PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] woda wsamochodzie?



witek71
22-09-2007, 23:37
Pozdrawiam sewrdecznie wszystkich. Odkryłem rzecz straszną :boshe: Mianowicie wode w samochodzie. Po wizycie na myjni stwierdziłem, że z prawej strony na podnózkach pasazerów przedniego i tylnego jest wilgoć. Drążąc temat głębiej zdemontowałem pół ałta :wall: i odchyliłem dywan. Mata wygłuszajaca cała mokra. jak ją wycisnąłem to chyba z pół wiadra wyleciało. Na podłodze mnóstwo wody :placz: . Pytanie skąd to się wzięłó :niewiem: . W podłodze zadnej dziury, przy uszczelkach drzwi sucho - wykladzina przy uszczelkach sucha. Zdemontowałem filtr kabinowy szukajac tam źródła przecieku, tez nic podejrzanego tam nie znalazłem. skad tyle wody się tam wzięło. Acha układ chłodzenia szczelny więc to nie z nagrzewnicy. Z lewej strony suchutko jak na Saharze. Może ktos ma pomysł gdzie szukać przyczyny zbierania się wody.

einstain1
23-09-2007, 00:03
A szyba dobrze przyklejona do nadwozia ,może gdzieś się odkleiła i tam podcieka.

swws
23-09-2007, 00:20
To temat "rzeka". Jest masa informacji na ten temat. Tylko uzyj szukajki.U mnie zalewało przez zdechnięta uszczelkę przy filtrze pyłkowym. Niestety mam jeszcze do wymiany parapety przy pasozycie i kierowcy :zly: . Poszukaj w szukajce. Pozdrowienia.

maniek_
23-09-2007, 12:00
Sprawdź jeszcze raz uszczelkę pod obudową filtra pyłkowego oraz uszczelkę pod złączem PCMa

alienides
23-09-2007, 12:34
Jak nie filtr kabinowy to może zatkany lub uszkodzony odpływ wody z szyberdachu ? Tylko zgaduję, bo nie wiem jak jest zrobiony odpływ w mondeo.

GrekuPL
23-09-2007, 17:59
sprawdź parapety okien, odkręć podszybie i jakimś gazem pod ciśnieniem wyczyść kanaliki odpływowe, sprawdź jeszcze lewą stronę bagażnika bo może tylna lampa puszcza i aż zacieka do przodu (u mnie tak zaciekało lekko że miałem wilgoć na dywanach) jeżeli lampa to silikon i na około uszczelki...

kolo261
23-09-2007, 19:50
Wymien uszczelke obudowy od filtra kabinowego i daj jeszcze troche sylikonu i bedzie ok. Mi jak zalalo to mialem male bajorko w aucie i powodzenia w suszenie ps. I radze dobrze wysuszyc mi to zajelo prawie tydzien

GrekuPL
23-09-2007, 23:11
I radze dobrze wysuszyc mi to zajelo prawie tydzien

potwierdzam...ale mi ciutkę szybciej...bo 3 dni i kilka godzinek dmuchawka działała :)

witek71
24-09-2007, 15:36
dzięki wracam z pracy i biore sie za robotę przy moim kochanym wozidełku

stamar
29-11-2007, 00:29
Cześć! Miałem to samo u siebie, tylko że po burzy :) Z poczatku myślałem, ze to może szyba przepuszcza na uszczelce, ale to nie to. Po namysłach dotarłem do wlotu powietrza pod filtrem przeciwpyłkowym i okazało się, że uszczelka się skończyła ze starości. Wymontowałem obudowę wlotu, okleiłem dokładnie olkitem (taka masa uszczelniająca) i powinno starczyć na dłuuuuugo :) Polecam :)
Pozdrawiam i życze powodzenia w diagnozowaniu!