PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] NIe zapala z kluczyka ale na linke owszem bez kłopotu



markog
17-10-2007, 19:21
Witam - prosze o pomoc bo jestem nowy z Fordem i zielony :)
Problem
Moje Mondeo 1.8TD (1997) rano odpala normalnie i raz na miesiąc (a w tym juz dwa razy) po południu gdzy jest juz ciepły i gdy jest ciepło na dworze i gdy zostanie na krótko zaparkowany (np pod sklepem) to nie zapala z kluczyka - mozna krecic do smierci a on nic tak jakby paliwa nie podawał. Z rury nie kopci - akumulator kręci jak najęty - z rury paliwem nie smierdzi. Wystarczy go popchnąć i na pych a;lbo na hol po 5 m zapala i potem juz pali normalnie. Sprawa o tyle kłopotliwa że usterka trudna do wskazania w zakładzie - tam zawsze zachowuje sie normalnie. Pompowanie pompką ręczną tez nic nie daje. Czy spotkał sie moze ktos z takim dziwnym zjawiskiem?

spth
17-10-2007, 21:12
Witam !
Może wiesza ci się elektrozawór na pompie lub coś z prądem na nim.
pozdro

BartekM
17-10-2007, 22:08
Może immo szwankuje. Nie zauważyłeś dziwnego zachowania diody przy zegarku?

markog
17-10-2007, 23:18
wlasnie nie sprawdziłem ze paliwo do pompy dochodzi to znaczy zdjąłem wężyk i nacisnąłem na ręczną pompkę - płynie. Najdziwniejsze jest to że wystarczy go pchnąc i działą od razu - jakby jakies styki na elektrozaworze toby mi przerywał i gasł w trakcie jazdy.