PDA

Zobacz pełn± wersję : [Antena] co mozecie polecic?



adamuus
21-09-2007, 22:14
witam
wlasnie dzisiaj otrzymalem od kumpla zestawik alan 48+ oraz jakas baaaardzo dluga antene midlanda na magnes. niestety jestem zielony jak maryska, a okazalo sie ze bat jest uwalony bo nie ma zwarcia na nim. magnes jest ok. co mozna dokupic z allegro zeby dobrze dzialalo. chcialbym gora 100 wydac na bacik. fajnie by bylo tez zeby antena nie wygladala jak wedka na ryby a dobrze zbierala (minimum 10km). chcalem nabyc antenke ktora ma ok 100cm wysokosci ale jesli to nie zda egzaminu to trudno.

a spytam - co sadzicie o wynalazkach za okolo 50 zolek.

dlugi64
21-09-2007, 23:19
na magnes czy na stałe??
jak na stałe to proponuję Lemm AT-900
a jak magnes to Midlandy lub ML-145

za 50 PLN to naprawdę jaki¶ wynalazek.

adamuus
21-09-2007, 23:29
heh no wlasnie bylem sprawdzic co to za uwalona antenka. okzuje sie ze midland 145. rozkrecilem ja i rzucilem okiem na cewke ale na moje oko wyglada wszystko dobrze. gdzies na srodku i poczatku uzwojenia widze jakies lutowanie. to na srodku wyglada tak jakby cos jeszcze do wnetrza tego plastiku wchodzilo.

co do mocowania to w gre wchodzi magnes. a czy mozna gdzies sama cewke nabyc czy tylko antene.

Kayu
22-09-2007, 13:55
Tak jak napisałem w http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=443643#443643 - zobaczę jak się sprawuje ten Sirtel i podziele się opini±.

adamuus
27-09-2007, 20:45
mozna zamknac ten temat. antenke a konkretnie cewke naprawilem poprzez nainiecie nowego uzwojenia i lutowanka. dzisiaj radyjko zostalo dostrojone i smiga jak ta lala :)