PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Głośnik trzeszczy, grzechocze, harczy co z tym zrobić



Andrzej10
15-09-2007, 22:46
Witam. Mam takie pytanko przeszukałem forum i nic nie znalazłem. Co zrobić poza wymianą by przestał mi grzechotać głośnik w drzwiach. Mam zamiar wymienić ale są narazie warzniejsze żeczy niż wymiana więc myślę nad jakąś regeneracją czy coś w tym stylu. I teraz co zrobić by ten odgłos przestał mnie denerwować bo czasem mam nastruj na głośną muzę a tu kicha. Pozdrawiam Dzięki z góry za pomoc

RockFord
15-09-2007, 23:16
Jeśli cewka się przysmażyła to tylko wymiana.

Andrzej10
16-09-2007, 01:52
Jak głośniej słucham muzyki to wtedy przy silniejszych basach to się dzieje. Jak by była przesmażona cewka to chyba całyczas by było słychać jakieś nieciekawe odgłosy. Jak się mylę sprostujcie. Pozdrawiam

LaBobas
16-09-2007, 09:55
Kiedys czytalem,ze objawy jakie Ty masz dzieja sie wtedy gdy od cewki odklei sie to cos papierowe od glosnika.Wystaczy dokleic i bedzie chodzic.W telewizorze kiedys ogladalem taki program :satan: Albo wejdz na elektrode i poczytaj,popytaj :metal:

Nekrosik
16-09-2007, 12:28
sprawdz wlasnie czy kabelki co ca przmocowane do membrany nie uderzaja o nia w trakcie mocniejszych basow, jesli tak to moga Ci sie spalic bardzo szybko... Jesli to to to musisz sobie jakos wygiac lekko te kabelki lub czyms je przymontowac aby nie uderzaly. Ewentualnie jelsi to nie to to membrana moze Ci sie powoli rowalac, jelsi masz oryginalne glosniki FRDOWSKIE to maja papierowe zawieszenie i niestety ale to szybciej niz gumowe sie niszczy. Sprawdz te dwie rzeczy, jesli zawieszenie to poszukaj gdzies sklepu elektornicznego i zakup sobie zestaw do wymiany zawieszenie i membrany lub zanies do jakiegos serwisu.

Andrzej10
16-09-2007, 12:36
Sprawdz te dwie rzeczy, jesli zawieszenie to poszukaj gdzies sklepu elektornicznego i zakup sobie zestaw do wymiany zawieszenie i membrany lub zanies do jakiegos serwisu.
Już wolał bym wymienić na jakąś dobrą urzywkę niż do serwisu z tym iść. Mi chodzi o jakiś domowy sposub naprawy. A może to zawieszenie da się jakoś podkleić czy coś na jakąś kropelkę czy inny magiczny wynalazek czarownika? Pozdrawiam

Nekrosik
16-09-2007, 12:49
zawieszenie idzie zrobic samemu... troche tasmy papierowej i dasz rade ale odradzam... a napewnpo to zawieszenie?? bo jesli masz az tyle roznych dziwnych odglosow to wydaje mi sie ze to kabelki o membrane ci udezaja... aha w zadnym razie nie kelj kabelkow zadnymi SUPER GLUE itp. kiedys za "mlodu" sie tak bawilem jak zaczynalem z audio :) sprawdz to jesli to nie one to tasma soruboj sobie membrane "zregenerowac" :) :)
Pozdro :metal:

Andrzej10
16-09-2007, 13:32
a napewnpo to zawieszenie?? bo jesli masz az tyle roznych dziwnych odglosow to wydaje mi sie ze to kabelki o membrane ci udezaja... aha w zadnym razie nie kelj kabelkow zadnymi SUPER GLUE itp. kiedys za "mlodu" sie tak bawilem jak zaczynalem z audio
Ja pisałem o kleju do tego zawieszenia nie do kabelków (
Przeca wiem że może się roztopić izolacja a wtedy to :wall: :dres: :glupi: :guns: )


to tasma soruboj sobie membrane "zregenerowac"
A ta regeneracjia to jak przebiega? Co trzeba zrobić by było OK. Pozdrawiam

GrekuPL
16-09-2007, 22:20
A ta regeneracjia to jak przebiega? Co trzeba zrobić by było OK. Pozdrawiam


kupuje się boszmany za 50zł i na kilka miesięcy ma się spokój :)) :)) :)) to oczywiście żart...ale jak masz stówkę na wydanie to kup blaupunkty jak ja na alledrogo i będziesz zadowolony... :satan:

Andrzej10
16-09-2007, 22:38
A ta regeneracjia to jak przebiega? Co trzeba zrobić by było OK. Pozdrawiam


kupuje się boszmany za 50zł i na kilka miesięcy ma się spokój :)) :)) :)) to oczywiście żart...ale jak masz stówkę na wydanie to kup blaupunkty jak ja na alledrogo i będziesz zadowolony... :satan:

No zgodzę się ale ja teraz właśnie nie chcę wydawać tej 100 na głośniczki tylko na warzniejsze inwestycje np opony zimowe. Dlatego pytam jak to jakoś tanio domowym sposobem naprawić. Pozdrawiam

RockFord
17-09-2007, 11:09
A ten głosnik to fabryczny jest? Jeśli tak too przełóż głosnik z tyłu do przodu, w radiu fader ustaw na przód i po kłopocie.

Andrzej10
17-09-2007, 12:28
No fabryczny jest. Miałem zmienić ale z tyłu jeden też grzechocze. Takie ustawienia to raczej ja robię odwrotnie dla lepszego pogłosu. Tak jakoś mi lepiej słuchać muzy. Pozdrawiam