PDA

Zobacz pełną wersję : [Audio] Kondensator do wzmaka... jaki?



Nekrosik
18-10-2007, 21:22
Witajcie, mam problem z wyborem kondensatora do zmachola...
Ale nie za bardzo aurat na kondensatorach sie znam. Wiec jesli ktorys z kolegow ma cos takie u Siebie albo zna jakas dobra firme lecz nie droga :):):) to prosze o odpisanie.
Mysle o czyms w cenie 200-250 zl

sebcio
18-10-2007, 21:46
Dietz, podobno dobry na alledrogo po 179 PLN

Nekrosik
18-10-2007, 21:59
no wlasnie podobno... ALPHARD tez niby dobry... i tuproblem

sebcio
18-10-2007, 22:15
ja się przymierzam do tego (http://www.allegro.pl/item253203290_kondensator_dietz_chrome_i_niebieski _led_nowy.html) ewentualnie ten (http://www.allegro.pl/item257467152_kondensator_dietz_power_cap_1_farad_ z_elektronika.html)

radeq
18-10-2007, 22:18
a do jakiego zestawu chcesz to zastosowac?? do jakiego wzmaka?? zastanow sie, czy naprawde go potrzebujesz...

Nekrosik
18-10-2007, 22:32
mam w opisie sprzet wypisany ale podam linki
http://www.monitory.1234.pl/pr-4085-Wzmacniacz_samochodowy_Sony_XM_SD22X.html
oraz
http://www.pixmania.com/pl/pl/629160/art/sony/subwoofer-samochodowy-xs.html
cos takiegos... :) :)

Nekrosik
18-10-2007, 22:35
sebcio wiesz co... za ta cene to wg mnie to nie ma nawet 0,5 F dlatego wole te troche wiecej dolozyc ale miiec przynajmniej tego 1 Farada :)

sebcio
18-10-2007, 23:02
za ta cene to wg mnie to nie ma nawet 0,5 F dlatego wole te troche wiecej dolozyc ale miiec przynajmniej tego 1 Farada Smile

Żaden kondek nie ma tego co jest napisane, TUTAJ (http://www.profihifi-forum.de/thread.php?threadid=280&threadview=0&hilight=&hilightuser=0&sid=41729bc2ba4c9552f1c3b83394425649&page=1) są przykłady, wspomniałem o dietz-u ponieważ kumpel który siedzi w CA polecał tę markę.

Nekrosik
19-10-2007, 00:23
taki jeden maly szkopul co do linku... nie znam niemieckiego ni w zab :P ale powiedzmy ze po cyferkach kumam :)
A skoro Twoj kolega tak mowi to moze i pwda jest iz warto kupic DIETZ'a lecz juz wole w takim wypadku kupic mocniejszego azeby jena cos to dawalo a nie tylko wygladalo bo dac 200 zl za puszke z kablami to troche mi szkoda :)

radeq
19-10-2007, 01:09
do tego zestawu kondon Ci nie potrzebny.... wzmak nie jest az tak pradozerny zebys musial go montowac, chyba ze masz tak slaba instalacje w aucie, ze spadki napiecia sa duuuuuuuuze..... ale do tego kondonik nie potrzebny.

moj "bagaznik" byl zasilany przez wzmaka signata "ram3 mark2" a do tego sub vibe'a, black air 12 i kondzio nie byl potrzebny.... wiec jak uwazasz :)

Lipa
19-10-2007, 07:02
Ja też bym sobie odpuścił ten kondensator, u siebie mam wzmacniacz Solinga, napędza przód Hertz 165, oraz subwoofer Clariona, i nie odczuwam żadnych spadków niczego.

Nekrosik
19-10-2007, 09:24
Fakt ze kupilem ok miesiaca temu nowy aukumulator, lecz na zgaszonym silniku po ok 15-20 minutach grania troche glosniej jakby nie bylo to zaczyna mi juz swiatlo migac w aucie i caly czek panel. W sumie gdy jade jeszcze nie mialem takie sytuacji bo w sumie najdluzej jechalem godzine autem i w tedy tez az na maxa nie slucham. Ale jest jeszcze jedna sprawa... Slyszalem ze dzieki kondensatorowi jest ciagly i ten sam prad dzieki czemu wzmacniacz nie dostaje np. przy naprawde mocniejszych uderzeniach basu mniej czy wiecej mocy i dzieki temu glosnik dostajac ciagle nie zmienne napiecie nie wariuje i nie "psuje sie" od zmiany napiecia (co podobno moze doprowadzic do jego uszkodzenia).
A majac podlaczony kondensator nic mi nie zaszkodzi (chyba :))
No ale poczekam jeszcze na pare odpowiedzi to zobacze co zrobic.
Dzieki :metal:

maniek_
19-10-2007, 17:40
na zgaszonym silniku po ok 15-20 minutach grania troche glosniej jakby nie bylo to zaczyna mi juz swiatlo migac w aucie i caly czek panel
Kondensator nic Ci nie pomoże, służy tylko do uzupełniania nagłych spadków napięć np przy ostrym basie. Napięcie z kondesatora nie pomoże nic na przygasające światła, nie zapewnia napięcia przez długi czas tak jak akumulator

many
19-10-2007, 17:53
kondzia mozesz montowac jak np. przygasaja ci swiatla jak auto jest odpalone to wtedy spadek napiecia jest duzy i trza kodzia ale tak jak u ciebie to tez nie widze potrzeby a swiatlo w aucie to przygasa nawet w autku mojego ojca a ma radio siakies safari i jakies papieraki w drzwiach :)) a akomulator ma nowy!

Nekrosik
19-10-2007, 19:29
Aha wielkie dzieki za pomoc :) w takim razie moge sobie ta kase na cos innego wydac lub odlozyc na kiedy indziej :)
Ps. mam jeszcze jedno pytanie co to kostki a doklsdniej kabli w kostce oryginalnej FORDowkiej, jest tam moze staly + bo moze jakis kabelek przoczylem i radio mam na innym stalym + osobno zamontowanym ale wolabym to przeroc na z kostki jesli jest taka opcja w tym modelu.
Pozdro :metal:

maniek_
19-10-2007, 19:41
O ile dobrze pamiętam stały plus jest na kablu pomarańczowo- czarnym ale moge sie mylić bo dawno nie grzebałem przy radiu

rafek
19-10-2007, 22:02
ja kondzia oczywiscie ze zastosuje nie po to by wygladał ale przy zuzym uderzeniu basiorem nie bedzie czegoś takiego jak zapierdzenie glosnika bo nawet mając nowy aku a do kitu przewod zasilający to spadek napiecia spowoduje sam przewód to raz a dwa zaistaluj kondensator a mając dobry sprzęt zauwazysz poprawe dźwięku i kupuj tylko markowe bo po jakimś czasie kondensator straci pojemnośc i z napisanych 1 F bedzie np 0.35F