PDA

Zobacz pełną wersję : [Audio] Wytłumienie drzwi przednich Czym i jak ??



benekb
24-09-2007, 09:48
Witam.

Koledzy mam pytanie jak w temacie i prosze o pomoc i jeśli to mozłiwe opisanie krok po korku jak tego dokonac ponieważ przymierzam sie do zakupić na przód zestawu odseparowanego i wypadalo by wytłumić drzwi.

A nie zabardzo wiem z czym to sie je heh wiec nie wiem wogole o co chodzi i czym to sie robi jak by mógłby któryś z kolegów bardziej w temacie podpowiedzieć ile mat i wogóle co mi bedzie potrzebne.

Pozdrawiam

Lipa
24-09-2007, 09:58
Wpisz w wyszukiwarce "wygłuszanie" a otworzy się parę wątków, jest tam nawet mój opis krok po kroku

MaciekG
24-09-2007, 09:59
http://mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=167&mode=&order=0&thold=0
Tutaj masz wszystko

pawelos
24-09-2007, 09:59
Sciagasz tapicerke z drzwi, nastepnie sciagasz gabke, ktora jest pod tapicerka i juz masz dostep do drzwi od srodka. Nstepnie myjesz blache od wewnatrz bo na pewno nazbieralo sie tam duuuzo syfu, na koniec trzeba je odtluscic. Kupujesz maty, polecam miękkie z Bolla i zaczynasz jazde z naklejaniem ich na blachę wewnatrz drzwi, maty trzeba podgrzac, ale pamietaj aby grzac je po stronie kleju, najlepiej opalarka. Na poszycie wewnetrzne wchodzi ok 4-5 mat i podobnie na profil zewnetrzny drzwi. Ot cala filozofia :)

many
24-09-2007, 10:02
no roznie to ludzie robia ale proponuje maty BOLL'a bo APP troche sie popsuly( pekaja po jakims czasie)lub jak wolisz mozesz dac na otwory bolla a na reszte zapodac tasme dekarska dostepna w castoramie ale to bardziej budrzetowa opcja :)). do montarzu takich mat potrzebna bedzie suszarka lub opalrka zeby podgrzec maty zeby sie lepiej kleily i lepiej formowaly na nierownosciach. i to wszystko co potrzebne do montarzu mat. aha trzeba jeszcze wyczyscic blache benzyna ekstrakcyjna zeby odtluscic blache. jak wygluszalem w Vectrze A to na przednie drzwi poszlo mi 14mat

benekb
24-09-2007, 12:29
a boczki też matami czy lepiej ta taśmą dekarską ?? I czy ta tasma nie bedzie się odklejała lub brzęczałą ??

many
24-09-2007, 12:39
moim zdaniem boczkow nie trzeba bo na to jeszcze w nondeo przychodzi ta gabka. a tasma dekarska nie ma prawa sie odkleic chyba ze nie oczyscisz blachy ;) i nie ma co brzeczec :D oklejasz zakladasz tapicerke i cieszysz sie lepszym brzmieniem :))

benekb
24-09-2007, 14:15
A czy zamiast tej taśy dekarskie można dziury w drziwach matami zalepić ??
I co będzie lepsze - trwalsze ?? Bo myśle nad wykonaniem tego raz a dobrze.

Pozdrawiam i dziekuje za pomocne rady

pawelos
24-09-2007, 14:57
Ja w mdo zakleilem matami i bylo cacy :)

benekb
24-09-2007, 15:12
Tylko teraz pytanie czy dziury zaklejac klejem do srodka czy od srodka pryklejac ale to chyba zadna różnica.

Pozdrawiam

many
25-09-2007, 00:01
dziury mozesz matami bo sa twardsze i sztywniejsze i beda lepiej tlumily ale jak polecisz cale drzwi dekarska to tez bedzie ok. i klej z zewnatrz bedzie poprostu latwiej no i wewnatrz drzwi oklej chociaz miejsce za glosnikiem bo to tez duzo daje ;) a co bedzie trwalsze to nie wiem ale jak kleilem dekarska u kolesia to po 2 latach bylo wszystko ok nic sie nie odklejalo. a maty szczegulnie app maja to do siebie ze lubia poprostu pekac bo sa twardsze. no chyba ze chcesz tak naprawde profesjonalnie to zakup dynamaty ale to juz bedzie troche wiekszy koszt :))

MaciekG
25-09-2007, 22:47
Ja mam wszystkie drzwi zrobione taśmą Soudal - różnica kolosalna, bas się pojawił mocniejszy, tapicerka nie wpada w rezonans.
Boczki oprócz Soudala dostały jeszcze na taśmę fragmenty takiej pofałdowanej gąbki wytłumiającej i całość jak dla mnie gra wystarczająco - zarzuciłem nawet pomysł zakupu suba.
Także polecam - koszty niewielkie a satysfakcja - bezcenna :metal:

maniek_
26-09-2007, 18:48
Ja również mam pytanie co do wygłuszenia i myśle że tutaj Rafek pomoże :bigok: Czy zestaw dynamata xtreme door kit starcza na drzwi czy może troche braknąć?

benekb
01-10-2007, 09:46
Czy 20 mat 25 x 50 cm wystarczy na calkowite wytlumienie drzwi przednich ???