PDA

Zobacz pełną wersję : na co zwrócić uwagę kupując mk1??



MASTA
11-07-2005, 23:27
no właśnie, na co??
proszę o jakies tipy i porady.

waldemarz
11-07-2005, 23:44
no właśnie, na co??
proszę o jakies tipy i porady. Jest tyle tego ze mozna ksiazke napisac i to nie ze wzgledu na Mk I tylko wogole jesli chodzi o autko. Najbardziej zwracasz uwage na rocznik, karoserie , stan wewnetrzny i zewnetrzny auta, silnik i jego przebieg, zawieszenie, wyposazenie auta. Naprawde duzo mozna pisac. :( Oczywiscie wszystko zalezne jest od tego ile chcesz przeznaczyc na kupno autka, bo inaczej jak masz na to 10tys a inaczej jak masz na to 5tys.

MASTA
11-07-2005, 23:58
licze ze bede mial 8-9tys na zakup samego auta. chce kupic z klima i mozliwie jak najbardziej napchane.
no wiem ze ogolnie to na wszystko trzeba patrzec, ale np. gzie szukać naklejek serwisowych(ew. ich braku) z zapisanym przebiegiem??
czy sa jakies rzeczy, na którepowinienem zwrócić SSZCZEGÓLNĄ uwagę??
itp.

waldemarz
12-07-2005, 00:03
licze ze bede mial 8-9tys na zakup samego auta. chce kupic z klima i mozliwie jak najbardziej napchane.
no wiem ze ogolnie to na wszystko trzeba patrzec, ale np. gzie szukać naklejek serwisowych(ew. ich braku) z zapisanym przebiegiem??
czy sa jakies rzeczy, na którepowinienem zwrócić SSZCZEGÓLNĄ uwagę??
itp. Jesli chodzi o naklejki serwisowe to roznie to bywa , ja mam je przyklejone na przednim pasie pod maska silnika. Zapisanego przebiegu to nigdzie nie ma, chyba ze porzadny wlasciciel i prowadzil ksiazke serwisowa. Jesli chodzi o przebieg kilometrow to nigdy nie wierz ze jak ktos ma autko z 95 roku i ma przejechane 60 tys km to ze to prawda, bo nie. Jak chcesz tyle wydac to nie lepiej sprowadzic autko z niemiec przeciez to 2000 euro, stary za takie pieniazki nawet niezlego mondka sciagniesz i z ladnym wypasem. Powiem ci nawet ze i Mk II mozna tez nieraz trafic za takie pieniadze u niemcow lub holendrow. Wejdz sobie tutaj i popatrz na ceny autek. Ustawilem ci roczniki od 94-98 rok.

http://www.autoscout24.pl/home/index/list.asp?make=29&country=D&model=1763&eurofrom=0&euroto=0&mileagefrom=0&mileageto=0&yearfrom=1994&yearto=1998&radius=0&zip=

werc
12-07-2005, 00:12
oczywiście licz się z tym że jeszce trochę wydasz w Polsce :satan:
generalnie blachami się nie przejmuj jest tyle na szrotach że nawet kolorek sobie dobierzesz.
Silnik pełna diagnostyka jak zrobisz masz spokój - tak jak ja :metal
Poduchy -czy przypadkiem nie strzelone
klima - czy to nie tylko atrapa
ABS czy działa (chociaż to w mondku nie jest najważniesze i tak ma hamulce dobre) nie wiem czy ze dwa razy
mi się włączył a jeżdżę tak sobie :))
cała reszta wyposażenia szyby elektryka, radio głośniki, fotele itd
wydech też pasowałoby sprawdzić
rozrząd i zawieszenie i tak do wymiany więc nie ma się co przejmować
Najlepiej jakbyś wziął kogoś kto ma MDO będzie wiedział co go boli :metal

waldemarz
12-07-2005, 01:04
Jesli chodzi o poduszki powietrzne to pamietaj ze jak ktos ci powie przy ogladaniu autka ze sa tylko kontrolki sie przepalily to w to nie wierz. Tak samo jak kontrolka oleju itp.

v1tek77
12-07-2005, 08:44
gzie szukać naklejek serwisowych(ew. ich braku) z zapisanym przebiegiem??
Naklejki serwisowe sa z reguly naklejane na slupku srodkowym wystarczy ze otworzysz drzwi kierowcy to powinienes je zauwazyc , tam mozna tez odczytac przebieg podczas serwisu. :satan:

andreas
12-07-2005, 10:01
1. sprawdź pracę ZIMNEGO silnika - mam na myśli łatwość zapalania, stabilność na wolnych obrotach i wibracje całego samochodu
2. zobacz czy podczas pracy silnika w zbiorniku płynu chłodzącego nie ma pęcherzy powietrza, czy na ściankach zbiornika i korku nie ma osadu. jeśli jest to nawet nie myśl o zakupie !
3. sprawdź sprzęgło - zaciągnij ręczny hamulec, włącz 4 bieg i pomału puszczaj sprzęgło. jak silnik zgaśnie jest OK
4. sprawdź nadkola czy nie ma rdzy
5. jazda próbna najlepiej po wybojach ( z tym raczej problemów na naszych drogach nie będzie :zly: ) jeśli usłyszysz stuki w zawieszeniu to zawieszenie do weryfikacji
6. WSZYSTKIE kontrolki mają działać ( ABS, SRS, olej szczególnie )
7. drgania wskazówki prędkościomierza i obrotów mogą świadczyć o przekręcaniu licznika
8. podczas hamowania nie możesz czuć szarpania kierownicą i ściągania
9. jeśli to posprwadzasz i będzie OK to jedziesz na stację diagnostyczną i do jakiegoś lakiernika

to oczywiście drobny wycinek ale da Ci jakiś pogląd na stan samochodu :satan:

MASTA
13-07-2005, 01:10
dzieki bardzo za konkretne odpowiedzi

MASTA
13-07-2005, 23:07
"...to oczywiście drobny wycinek ale da Ci jakiś pogląd na stan samochodu..."

podaj troche wiecej jak możesz

andreas
14-07-2005, 09:25
no i czy to weteran naszych szos, czy "import" :bigok:

ujemny
14-07-2005, 09:45
motor jakis konkretny masz na mysli? Kliknij i poszukaj w Bazie artykulow (po lewej stronie, w menu) albo skorzystaj z wyszukiwarki pod bannerem na gorze strony - sa dwa artykuly traktujace w temacie.