PDA

Zobacz pełną wersję : [Audio] Zintegrowane navi Denso - kiepskie brzmienie



mateusz2005
19-10-2007, 14:17
W swoim Mondeo mam pechowy system Denso.
Jestem niezadowolny z jego brzmienia (w trasie jest on nieslyszalny). Wydaje mi sie ze to kwestia standardowych głośników i zamierzam wymienić komplet na JBL 5x7 lub 6x9. Wymiana radia czy wzmacniacza odpada bo nie poto kupowałem drogi zintegrowany system.

Myślicie ze powinno pomóć? Jakie macie opinie o brzmieniu Denso?

mateusz2005
23-10-2007, 15:26
Widze że Denso chyba nie było najchętniej dokupowanym dodatkiem do Mondeo :)

Oktan
25-10-2007, 00:09
jak dla mnie nie jest tak tragicznie - jak rozumiem mówisz o systemie dotykowym ??

bawiłeś się ustawieniami procesora DSP ?? trochę to poprawia jakość dźwięku ale bez rewelacji

kolejna rzecz: nie napisałeś jak wysoko stawiasz poprzeczkę/jakie są preferencje muzyczne ??

odpowiedź na twoje pytanie: zawsze wymiana głośników fabrycznych na lepsze (i markowe) poprawia jakość dźwięku, jednak przy okazji rozbierania drzwi przyłożyłbym rękę do ich wytłumienia (to plus dobre głośniki da wymierny efekt)

mateusz2005
26-10-2007, 15:50
jak dla mnie nie jest tak tragicznie - jak rozumiem mówisz o systemie dotykowym ??

bawiłeś się ustawieniami procesora DSP ?? trochę to poprawia jakość dźwięku ale bez rewelacji

kolejna rzecz: nie napisałeś jak wysoko stawiasz poprzeczkę/jakie są preferencje muzyczne ??

odpowiedź na twoje pytanie: zawsze wymiana głośników fabrycznych na lepsze (i markowe) poprawia jakość dźwięku, jednak przy okazji rozbierania drzwi przyłożyłbym rękę do ich wytłumienia (to plus dobre głośniki da wymierny efekt)


Tak oczywiście chodzi o ten system

Nie jestem jakimś audiofilem, ale lubie jak w aucie dobrze gra.

Oczywiscie DSP ustawiłem ale to niewiele pomogło. Wydawało mi sie że topowy seryny system powinien zaspokoić moje wymagania. Tymczasem gra przeciętnie. Z drugiej strony nie chce ładować kupe kasy w audio, więc najlepszym rozwiązaniem jest wymiana głośników. Pojawia sie jednak wątpliwośc czy wzmacniacz da rade i czy ma to sens - stąd moje pytanie.

Tak na marginesie to w Fordzie mogli sie bardziej postarac z tym systemem.

awsze
27-10-2007, 17:12
hm... pytanko czy już ktoś to wybebeszył z konsoli.... ja się przymiażam jak osioł do siana z wyjęciem... a interesuje mnie czy ten system ma jakieś wyjścia RCA na wzmacniacz i dodatkową zmieniarkę :D oczywiście poza tą z mapą.

Oktan
28-10-2007, 22:39
wyjscia RCA to na 99% nie ma


w bagażniku mam zmieniarkę na płyty CD,
jak się zdejmie jej obudowę (4 śruby do wykręcenia) to pod nią jesr DVD do nawigacji

awsze
05-11-2007, 20:07
:D Oktan nie jest tak tragicznie.....
:( nadal nie było okazji wynalazku wybebeszyć

szukam jakiejś rozpiski wyjść z tego wynalazku... elektryk z Forda po wybałuszeniu gał stwierdził ze większość sprzętów ma wyjścia audio (pod wzmacniacz na kostce) ale na tym się rozmowa skończyła i jego wiedza najwyraźniej również :(