PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] 1.8TD nie odpala bez gazu



wilu117
04-10-2007, 21:50
Moj 1.8TD odpala bez gazu a u kumpla ten sam silnik nie chce, jak mu nie da troche gazu to nie zapali. Slychac ze chce zalapac ale nie chce sie wkrecic na obroty. Z gazem pali od strzału. Nie mam pomysłu na to co mu może dolegać. Korektor, booster, silniczek wolnych, ogolnie wszystko jest jak należy.

Exodos
04-10-2007, 21:55
A na ciepłym odpala bez problemów ?

wilu117
04-10-2007, 21:59
Na ciepłym i na zimnym to samo

BS
04-10-2007, 22:03
kompresja jest dobra? albo kompresja albo pompa ciśnienia nie daje-albo jednak korektor nie jest ok i tak jest przestawiony rozrząd ... generalnie jechać do pompiarza i niech zmierzy kompresję ... mój też bez gazu nie odpalał jak kulka z łożyska zdemolowała wirnik :satan:

wilu117
04-10-2007, 22:08
niewiem czy chce go o tym informować :))
Z tym ze jeszcze do wczoraj ten silnik palil bez wiekszych problemów ze spalonymi 3 swiecami.Wczoraj po wymianie zapalił ze 2 razy bez gazu i potem mu przeszło....

A korektorek jest po wymianie, rozrząd też.

BS
04-10-2007, 22:20
niewiem czy chce go o tym informować :))
Z tym ze jeszcze do wczoraj ten silnik palil bez wiekszych problemów ze spalonymi 3 swiecami.Wczoraj po wymianie zapalił ze 2 razy bez gazu i potem mu przeszło....

A korektorek jest po wymianie, rozrząd też.

to teraz pytanie-czy świece są właściwe ... czy świece grzeją...czy świece nie są pouszkadzane przez wtryski? kabla nigdzie nie odłączyliście? może świece są źle wkręcone i kompresja ucieka??-tylko wtedy by je wystrzeliło.... jak działało i nie działa po naprawie to znaczy że coś przy niej było zchrzanione... sprawdźcie czy nie połamaliście kabli od korektora przy wymianie świec-albo czy nie odpięliście czujnika na wtryskiwaczu....

generalX
04-10-2007, 23:03
a działa dmuchawa?? albo nie pali się kontrolka ABS-u?? bo możliwe że za bardzo dokręciliście kable do świec, wtedy robi się zwarcie i przepala się bezpeicznik. w MDO jest to ten 3 duzy bezpiecznik wciskany w skrzynce w komorze( bezpiecznik z pleksową osłonką), jak w Eskorcie?? nie wiem. Możecie jeszcze sprawdzić czy jak macie włączoną lampkę oświetlenia to czy pali się jaśniej po pyknięciu przekaźnika??

BS
04-10-2007, 23:05
no i mogli jeszcze świece zbyt mocno wkręcić i zagnieść korpus na grzałce...

wilu117
05-10-2007, 15:40
źle mnie zrozumieliscie.
Sprawa dotyczy mondeo kumpla
auto NIE odpalało bez gazu i mialo spalone 3 swiece żarowe, przed wczoraj zaraz po wymianie pierwsze dwa zapalenia były BEZ gazu i potem znow wrocilo do normy i znow trzeba dodawac gazu zeby odpalić. Moze ktos ma pomysl czy te sprawy mogą byc powiązane, czyli to ze wymieniono swiece i ze potem 2 razy auto zapalilo bez gazu

Netoper
05-10-2007, 15:44
źle mnie zrozumieliscie.
Dobrze zrozumieli :) porady są do MDO
koledzy sugeruj co mogło się stać przy montażu świec do mondka
Netoper

wilu117
05-10-2007, 16:22
ale swiece są ok i wczesniejsze byly ok tylko juz swoje przejechaly, po prostu przed wymiana auto nie odpalalo bez gazu po wymianie dwa razy odpalilo bez gazu i znów trzeba go dodac zeby odpalic. A wczesniej z mojej wypowiedzi wyszlo ze wymiana swiec to popsula.

BS
05-10-2007, 16:25
popma prawidłowo ustawiona? serwo wolnych podciąga dawkę?

wilu117
05-10-2007, 16:27
serwo czyli tez szalony silniczek ?
on chodzi tylko gdzies wolniej sie rusza w porownaniu z tym u mnie
ustawienia pompy nie sprawdzalem ale w sumie to chwila zeby sprawdzić

BS
05-10-2007, 16:29
serwo czyli tez szalony silniczek ?
on chodzi tylko gdzies wolniej sie rusza w porownaniu z tym u mnie
ustawienia pompy nie sprawdzalem ale w sumie to chwila zeby sprawdzić

tak tak dokładnie ... szalony silniczek ... jeżeli jest źle pompa poustawiana i dodatkowo silniczek nie podciąga to moze być szaleństwo ... a jeżeli auto cały czas tak dziwnie pali a wszystko niby jest w porzadku to pojechałbym do pompiarza sprawdzić czy czasem nie jest przestawiony rozrząd a dokładniej pompa sama...