PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] nawiew na przednią szybe cd.Pomcy!!1



tmkzomo
15-10-2007, 17:06
Pisałem już wcześniej o problemie z nawiewem, a mianowicie działa tylko na przednią szybe. Sprawdziłem już przewody podciśnienia, wyglada na to, że sa ok- żaden nie spadł. Czy to może byc wina sterownika, czy jeszce inny bajer?? czy syczenie przed awria to była jednak oznaka że to coś z przewodem??

BartekM
15-10-2007, 17:29
Może któryś przewód jest dziurawy.

tmkzomo
15-10-2007, 17:32
nie wiem czy to jest istotne, ale przed awarią po wyłączeniu wszystkiego słyszałem dziwne syczenie. Raz nawiew działał raz nie... sam już nie wiem.

tmkzomo
15-10-2007, 17:32
Teraz nie działa to jest pewne:)

Netoper
15-10-2007, 18:08
ale przed awarią po wyłączeniu wszystkiego słyszałem dziwne syczenie
Sterowanie jest podciśnieniowe, więc wygląda że spadł wężk albo pękł.
Netoper

Macinek
15-10-2007, 18:23
Miałem to samo. Przewód podciśnieniowy rozłączył się w komorze silnika.

BartekM
15-10-2007, 18:54
Przeczytaj sobie ten (http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=191&mode=&order=0&thold=0) artykuł. Powinien Ci pomóc.

tmkzomo
15-10-2007, 19:46
Artykuł już czytałem.., myśle że to bedzie kwestia pękniętego weżyka. Mam nadzieje, że dostane te przewody, chyba ze to gdzies pod maską.Jutro powalcze dam znać.
Dzieki Panowie!

DRZEW
15-10-2007, 20:14
jak mniemam ta wersja mondeo ma orginalne radio,jeśli tak to je wyciągnij,następnie ściżgnij pokrętła od nawiewu wyciągnij popielniczke odkręć wkręty iściągnij całą (maskownice plastikową) dostaniesz się w ten sposób do całego sterowania nawiewem.Powinieneś tam szukać usterki nzjlepiej przy zapalonym silniku

tmkzomo
15-10-2007, 20:19
Dzieki bardzo! Jutro jutro biore sie do roboty!

MaDzik
15-10-2007, 21:08
Problem z nawiewami już u siebie przerabiałem! Zwróć uwagę na przewody podciśnienia na pokrętle regulacji siły nawiewu. U mnie z tamtąd uciekało podciśnienie i dopiero wymiana sterownika (a właściwie gumki uszczelniającej) pomogła. Poza tym sprawdź czy dociśnięcie tych końcówek z przewodami podciśnienia do gniazd nie poprawi sytuacji. Sprawdź czarne przewody podciśnieniowe (ze sterownika kierunkowego i siły nawiewu) czy jest na nich podciśnienie (zatkaj odybwa naraz i zobacz czy zasysa). Jak podciśnienie będzie to szukaj dalej. Ważne jest sprawdzenie "na słuch" gdzie syczy i potem działanie.

Życzę sukcesów i pozdrawiaM!!!

MaDzik

szifo
15-10-2007, 21:37
z nawiewem jestem troche na bierząco reperuje rezystor w którym po awarii dmuchawy padł termik dorwałem nowy w serwisie agd 7pln. przy okazji odkrywałem tajniki zmiany nawiewu. pierwszy w kolejce jest zawór zwrotny który lubi coś przepuścić. pisałeś coś że raz było sterowanie raz nie. za stabilność pracy układu odpowiada akumulator podciśnienia który jest następny

Netoper
15-10-2007, 21:39
A fotki dałbyś radę zrobić i może do artykułów wtedy by poszło.
Netoper

szifo
15-10-2007, 21:50
postaram się znależć jakieś gotowce, bo nie pomyślałem przed złożeniem deski

Netoper
15-10-2007, 23:05
Hehe pod "latarnią" jest
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=191&mode=&order=0&thold=0
Netoper

Blejdzik
16-10-2007, 14:56
Pisałem już wcześniej o problemie z nawiewem, a mianowicie działa tylko na przednią szybe. Sprawdziłem już przewody podciśnienia, wyglada na to, że sa ok- żaden nie spadł. Czy to może byc wina sterownika, czy jeszce inny bajer?? czy syczenie przed awria to była jednak oznaka że to coś z przewodem??
Przepraszam za głupie pytanie: czy silnik masz włączony jak to sprawdzasz? :satan:
Bo ja ostatnio się przestraszyłem, że mi się spsuło, ale bawiłem się nawiewem tylko przy włączonym zapłonie-bez włączania silnika :zaklopotanie:

tmkzomo
17-10-2007, 14:56
Znalazłem przyczne, zatkany przewód odchodzacy od akumulatora podciśnienia...bede musiał całe okablowanie wymienić...Mam tylko nadzieje że szroty zaopatrzone.