PDA

Zobacz pełną wersję : słaby TD



Chinol
22-09-2007, 21:43
Ehh... booster sprawdzony i wyczyszczony (membranki ok), przepływka też i filtry oraz paliwo wporzo a dalej jest słaby. Koledzy macie jakieś pomysły? Co prawda po tych zabiegach na wyższych obrotach już się nie dławi i nie szarpie, ale nie ma mocy. Coś tam czuć przy 2400 że jest ten niby kop, ale nie ten sam co wcześniej. Zawór kąta wtrysku cyka, nie dymi ani na niebiesko ani mocno na czarno, przewody sprawdzone szczelne. Turbina żyje. Pomóżcie bo Mondek nie ten a i paliwo żłopie jak głupi...Pozdro...

Netoper
22-09-2007, 21:48
Rozrząd przestawiony?
Netoper

Chinol
22-09-2007, 21:50
Rozrząd przestawiony?
Netoper

Nie wydaje mi się ponieważ silnik pracuje równomiernie, nie szarpie, nie dymi a i odpala na dotyk. Do wymiany jeszcze trochę zostało jak nówka jest :jezyk1: :)) Pozdro...

bary
22-09-2007, 21:51
Turbina żyje

Czyli oleju nie ubywa?

Bo miałem na mysli turbinkę.

Chinol
22-09-2007, 21:54
Turbina żyje

Czyli oleju nie ubywa?

Bo miałem na mysli turbinkę.

Poziom oleju nie zmiania się było w połowie i jest w połowie. :metal:

Jakub
22-09-2007, 21:54
Śmierć turbo lub boster źle ustawiony???

GrzegorzD
22-09-2007, 21:57
Sprawdź czy masz cały wężyk idący od turbo do boostera

Chinol
22-09-2007, 21:58
Śmierć turbo lub boster źle ustawiony???
Turbo żyje. A co do boostera to jest właściwie na etapie regulacji. Ustawiłem jeden obrót od całkowitego wkręcenia i nic nie odczułem. Jutro wykręcam jeszcze jeden obrót i test...zobaczymy wtedy.

Exodos
22-09-2007, 21:58
Tak jak Kuba pisze, wpiąć w turbine manometr i sprawdzić jakie ciśnienie tłoczy, jak będzie wporzo to wyregulować boostera, było na forum, ostatnio nawet o tym pisałem :P

Chinol
22-09-2007, 22:03
Sprawdź czy masz cały wężyk idący od turbo do boostera

Wężyk wymieniony bo był pęknięty i włąsciwie od tego się zaczęło, ale po wymianie wężyka nie poprawiło się nic i został już słaby i tak ma do tej pory. :(

Chinol
22-09-2007, 22:07
wpiąć w turbine manometr i sprawdzić jakie ciśnienie tłoczy, jak będzie wporzo to wyregulować boostera

Nie bardzo mam takie urządzenie, ale i tak wolałbym żeby ktoś mi zmierzył byłbym pewniejszy bo ja coś moge pokopać i się zabić :)) :jezyk1: :)) Jutro jakiś spot jest w Wyrazowie (koło Częstochowy) może ktoś miałby taki sprzęt i ochotę? Pozdro...

Netoper
22-09-2007, 22:07
ale po wymianie wężyka nie poprawiło się nic i został już słaby i tak ma do tej pory.
Obejrzyj kontrolnie czy wężyk dobrze ściśnięty i czy przypadkiem znowu nie pękł.
Netoper

Chinol
22-09-2007, 22:11
ale po wymianie wężyka nie poprawiło się nic i został już słaby i tak ma do tej pory.
Obejrzyj kontrolnie czy wężyk dobrze ściśnięty i czy przypadkiem znowu nie pękł.
Netoper

Sprawdzam to codziennie :) jest wporzo dwie opaski dokręcone na FULL. Ktoś pisał w pście kiedyś tam jak zobaczyć czy turbina wogóle tłoczy tj. tam gdzie jest to kolanko gumowe od coolera do dolotu po lewej tam nacisnąc kciukiem i wkręcić na wyższe obroty, jak wypchnie mocno palec to że jest ok i ja tak mam... Wiadomo że kciuk mi nie zmierzy ile tłoczy ale to oznaka że turbina jeszcze dycha... :jezyk1: :metal:

Chinol
24-09-2007, 11:22
Śmierć turbo lub boster źle ustawiony???
Turbo żyje. A co do boostera to jest właściwie na etapie regulacji. Ustawiłem jeden obrót od całkowitego wkręcenia i nic nie odczułem. Jutro wykręcam jeszcze jeden obrót i test...zobaczymy wtedy.

Po teście nic prawie się nie zminiło. Wydaje mi się jednak że jakby lepiej ciągnął w obrębie 1600-2000 tyś. obrotów czyli to jeszcze nie tak jak ma być. Dzisiaj jeszcze jeden peły obrót śruby i zobaczymy. Dam znać po teście czy coś się zminiło.

Chyba że macie jeszcze jakieś pomysły? Pozdro...

szumszak
25-09-2007, 00:17
fabrycznie jest 2 obroty zrob ok 2.5 i bedzie cymes... powinien ciagnac jednostajnie do 4000rpm... po tym poznasz, ze jest za malo wykrecony...

Chinol
25-09-2007, 10:49
fabrycznie jest 2 obroty zrob ok 2.5 i bedzie cymes... powinien ciagnac jednostajnie do 4000rpm... po tym poznasz, ze jest za malo wykrecony...

Aha. No ja mam aktualnie 2 obroty i nie bardzo jest tak jak powinno być. Zobaczymy po 2,5 jak będzie. Test dopiero w piątek bo autko żona podebrała :)) :jezyk1: Jak to nic nie da czeka mnie jeszcze raz booster. Co prawda rozbierałem go i czyściłem,ale trzpienia nie przecierałem drobniutkim papierkiem ściernym co by się nie zacierał. Chodził dość lekko dlatego nie ruszałem go.
Macie jakiś pomysły co jeszcze sprawdzić i przeczyścić? Powiedzcie mi gdzie wpiąć się manometrem żeby sprawdzić ile turbina tłoczy i czy wystarczy mieć taki zwykły manometr? Pozdro...

tongo
25-09-2007, 11:43
I mnie ciekawi jaki i dokładnie gdzie ten manometr wpiąć ?-zapodajcie fotki bardzo proszę :wall:
pozdrawiam :pub:

Exodos
25-09-2007, 23:33
Ten silnik praktycznie będzie ciągnął do ok. 4.000 4.500 RPM, tak jest turbina zrobiona i regulacja boostera tego nie zmieni, zmieni moment jego załączenia.

GrekuPL
25-09-2007, 23:49
Ten silnik praktycznie będzie ciągnął do ok. 4.000 4.500 RPM, tak jest turbina zrobiona i regulacja boostera tego nie zmieni, zmieni moment jego załączenia.

mądrze gada... piffa mu dać :))

Exodos
26-09-2007, 00:01
Stronga poproszę :hehe:

Chinol
26-09-2007, 00:13
Ten silnik praktycznie będzie ciągnął do ok. 4.000 4.500 RPM, tak jest turbina zrobiona i regulacja boostera tego nie zmieni, zmieni moment jego załączenia.


No sie to przecież wie, taki silnik tylko że ja próbuję to "ciągnięcie" właśnie mu tak ustawić żeby w prawidłowym przedziale obrotów ciągnął. Narazie u mnie nic nie czuć, tzn czuć ale słabo i nie przy około 2300 obrotów, też i pali więcej dlatego pytam czy może macie jeszcze jakieś pomysły co mojego Mondka boli? Nie chce przecież z niego zrobić nowoczesnego TDI :) :)) tylko wyregulować, wyczyścić itd żeby poprostu było tak jak wcześniej a wcześniej szedł jak burza :metal: :)) :)) :satan: . Pozdro...

Exodos
26-09-2007, 00:25
Ja bym sprawdził wtryski.

GrekuPL
26-09-2007, 09:10
a czyściłeś intercooler ??!! bo chłodziarka turbawki też dużo robi... :)

Chinol
26-09-2007, 10:53
Ja bym sprawdził wtryski.

Jeżeli wtryski to nie byłoby efektu dymienia i nierównej pracy ? Jeżeli nic inego nie da to sprawdzę i wtryski. Pozdro...

Chinol
26-09-2007, 10:54
a czyściłeś intercooler ??!! bo chłodziarka turbawki też dużo robi... :)

Tego nie robiłem. Z zewnątrz go się czyści czy specjalnymi środkami w środku?? Pozdro...

Exodos
26-09-2007, 16:44
Intercoolera się w środku nie czyści, wymyśliłem dzisiaj w szkole że jak sprawdzisz wtryski i będzie wporządku to może EGR'a przydałoby się zaślepić.

Pawcioz109
26-09-2007, 17:53
A moze sprzęgło do wymiany?

Exodos
26-09-2007, 19:59
A co ma sprzęgło do tego że jest muł ? Przecie kolega nie pisze że się mu ślizga sprzęgło.

GrekuPL
26-09-2007, 20:20
ale jak mu się ślizga to nie idzie dobrze autko przecież... :)

Chinol
27-09-2007, 12:06
Intercoolera się w środku nie czyści, wymyśliłem dzisiaj w szkole że jak sprawdzisz wtryski i będzie wporządku to może EGR'a przydałoby się zaślepić.

Wtryski sprawdzę niedługo, bo czasu zabardzo nie mam ostatnio. Co do sprzęgła to wydaje mi się że jest ok bo zachowuje się tak samo czyli łapie w połowie i raczej nie ma objawów uślizgiwania. Wiem po tym np. jak na czwartym biegu wcisnę pedał :zaklopotanie: gazu mocniej to poprostu go zamula i obroty nie wariują czyli nie zwiększają się a przy zjechanym sprzęgla byłby taki efekt wyczuwalny tak mi się wydaję. Niech się wypowiedzą eksperci którzy się na tym znają i poprawią mnie. Pozdro...

Exodos
27-09-2007, 15:32
Intercoolera się w środku nie czyści, wymyśliłem dzisiaj w szkole że jak sprawdzisz wtryski i będzie wporządku to może EGR'a przydałoby się zaślepić.

Wtryski sprawdzę niedługo, bo czasu zabardzo nie mam ostatnio. Co do sprzęgła to wydaje mi się że jest ok bo zachowuje się tak samo czyli łapie w połowie i raczej nie ma objawów uślizgiwania. Wiem po tym np. jak na czwartym biegu wcisnę pedał :zaklopotanie: gazu mocniej to poprostu go zamula i obroty nie wariują czyli nie zwiększają się a przy zjechanym sprzęgla byłby taki efekt wyczuwalny tak mi się wydaję. Niech się wypowiedzą eksperci którzy się na tym znają i poprawią mnie. Pozdro...


Dobrze Ci się wydaje. :metal2: :metal2: