PDA

Zobacz pełną wersję : Instalka BRC w MkI - ma ktoś? Chyba że inną...?



Mirron
13-07-2005, 10:49
Witam

Ustawiłem sie wstepnie na montaz LPG w swojej strzale, będzie to najprawdopodobniej instalka firmy BRC II gen z butlą w koło.
Czy ma ktoś może instalację tej firmy u siebie? Jak to sie sprawuje?
Chyba że nie polecacie tej firmy i lepiej założyć coś innego? Elpigaz?

Adek
13-07-2005, 20:24
Mam dokładnie to o co pytasz od 2 tygodni i nie narzekam pamiętaj tylko o kablach i świecach :beer: .

PAWLOS
19-07-2005, 09:04
ja miałem brc w eskorcie bez kompa i było super zrobiłem 60tys.km i poszedł do zyda teraz mam mk1 brc just jesto gaz 2 generacji ale z tym lepszym koputerem i tez chodzi super

Janusz
19-07-2005, 23:20
Witaj. Ja mam tą instalke i jestem zadowolony. Mam ją od 3 miesięcy i zrobiłem 4 tysiaki, a pali mi 10 na 100. Pozdrowionka :banan:

Holek73
23-07-2005, 13:16
Też mam to samo. 12l na 100 z klimą. Trasa 10L. Elegancko chodzi Zero problemów.
Wszystko tak na prawdę zależy od umiejętności i jakości prac wykonanych przez gazownika. Jak gość solidny to ok. Koszt w Szczecinie 2200 PLN.

Mirron
24-07-2005, 23:50
No i załozyłem pare dni temu... Instalacja BRC Just II generacji z butlą 45 litrów w koło, jak narazie zrobiłem jakieś 500km i wszystko OK, troche go przymuliło, zaś spalanko wydaje mi sie dość spore bo w granicach 15/100 ale mam nadzieje że sie "ułoży" jeszcze i zejdzie do 10 w trasie!! W tym tygodniu pierwszy przegląd po czym wyruszam na podbój Europy...

PS
Ile mniej wiecej wchodzi gazu do butli 45l?

kerid
25-07-2005, 00:50
PS
Ile mniej wiecej wchodzi gazu do butli 45l?

Powinno wejść minus 20% mniej czyli coś koło 36l, ale na małych stacja różnie bywa :))

PAWLOS
25-07-2005, 08:31
u mnie wchodzi 34,5L apropo tej instalki sama się zaprogramowała?
bo u mnie była słba sąda i na początku niechciał się zaprogramowac to mu wgrali ustawienia stałe tez palił 14,5l po zmianie sądy sam sie zaprogramował i pali 12-13,2l po samym miescie a w trasie 8-9l ten komputer kozysta tylko z 2 prametrów odczyt z sądy i czujnika połozenia przepustnicy powietrza i na podstawie tych parametrów podaje odpowiednią ilosc gazu (bynajmie gazownik tak mi to tłumaczył)
małe pytanko ile ci palił bęzyny przed załozeniem instalki?

Mirron
25-07-2005, 14:29
małe pytanko ile ci palił bęzyny przed załozeniem instalki?

benzynki palił mi koło 10-11 w mieście zaś w trasie a zwykle 7,5 a raz zszedłem nawet do 7 :beer:

PAWLOS
25-07-2005, 14:52
małe pytanko ile ci palił bęzyny przed załozeniem instalki?

benzynki palił mi koło 10-11 w mieście zaś w trasie a zwykle 7,5 a raz zszedłem nawet do 7 :beer:
to teraz faktycznie za duzo pali męcz gazowników maksymalnie to powinien palic 20%wiecej a czytałem w jakiejs fachowe prasie ze tak naprawde to 10%15% wiecej tylko gazownicy tłumaczą ze 20% bo niechce się im grzebac i regulowac

Adek
25-07-2005, 19:40
Ile mniej wiecej wchodzi gazu do butli 45l?

Mam taki sam zbiornik w kole zapasowym pierwsze tankowanie weszło mi 38l.Ale uważam że pali tobie zbyt dużo .

PAWLOS
25-07-2005, 20:27
Ile mniej wiecej wchodzi gazu do butli 45l?

Mam taki sam zbiornik w kole zapasowym pierwsze tankowanie weszło mi 38l.Ale uważam że pali tobie zbyt dużo .
a ile ci spala lpg na 100km? :beer:

Adek
25-07-2005, 20:55
a ile ci spala lpg na 100km?

Srednia wychodzi mi 10l .Jeżdżę do pracy po 30 km. w jedną stronę co któryś
dzień (system zmianowy) a reszta po mieście i nie przekroczył mi jeszcze 10l. Obroty max. do 3500 no w porywach do 4000 obr/min. ogólnie jeżdżę delikatnie. :beer:

PAWLOS
25-07-2005, 22:35
Srednia wychodzi mi 10l .Jeżdżę do pracy po 30 km. w jedną stronę co któryś
dzień (system zmianowy) a reszta po mieście i nie przekroczył mi jeszcze 10l. Obroty max. do 3500 no w porywach do 4000 obr/min. ogólnie jeżdżę delikatnie. :beer:[/quote]
to faktycznie mało jak na lpg mi palił 14l teraz jezdze spokojnie (na prozaku) to zeszłem do 12l same miasto ale to i tak jeszcze duzo :beer:

PAWLOS
25-07-2005, 22:36
cos sie pomieszało z tym "cytuj" ale chyba kazdy wie o co chodzi :beer: :beer: :beer:

Malutki
26-07-2005, 10:45
Ja ostatnio założyłem BRC IV GEN. i jestem bardzo zadowolony. Pali ok. 10L przy ostrej jeździe w cyklu mieszanym, czyli bardzo mało. Koszt instalki to 3500PLN

Mirron
26-07-2005, 13:09
Zauważyłem że odcina mi gaz przy ok 5,5tys obrotów? Tez tak macie? Dzwoniłem do serwisu i ponoć to do przeprogramowania jest ale nie bardzo rozumiem jaka rola tego odcięcia... Juz sie zdażyłem naciąć przy ostrym wyprzedzaniu jak w połowie tira mi zaczął szarpać 8O troszke bezsensu to to jest....

LaBobas
27-07-2005, 21:28
Zauważyłem że odcina mi gaz przy ok 5,5tys obrotów? Tez tak macie? Dzwoniłem do serwisu i ponoć to do przeprogramowania jest ale nie bardzo rozumiem jaka rola tego odcięcia... Juz sie zdażyłem naciąć przy ostrym wyprzedzaniu jak w połowie tira mi zaczął szarpać 8O troszke bezsensu to to jest....Jak najbardziej bez sensu.Ja nie mam zadnego odciecia.

PAWLOS
27-07-2005, 21:43
Zauważyłem że odcina mi gaz przy ok 5,5tys obrotów? Tez tak macie? Dzwoniłem do serwisu i ponoć to do przeprogramowania jest ale nie bardzo rozumiem jaka rola tego odcięcia... Juz sie zdażyłem naciąć przy ostrym wyprzedzaniu jak w połowie tira mi zaczął szarpać 8O troszke bezsensu to to jest....
jedz do nich niech to zmienią ja tak miałem jak mi sąda słabo działa i nie chciał się sam zaprogramowac. dla nich to 10 min. roboty

LaBobas
27-07-2005, 23:19
Srednia wychodzi mi 10l .Jeżdżę do pracy po 30 km. w jedną stronę co któryś
dzień (system zmianowy) a reszta po mieście i nie przekroczył mi jeszcze 10l. Obroty max. do 3500 no w porywach do 4000 obr/min. ogólnie jeżdżę delikatnie. :beer:
to faktycznie mało jak na lpg mi palił 14l teraz jezdze spokojnie (na prozaku) to zeszłem do 12l same miasto ale to i tak jeszcze duzo :beer:[/quote]
No w przyszlym tygodniu jade ustawic po wymianie lambdy bo wlasnie szczelilem rekord 14 l lpg bez klimy i bez szalenstw..Zeby tak zejsc do przynajmniej 11l juz moge tylko do 3000 obr tylko go wkrecac.Ech :pad: :wall:

indoman
27-07-2005, 23:44
ja na 250 KM tankuje 25 L gazu przy ostrej jezdzie ,czasamio nawet do 5 tys obr., wydaje mi sie ze to bardzo dobry wynik.

LaBobas
27-07-2005, 23:51
ja na 250 KM tankuje 25 L gazu przy ostrej jezdzie ,czasamio nawet do 5 tys obr., wydaje mi sie ze to bardzo dobry wynik.Ale powiedz czy po miesscie tylko czy trasa bo to duza roznica. A co do glownego watku to hmm w zasadzie teraz kazda instalka dobrze dziala kwestia tylko zalozenia,jak kto to fachowo zrobi.Mysle,ze dopiero potem widac czy BRC wytrzyma dluzej od innych,choc to tez czasem sprawa losowa.Instalacja w zasdzie jez taka jak kazda tylko parownikiem sie rozni i butla no i moze zaworem,ale tu hyba glownie o parownik chodzi.Np.Zavoli ma jeszcze takie cos ze jest mozliwosc montowania go w kazdej ppozycji a nie tylko w pionie.Podobno takze ma to wplyw na dzialanie przy ostrych zakretach,ale kto tam wie.Ja mialem juz Logaz teraz zawoli i zobaczymy.

indoman
28-07-2005, 00:03
ja na 250 KM tankuje 25 L gazu przy ostrej jezdzie ,czasamio nawet do 5 tys obr., wydaje mi sie ze to bardzo dobry wynik.Ale powiedz czy po miesscie tylko czy trasa bo to duza roznica. A co do glownego watku to hmm w zasadzie teraz kazda instalka dobrze dziala kwestia tylko zalozenia,jak kto to fachowo zrobi.Mysle,ze dopiero potem widac czy BRC wytrzyma dluzej od innych,choc to tez czasem sprawa losowa.Instalacja w zasdzie jez taka jak kazda tylko parownikiem sie rozni i butla no i moze zaworem,ale tu hyba glownie o parownik chodzi.Np.Zavoli ma jeszcze takie cos ze jest mozliwosc montowania go w kazdej ppozycji a nie tylko w pionie.Podobno takze ma to wplyw na dzialanie przy ostrych zakretach,ale kto tam wie.Ja mialem juz Logaz teraz zawoli i zobaczymy.

jest to u mnie jazda mieszana (10L/100km), wydaje mi sie ze wynik bardzo dobry silnik chodzi jak zegarek autko ma przejechane 231 tys
parownik Lovato, jedyny minus spadek obrotów przy skrecie w lewo na luzie dotychczas nie wiem dlaczego.

LaBobas
28-07-2005, 00:44
ja na 250 KM tankuje 25 L gazu przy ostrej jezdzie ,czasamio nawet do 5 tys obr., wydaje mi sie ze to bardzo dobry wynik.Ale powiedz czy po miesscie tylko czy trasa bo to duza roznica. A co do glownego watku to hmm w zasadzie teraz kazda instalka dobrze dziala kwestia tylko zalozenia,jak kto to fachowo zrobi.Mysle,ze dopiero potem widac czy BRC wytrzyma dluzej od innych,choc to tez czasem sprawa losowa.Instalacja w zasdzie jez taka jak kazda tylko parownikiem sie rozni i butla no i moze zaworem,ale tu hyba glownie o parownik chodzi.Np.Zavoli ma jeszcze takie cos ze jest mozliwosc montowania go w kazdej ppozycji a nie tylko w pionie.Podobno takze ma to wplyw na dzialanie przy ostrych zakretach,ale kto tam wie.Ja mialem juz Logaz teraz zawoli i zobaczymy.

jest to u mnie jazda mieszana (10L/100km), wydaje mi sie ze wynik bardzo dobry silnik chodzi jak zegarek autko ma przejechane 231 tys
parownik Lovato, jedyny minus spadek obrotów przy skrecie w lewo na luzie dotychczas nie wiem dlaczego.Musimy powolac komisje sledcza co by ta tajemnice rozwiac :satan: Najgorsze s takie zongi.Wspolczuje,ale znajac zycie to przy okazji znajdzie sie rozwiazanie. :metal