PDA

Zobacz pełną wersję : "Obce ciało" w drzwiach MKIII



VooDoo
12-07-2005, 12:07
Witam. Jestem nowy na forum, pozdrawiam wszystkich bywalców. Od niedawna jestem użytkownikiem MKIII i jak to mówią dać chłopu zegarek... Otóż chcąc przetestować opcję totalnego otwarcia samochodu nacisnąłem i przytrzymałem przycisk "otwórz" na pilocie. Zadziałało OK, ale niestety nie przewidziałem faktu, że na tylnych szybach są poprzyklejane na gumowe przyssawki osłony przeciwsłoneczne dla dzieciaków. No i dwie z tych przyssawek "wciągnęło" do środka drzwi razem z szybą i nie chciały już wyjść. Mam w związku z tym pytanie, czy odkręcenie boczków w drzwiach jest bezpieczne dla kompletnego laika i czy wyjmę w ten sposób te przyssawki czy coś jeszcze w środku wymaga demontażu? Dzięki z góry za odpowiedź.

Piotrek
-----------
MKIII 2001 TDDi GHIA
czarna perła

m3hoo
12-07-2005, 12:22
Oprócz odkręcenia wszystkich mocowań obicia drzwi, musisz uważać na sterowanie szybami. Później pozostanie Ci jeszcze odklejenie gąbki ochronnej, która jest pod obiciem i która przyklejona jest do drzwi.

gozma
12-07-2005, 12:28
Witam. Jestem nowy na forum, pozdrawiam wszystkich bywalców. Od niedawna jestem użytkownikiem MKIII i jak to mówią dać chłopu zegarek... Otóż chcąc przetestować opcję totalnego otwarcia samochodu nacisnąłem i przytrzymałem przycisk "otwórz" na pilocie. Zadziałało OK, ale niestety nie przewidziałem faktu, że na tylnych szybach są poprzyklejane na gumowe przyssawki osłony przeciwsłoneczne dla dzieciaków. No i dwie z tych przyssawek "wciągnęło" do środka drzwi razem z szybą i nie chciały już wyjść. Mam w związku z tym pytanie, czy odkręcenie boczków w drzwiach jest bezpieczne dla kompletnego laika i czy wyjmę w ten sposób te przyssawki czy coś jeszcze w środku wymaga demontażu? Dzięki z góry za odpowiedź.

Ktoś już opisywał podobny przypadek na AC (było to z rok temu). Uszkodził sobie przy tym cos w układzie opuszczania szyb, chyba linki . Z tego co pamiętam to z za nowe w ASO zawołali coś ok. 1000 zł

m3hoo
12-07-2005, 12:34
Przednie drzwi po rozbiórce wyglądają tak:

http://www.extreme-ca.home.pl/zdjecia/55/b.jpg

VooDoo
12-07-2005, 12:41
Ktoś już opisywał podobny przypadek na AC (było to z rok temu). Uszkodził sobie przy tym cos w układzie opuszczania szyb, chyba linki . Z tego co pamiętam to z za nowe w ASO zawołali coś ok. 1000 zł

No na szczęście moje szyby działają. Nie chcę nimi teraz mieszać coby nie popsuć. Ale chodzi mi bardziej o to czy nic mi nie wyskoczy na sprężynie albo nie wypadnie jak otworzę bok od drzwi czego nijak nie będę mógł spowrotem zapakować. Nadmienię że bok od drzwi otwierałem raz w życiu w VW garbusie. I bynajmniej nie było tam układu otwierania elektrycznego :)

VooDoo

waldemarz
12-07-2005, 12:44
No i teraz musisz z jakiejs strony( najlepiej z prawej) delikatnie odczepic ta oslone piankową, zeby sie dostac do szyby. potem mozesz ja przykleic spowrotem delikatnie silikonem. Tylko rob to delikatnie, ta oslona lubi sie rozdzierac.

Nookie
12-07-2005, 13:41
ale widzę że jesteś szczęściarzem bo mechanizm w porządku, fakt że naprawa samej linki niewykonalna albo w porównywalnej cenie co nowy mechanizm; u mnie to było w tylnych prawych dzrzwiach więc odchylenie dołem i wyjąłem co miałem wyciagnąć (ssawki i kurtynkę) a dopiero potem rozbebeszyli mi całość...i powiedzieli ze wszystko be :placz:

v1tek77
12-07-2005, 14:13
Skoro Ci wszystko dziala to powinienes sie cieszyc :satan:
Gorzej jak przy ktorejs probie otwarcia przyssawka sprobuje znow wydostac sie skad przyszla :jezyk1:
Bedziesz musial jednak rozebrac te dzrzwi i wyciagnac przyssawki zanim nie narobia czegos zlego :beer:

damga
12-07-2005, 17:22
No i teraz musisz z jakiejs strony( najlepiej z prawej) delikatnie odczepic ta oslone piankową, zeby sie dostac do szyby. potem mozesz ja przykleic spowrotem delikatnie silikonem. Tylko rob to delikatnie, ta oslona lubi sie rozdzierac.

a po co jest ta pianka i czy warto ja przyklejac z powrotem?

m3hoo
13-07-2005, 09:31
a po co jest ta pianka i czy warto ja przyklejac z powrotem?
Pianka ta wycisza i uszczelnia. Warto ją przykleić. Jeśli chcesz jakoś dodatkowo wygłuszyć drzwi, możesz jeszcze użyć mat bitumicznych.

Bert_777
13-07-2005, 22:38
jeżeli w MKIII zacieka wam przez drzwi deszcz do kabiny, to znaczy, że ta pianka gdzieś się odkleiła.
Przepraszam, czy pytanie brzmiało, czy można ją wogóle odkleić? :)