóch ) Przekaźniki są potrzebne ponieważ centralka steruje minusem, natomiast Fordowska centralka sterowana jest plusem. Wszystko jest podłączone do pierwszej kostki po prawej stronie. Ja trzecim przekaźnikiem steruje otwieranie klapy tylniej, bo można takiej opcji użyć w tej centralce. Samo podłączenie nie jest trudne i skomplikowane jeżeli chociaż trochę ma się pojęcie o elektryce.
No ale jak bartek pisał tylko FORDOWSKIE :) :satan: :metal:

bartek-kg
16-09-2007, 12:04
taaakkk musi byc koniecznie fordowska :satan:

Virus500
16-09-2007, 15:33
No to pytanie czy chciałeś samemu sobie zrobić sterowanie centralnego za pomocą pilota czy chcesz zrobić przekładkę z innego modelu forda do swojego ! Są to dwie różne sprawy bo Ford nie robi takich urządzeń tylko jakaś firemka dla niego produkuje a on tylko dodaje swój znaczek. Życzę powodzenia w poszukiwaniach.

bartek-kg
16-09-2007, 16:00
No to pytanie czy chciałeś samemu sobie zrobić sterowanie centralnego za pomocą pilota czy chcesz zrobić przekładkę z innego modelu forda do swojego ! Są to dwie różne sprawy bo Ford nie robi takich urządzeń tylko jakaś firemka dla niego produkuje a on tylko dodaje swój znaczek. Życzę powodzenia w poszukiwaniach.

Chce kupic uzywany sterownik centralki z MONDEO, nie bawic sie w zadne dokladanie nieoryginalnych czesci :satan: full wypas ma byc :satan:

Virus500
16-09-2007, 16:19
Czyli masz dużo kasy do wydania. Chcesz kupić made in Ford po to żeby nikt tego nawet nie zauważył chyba że będziesz jeździł bez schowka bo tam jest umieszczona centralka. Tak przy okazji pamiętaj że jak ją kupisz to nie znaczy że masz przystosowane okablowanie do niej. Ford robił sterowanie za pomocą podczerwieni tak więc będziesz miał trochę zabawy aby to podłączyć jak w oryginale. Dla mnie ważna jest funkcjonalność i prostota w montażu. Ja nie muszę się martwić czy wciskając przycisk w pilocie stoję na wprost odbiornika podczerwieni lecz mogę otworzyć auto stojąc z każdej jego strony. Tak więc pytanie czy warto mieć oryginał Ford ?

bartek-kg
16-09-2007, 16:24
Czyli masz dużo kasy do wydania. Chcesz kupić made in Ford po to żeby nikt tego nawet nie zauważył chyba że będziesz jeździł bez schowka bo tam jest umieszczona centralka. Tak przy okazji pamiętaj że jak ją kupisz to nie znaczy że masz przystosowane okablowanie do niej. Ford robił sterowanie za pomocą podczerwieni tak więc będziesz miał trochę zabawy aby to podłączyć jak w oryginale. Dla mnie ważna jest funkcjonalność i prostota w montażu. Ja nie muszę się martwić czy wciskając przycisk w pilocie stoję na wprost odbiornika podczerwieni lecz mogę otworzyć auto stojąc z każdej jego strony. Tak więc pytanie czy warto mieć oryginał Ford ?

Kolego ja nie chce miec sterowania z pilota na podczerwien tylko na radiowke, a to jest duza roznica. NIe bede musial montowac czujnikow podczerwieni w klamkach. Koszt uzywanej centralki nie jest duzy, na allegro za sterownik CL AS (a wiec centralny i alarm) 49zl wiec cena sterowania radiowego nie bedzie chyba duzo wyzsza :satan:

Fotka mojej kostki:

http://images23.fotosik.pl/82/fb277b47eced1715m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fb277b47eced1715)

Andrzej10
16-09-2007, 17:06
Są to dwie różne sprawy bo Ford nie robi takich urządzeń tylko jakaś firemka dla niego produkuje a on tylko dodaje swój znaczek.
Akurat tą cześć produkuje Siemens i jest wyraźnie na centralce to napisane. Więc w tym przypadku to nie trzeba bardzo szukać. Pozdrawiam

Virus500
16-09-2007, 17:37
No to może by się tak kolega zdecydował czy chce :


taaakkk musi byc koniecznie fordowska

Czy chce po prostu sterowanie centralnego za pomocą pilota dowolnej marki. Bo już sam nie wiesz czego chcesz. A już na pewno nie dostaniesz alarmu i centralnego w cenie 49zł ( chyba że jakąś padlinę z demontażu ) Widzę że dalsza dyskusja nie ma sensu bo jak się nie wie czego się chce nie prowadzi do niczego. Ja wydałem około 90zł za wszystkie części i mam sterowanie centralnego z pilota radiowego sygnalizowaną kierunkowskazami oraz dodatkowo steruję otwarciem tylnej klapy również za pomocą pilota. Montaż trwał około pół godziny. Wszystko działa bez żadnych problemów. Życzę powodzenia.

bartek-kg
16-09-2007, 17:55
ahhh nie lap za slowka, chodzi mi o centralke co jest oryginalnie montowana do Mondeo, a wiec produkowana przez firme Siemens.

GrekuPL
16-09-2007, 18:20
na allegro za sterownik CL AS (a wiec centralny i alarm) 49zl wiec cena sterowania radiowego nie bedzie chyba duzo wyzsza Satan


Ale Tobie samo CL i AS nie wystarczy !!




CL-centralny zamek,trochę mało jak na alarm.

DL-ryglowanie
RC-sterowanie pilotem na podczerwień
RF-sterowanie pilotem radiowym
AS-alarm
IS-czujniki kontroli ruchu

a więc musisz mieć Rf jeszcze :satan:

bartek-kg
16-09-2007, 18:23
Grzesiu dalem tylko taki przyklad, ze sterownik CL AS kosztuje 49zl :satan:

Andrzej10
16-09-2007, 18:28
Fabrycznie montowane sterowniki pochodzące z rozbiurki są dość tanie. Więc jeśli Kolega Bartek ma szansę poprostu wykonać podmianę i dorobi sobie kluczyk ze sterowaniem to będzie miał jak z fabryki wychodził. Pisanie o dodatkowym sterowaniu podłączanym osobno w tym przypadku nie ma sensu. Jeśli już to lepiej by było dodać sterowanie w połączeniu z alarmem nie orginalnym. Montaż systemu na podczerwień był by samobujczym aktem desperacji. Tak przy okazji dość krutko był ten system montowany. Pozdrawiam

bartek-kg
16-09-2007, 18:35
Fabrycznie montowane sterowniki pochodzące z rozbiurki są dość tanie. Więc jeśli Kolega Bartek ma szansę poprostu wykonać podmianę i dorobi sobie kluczyk ze sterowaniem to będzie miał jak z fabryki wychodził. Pisanie o dodatkowym sterowaniu podłączanym osobno w tym przypadku nie ma sensu. Jeśli już to lepiej by było dodać sterowanie w połączeniu z alarmem nie orginalnym. Montaż systemu na podczerwień był by samobujczym aktem desperacji. Tak przy okazji dość krutko był ten system montowany. Pozdrawiam

No wlasnie :)

BTW. Andrzeju, chyba uciekl CI podpis :)

mad
16-09-2007, 18:39
BTW. Andrzeju, chyba uciekl CI podpis


Bo pisze z tej nowej "szybkiej odpowiedzi" :wall:

Andrzej10
16-09-2007, 19:00
No tysz mi się tak wydaje że coś nie tak jest. Pozdrawiam

bartek-kg
16-09-2007, 19:02
A widzisz mad jednak cos Andrzejowi uciekl podpisik :satan:

Andrzej10
16-09-2007, 19:05
Już się dopisałem w wątku na ten temat. Pozdrawiam

jedrek_G
16-09-2007, 19:45
Do CZ powinieneś mieć jeszcze przekaźniki.Sama centralka to koszt ok 70,0zeta ale jest trochę zabawy z podłączeniem jak nie masz oryginalnej wiązki podłogowej.Powinny być dwie wtyczki minimum zielona i niebieska bo szara steruje czujnikami wnętrza na słupkach

jedrek_G
16-09-2007, 19:46
a podpisu brakuje bo trzeba zaznaczyć opcję na dol szybkiej odpowiedzi

GrekuPL
16-09-2007, 19:53
a to dlatego mój też zaginął

Andrzej10
16-09-2007, 19:56
Dokładnie. Pozdrawiam

bartek-kg
16-09-2007, 21:15
kurcze to juz nie wiem, lyssy mowi ze bedzie dzialal a jedrek_G ze potzreba jeszcze jednej kostki :jezyk1:

GrekuPL
16-09-2007, 21:39
a ma ktoś dokładny schemat tych kostek (wtyczek) to byśmy sami się dowiedzieli...słuchaj Bartek...chyba podjadę najlepiej do Radwanic na szrocisko i tam to obadam...ale kurde...kiedy to zrobić mam to nie wiem...ciągle czasu brak a jak nie urok to ... a więc jeszcze liczę na pomoc innych ...

bartek-kg
16-09-2007, 22:27
Cytuje lyssego:

"W schematach nie ma różnicy (może z wyjątkiem anteny), więc powinno być dobrze.
Tylko postaraj się z doborem rocznika centralki żeby nie było jakichś jazd..."

Wiec chyba bedzie gitarra :satan:

vectra
16-09-2007, 23:35
Cosik kombinujecie panowie. Zakup samej centralki nie wniesie niczego do sprawy. bedziesz musial w instalacji pokombinowac nieco bo masz za malo kabli. Bez dokladnego schematu i duuuuzej ilosci wolnego czasu sie nie zabieraj za to.

lyssy
17-09-2007, 08:07
Swoją opinię wygenerowałem po przejrzeniu schematów :) Co prawda nie rozpisywałem funkcji każdego styku w poszczególnych kostkach, ale wygląda na to, że sygnały CZ są wszystkie na jednej kostce.
W sumie sprawa jest dość prosta do sprawdzenia: ktoś, kto ma bardziej rozbudowaną centralkę, musi odłączyć dwie "nadmiarowe" kostki i sprawdzić czy central będzie nadal działał... :))

Która to jest ta "najważniejsza" kostka? Środkowa?

Speedo
17-09-2007, 09:35
pytanie tylko czy w mondeo występowało coś takiego jak "centralny zamek na pilota radiowego" a nie bylo to czasem "alarm z zamykaniem zamka przy okazji" bo jesli to drugie to moze byc dłuuuuga droga do sukcesu ;)

BS
17-09-2007, 09:38
był central radiowy bez alarmu w MKII na 100%

Speedo
17-09-2007, 09:39
no, to jeszcze może się udać po zmianie centralki na radiową, pomijając oczywiśćie problemy z pożenieniem zamków-immo-radio-kluczy

jedrek_G
17-09-2007, 16:15
Jeżeli tylko centralny potrzebny to wystarczy jedna kostka.Natomiast alarm min.2.
Sam to pomału trenuję a zacząłem od wymiany wiązki podłogowej.Moduł miałem już kompletny.

jedrek_G
17-09-2007, 16:16
był central radiowy bez alarmu w MKII na 100%

A nawet i bez modułu :)) Fakt.

GrekuPL
17-09-2007, 16:35
dogadam się najwyżej z gościem z Radwanic (szrot forda) i podmienię sobie...jak nie będzie pasować (tylko jak sprawdzić i skąd wziąć piloty teraz...chyba też od niego) i pobawić tam u niego...a jak coś to zwrócić mu to...tylko kiedy ??!!

bartek-kg
17-09-2007, 20:03
no wlasnie, ja nie chce zadnego alarumu, chce poprostu miec centrala radiowego :satan:

WBmondeo
17-09-2007, 21:01
panowie a ja u siebie mam CL i RF a klucza ze sterowaniem nie mam.
Czy wystarczy mi dokupic taki urzywany i go przeprogramowac i oszlifować?
Pasuje kluczyk z mKIII?
Jak sprawa wyglada z przeprogramowaniem imbilazera?

lyssy
18-09-2007, 07:46
Czy wystarczy mi dokupic taki urzywany i go przeprogramowac i oszlifować?
Zapewne tak. Oczywiście wymieniasz "podkówkę" z grotem na nową i ją docinasz. Pilot do centralnego wprogramujesz sam.


Pasuje kluczyk z mKIII?
Taki owalny, 3-przyciskowy? Powinien. Podobnież nowsze wersje kluczyków (takie z niebieską wstawką) były inne, ale na 100% nie wiem. Spójrz na eBay, tam jest tego dużo i sa różne typy.
Najlepiej spiknij się z kimś zaufanym, kto ma kluczyk z pilotem i spróbujcie wprogramować pilota od Twojego centralnego :satan:


Jak sprawa wyglada z przeprogramowaniem imbilazera?
Jeśli uda Ci się wyjąć ze swojego "starego" kluczyka transponder do immo (taka szklana rureczka napakowana elektroniką i drutami :) ), to przekładasz go do nowego kluczyka i jazda. Jak się nie uda - musisz wprogramować nowy transponder do immo. Jeśli masz klucz-matkę (czerwony), względnie dwa wprogramowane kluczyki to możesz dodać kolejny klucz do immo samodzielnie (sposób zależy od rocznika chyba?). Jak nie masz odpowiednich kluczyków - doprogramowanie w warsztacie albo ASO ($$$$$).

bartek-kg
18-09-2007, 20:57
WOjtek a ile masz kostek?

bartek-kg
20-09-2007, 19:55
WOjtek ma dwie kostki: niebieska i zielona. A wiec moje pytanie do czego sluzy ta niebieska kostka? Pozdrawiam :)

bartek-kg
13-10-2007, 21:00
dobra wszystko juz jasne. Kupilem i podlaczylem sterownik centralnego zamka z oznaczeniami CL DL RF (czyli centralny, ryglowanie, radiowka). Przypomne jeszcze ze mam jedna kostke - zielona. Po podlaczeniu zaprogramowalem kluczyk i wszystko dziala :) Dzieki chlopaki za pomoc :) Pozdrawiam

P.S. Koszt centralki i pilocika wyniosl 30 PLN :)

Speedo
13-10-2007, 23:59
podwojny rygiel tez dziala ???

bartek-kg
14-10-2007, 09:46
NIestety nie dziala, moze jak wymienie silowniki to bedzie dzialal, choc watpie bo do podwojnego chyba sluzy niebieska kostka, ktorej nie mam.

WBmondeo
14-10-2007, 11:01
to ciekaw czy u mnie by zadziałało ryglowanie bo mam niebieska i zielona.
Ale poki co czekam na kluczyk żeby go zaprogramwac :banan:

bartek-kg
14-10-2007, 13:51
musisz sprawdzic jeszcze jakie masz silowniki centralnego, czy sa do podwojnego rygla czy zwykle, ale jak masz niebieska kostke to tez powinny byc silowniki do tego przystosowane :fan:

GrekuPL
14-10-2007, 18:46
skąd wytrzasnąłeś centralkę i pilociki/kluczyki ??!!
ja też chcę ... :))

bartek-kg
14-10-2007, 18:56
kupilem na forum :satan:

GrekuPL
14-10-2007, 19:05
zapodaj fotkę kompletu...to był pilot plus centralka czy kluczyk plus centralka ?? :)

bartek-kg
14-10-2007, 19:10
pajlot plus centralka (wszystko oczywiscie oryginal by Ford) :) , kluczyk bede kupowal oryginalny nowy od STreitsa :)

GrekuPL
14-10-2007, 19:32
no to thx za foty na gg :) jak coś to będę pisać...ja w najbliższym czasie podejmę decyzję czy alarm wraz z centralnym na pilota czy sam central na pilocika :)

Speedo
15-10-2007, 09:36
no dobra, a jak rozwiązujecie problem immo? pestka wyrżnięta ze starego klucza i przyklejona taśmą izolacyjną na okrętkę do nowego jak to u kogoś widziałem? ;)

bartek-kg
15-10-2007, 17:50
no wlasnie, jak to jest z tym imo? Ja narazie nic nie kombinowalem i nawet nie zamierzam. Chce sobie kupic nowy kluczyk z pilotem radiowym, to jak zrobic zeby dzial nie tylko pilot w nim ale zebym mogl tez odpalac i jezdzic autkiem?

GrekuPL
15-10-2007, 18:36
po prostu musisz dorobić (do szlifować dziada) i zaprogramować transponder...bo inaczej to tylko drzwi z pilota i z klucza otwierać sobie możesz...ale odpalić nie da rady :)

bartek-kg
15-10-2007, 18:39
jak zaprogramowac go?

Wobest
03-04-2011, 14:18
Witam
Mam problem z kodowaniem i może ktoś wie w czym problem a mianowicie , miałem w moim mondeo centralke zamka Siemens CL różowa naklejka i zakupiłem sterownik centralnego o oznaczeniu 97BG 15K600 GB, CL DL RF AS IS oraz pilot 3-przyciskowy radiowy o oznaczeniu 98AG 15K601 AA i nie potrafię uruchomić procedury kodowania kluczyka a próbowałem już chyba wszystkich procedur... :/

Dodam jeszcze że u użytkownika Gofer111 było wszystko to samo i u niego działa.

Proszę o pomoc bo może ktoś miał podobny problem :/