PDA

Zobacz pełną wersję : Mondeo 1.8 gaśnie po przekroczeniu 5000 obrotów !



marmor
11-07-2005, 10:52
W moim Fordzie przy obrotach 5000 na każdym biegu wyłącza się zapłon i auto gaśnie (tylko na biegu w trakcie jazdy) po wyrzuceniu na bieg jałowy samochód automatycznie sam odpala. Nie wim co jest tego przyczyną. Czy może tak ma być?

STraits
11-07-2005, 11:17
????/ No to chyba niezła zagwozdka. Koniecznie podłącz samochód pod komputer.

Hunter
11-07-2005, 12:16
nie wiadomo jaki masz rocznik, instalacje gazowa a przede wszystkim jaka skrzynie biegow.

burton
11-07-2005, 12:32
uzupełnij profil bo czasem pomagamy ale nie jestesmy jasnowidzami....

marmor
11-07-2005, 12:50
Mondeo 1.8 16V rok prod 1994, skrzynia manualna, inastalacja gazowa ale te same objawy są i na gazie i na benzynie

Hunter
11-07-2005, 13:52
OK

napisz skad wiesz ze wylacza sie zaplon, skoro probujesz go rozpedzac?
Czy jest to dokladnie za kazdym razem 5000 czy moze raz wiecej lub mniej?
Sprobuj raz przegazowac go bez wlaczonego biegu do tych 5 tys i zobaczyc czy przekroczy czy tez zacznie sie zatrzymywac. (UWAGA - pod warunkiem ze jestes pewien w jakim stanie jest rozrzad - zuzycie i ustawienie!!!!)


Jesli sytuacja ma miejsce na LPG i noPB to juz dla mnie troche dziwne - podejrzewalem konfiguracje sterownika gazu.

v1tek77
11-07-2005, 14:15
Cos za nisko jak na ogranicznik obrotow :satan:
Cos dziwnego :niewiem:

blitz04
11-07-2005, 16:02
No tego to jeszcze nie było. Widać mondki lubią ze skrajności w skrajność.
Albo nie trzyma wolnych albo odmawia posłuszeństwa przy wysokich obrotach. Nie wiem co mam Ci poradzić ale jedno zrób koniecznie: pełna diagnostyka kompa w ASO. Zabawy z diodką i kodami migowymi to raczej nie w tym przypadku.
I kurcze, że gaśnie to można jeszcze jakoś racjonalnie wytłumaczyć ale że sam odpala na... jałowym 8O .

marmor
12-07-2005, 13:56
Witam! Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Co do obrotów to jest to około 5000. Nie jest to zawsze tak samo. Na biegu jałowym wszystko ok. Co do zapłonu to się może źle wyraziłem (nie jestem ekspertem) poprostu samochód w trakcie jazdy gaśnie (bez żadnego przerywania, nierównej pracy lub czegoś takiego) A teraz wiadomość z ostatniej chwili po dokładnych oględzinach na kanale zauważyłem iż obudowa czujnika Halla jes pęknięta i czujnik praktycznie "wisi na kablachm lecz w swoim miejscu Przypuszczam że to jest przyczyna co o tym sądzicie? Pozdro

Hunter
12-07-2005, 14:17
Bardzo mozliwe ze czujnik Halla ma w tym swoj udzial, ale dla mnie jednak niejasny. Popraw to - napraw i sprawdz co bedzie. Byc moze pojawiaja sie jakies wibracje ktore powoduja rozlaczanie przewodow zasilajacych cewke lub wtryski akurat przy takich obrotach. Mysle ze jest to problem w elektryce :(
Na razie zacznij od tego Halla. Daj znac co dalej

Powodzenia

marmor
15-07-2005, 13:03
Wymieniłem czujnik Halla (120 zł) i jak do tej pory wszystkow w porządku. Wygląda że jednak to ten czujnik miał udział w całym zamieszaniu. Pozdro dla wszystkich!

Graluu
15-07-2005, 13:07
to w takim razie odpowiedni przycisk dla tych co pomogli :bigok:

no i uzupełnij info w profilu - tak na przyszłość