PDA

Zobacz pełną wersję : [Antena] dylemat zamienic ml 145 na ....



adi_m
15-10-2007, 20:28
no i mam dylemat zdecydowałem sie zamienic obecnie posiadana przeze mnie antenka to sirio ml 145 na coś montowanego na stałem w tym celu wybrałem sie do jednego z serwisów cb i zaproponowano mi takie rozwiązanie ze ja im oddam moja ml 145 a w zamian dostane alan 9 plus + uchwyt na klapę i teraz nie wiem czy ta gra jest warta świeczki bo może lepiej sprzedać ml na allegro i na tym samym portalu coś kupić i zamontować czy może negocjować jakąś inna lepsza antenkę myślałem cos nad Leem-em eagle 1000 albo at-71/72 dodam żeby pamiętać ze do antenki muszę dokupić wtedy uchwyt + kabel, co daje cenę zestawu w granicach 150 + koszt przesyłki. Natomiast w serwisie którym byłem owy alan kosztuje cos koło 160 zł nie wiem ile uchwyt no i kabel. A cena jaka mogę uzyskać za moja ml to chyba ze 140 zł. to jak myślicie Proszę o radę :niewiem:

pleban
15-10-2007, 21:00
No raczej Lemmy które wymieniłeś od alana 9+ lepsze raczej nie są.
A kabelek z wtyczką dostajesz w zestawie z antenką.
Koszt uchwytu od 15 do 60 zeta.
Ja na twoim miejscu bym się zamienił.

adi_m
16-10-2007, 17:33
hallo koledzy nik wiecej nie podpowie, poradzi co zrobić bo tu czas nagli

lyssy
16-10-2007, 17:51
Okiem rzuć tutaj (http://www.cb-radio.pl/phpBB/viewtopic.php?t=165). Eagle na tej liście występuje bodaj jako AT 1000, a Alana 9+ wcale nie ma :))

Jeśli się da, spróbuj zasadzić MLkę na klapie. Ona jest na UC1, ale chyba są stosowne uchwyty/przejściówki. Oktan miał chyba w MkII MLkę (albo innego Santiago) na klapie?

A jak chcesz być Naprawdę Twardy to wal dziurę w dachu - satysfakcja gwarantowana :bigok: A potem, jak już Ci przejdzie CB, najwyżej zasadzisz antenę radiową albo GSM/GPS :satan:

PS. ALAN-9 Plus kosztuje "normalnie" jakieś 100 zł...

adi_m
16-10-2007, 19:37
nio tez tak chciałem ale mam na klapie lotke i nie bardzo jest gdzie sie z uchwytem zmieścić wiec pewnie bedzie dzwonek na wysokości lampy aa dziury w dachu nie chcem jedyna inna opcja to na reling ale to ponoc cos nie za dobrze wspołgra z ml-ka

pleban
16-10-2007, 21:12
Lyssy tylko zauważ że kolo uważa antenkę Alan 18-244 za lepszą niż President Georgia .
A przecież ten alan to paździeż.
A wiem z własnego doświadczenia że lemm AT 1200 nijak się ma do alana 9+ .U mnie lemm jeździ w bagażniku jakby komuś się alan do łapy przykleił.
Ale antenka i tak warta polecenia(chodzi mi o lema)

lyssy
16-10-2007, 22:12
Nie wiem - sam nie testowałem, ale ten kolo to raczej wie co pisze :)
A rozważana kwestia to "jak się ma Alan 9+ do ML-145" ;)
Skoro Alan 9+ ma 1,6 metra to wiadomo, że prawie na pewno będzie lepszy od AT1200 mającego raptem 1,2 metra :bigok:

adi_m
17-10-2007, 09:55
aa moze wypowie sie ktos na temat tego jak sie sprawuje montaż antenki na klapie na wysokości lampy
jak sie ona stroi jaki jest odbiór i nadawanie

adi_m
17-10-2007, 18:36
aa co powiecie o tym zeby zrobić dziurke w klapie tylnej ii tam dac antenke LYSSY ty chyba masz cos takiego wypowiedz sie co i jak i jaka masz tam antenke

lyssy
17-10-2007, 19:47
Mam :bajer:

Jest tam w sam raz tyle miejsca, że da się obsadzić standardową główkę DV. Znaczy, taką "monolityczną", z wyjściem na wtyczkę - bo te główki co przychodzą z Lemm'ami to się nadają... :satan: Do pełni wypasu trzeba troszkę usztywnić blachę klapy np. poprzez podłożenie między nakrętkę główki a klapę dodatkowego kawałka blachy. Wtyczka kątowa wchodzi na styk, kabelek przepustem kablowym do wewnątrz auta i dalej lewą stroną do przodu. Nic nie wystaje, nic nie podcieka - git malina.
A jaką antenę do tej główki dokręcisz to już Twoja sprawa. Ja mam Lemm'a AT1200 i daje radę nawet bez usztywnienia. Tylko hałasuje troszkę przy większych prędkościach... Odbiór niezły, zasięgi wystarczające.

Należy zauważyć, że takie umieszczenie anteny może wpływać na jej działanie - pod samą anteną nie ma dostatecznej ilości "masy", natomiast jest jej bardzo dużo "obok". Teoretycznie taki układ antena-dach będzie silnie kierunkowy, będzie lepiej zbierał sygnały nalatujące z przodu auta a gorzej te dochodzące z tyłu. Nie mam porównania do anten sadzanych centralnie na dachu, ale mam wrażenie, że rzeczywiście pewna kierunkowość jest.
Oczywiście zasadzenie anteny na uchwycie w połowie klapy tez idealne nie jest...

Na żywo obejrzysz sobie przy sobocie :)

adi_m
17-10-2007, 20:15
wiem tylko ze ja bede tak koło 17 bo jeszcze mam prace mam nadzieje ze bedziesz jeszcze

pleban
17-10-2007, 21:18
Ja w kobiku mam również na szczycie klapy(tuż nad światłem stopu) i w pełni mogę polecić takie rozwiązanie.
Działa malinka stroi się bezproblemowo(stroiłem lema i alana) no i wygląda kozacko.
Sam uważam to za lepsze rozwiązanie niż uchwyt(a na pewno dzwonek).Uchwyt zawsze choć by lekko porysuje ci lakier.a tak puźniej antenka zastępcza i po kłopocie


A rozważana kwestia to "jak się ma Alan 9+ do ML-145" ;)
No właśnie nie.
adinowy zastanawiał się nad zamianą swojego Ml na Alana czy na Lema.
Z Ml nigdy nie miałem do czynienia(a na pewno świadomie) na własnym aucie więc się nie wypowiadam.
pozdro

adi_m
17-10-2007, 21:55
normalnie mam metlik taki jak nigdy
juz nie wiem nawet jaka antene założyć teraz mysle nad sirio corbinium lub czymś z serii turbo ??
jak myslicie co lepsze

Sławomir
18-10-2007, 06:51
Ja mam alana 9+ na klapie.Odbiór i nadawanie- nie narzekam,tylko antenkę zestroic dopiero po montażu.Tu jest foto;
http://img166.imageshack.us/my.php?image=obraz007dh2.jpg

login7
21-10-2007, 21:19
Ja mam lema at1000 na klapie w sedanie na stałe od lipca 2007 i jest troche lepiej od ml145 którego mi złamali
wyszła mnie razem z mocowaniem na klapę 160pln z przesyłką z allegro
montaż samodzielny + 10 za dostrojenie u kolesi ze sklepu CB-radio razem 170 pln cała impreza a antenka naprawdę super