PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Włącznik kierunkowskazów



gronczes
24-10-2007, 09:31
Mam problem z włącznikiem kierunkowskazów. Rano jak samochód jest zimny kierunkowskazów nie mogę włączyć. Coś nie styka we włączniku, trzeba dźwigienką poruszać żeby działały. Pytanko: rozbierał ktoś może ten wyłącznik, czy da się go jakoś zregenerować, czy szyukać drugiego- czy jest odzielny wyłącznik z manetką, czy trzeba całość z manetką wycieraczek wymieniać. Aaa... i ile można na tym stracić? :jezyk1:

Sławomir
24-10-2007, 09:43
Wymontuj go i potraktuj wd-40.

gronczes
24-10-2007, 12:26
Myślisz, że wystarczy? :wow:

odals
24-10-2007, 20:35
Mam problem z włącznikiem kierunkowskazów.
...ciach...
Pytanko: rozbierał ktoś może ten wyłącznik, czy da się go jakoś zregenerować, czy szyukać drugiego- czy jest odzielny wyłącznik z manetką, czy trzeba całość z manetką wycieraczek wymieniać. Aaa... i ile można na tym stracić? :jezyk1:
Miałem przyjemność rozbierać cały zespół. To cała skrzynka wyjmowana górą nad kierą.
Jeśli będziesz ostrożny i nie pogubisz sprężynek, wszystko będziesz mógł sprawdzić.
Chwilami może przydać się trzecia ręka - szczególnie przy ponownym składaniu.
Z objawów stawiałbym na zabrudzone ścieżki styków lub odkształcone ślizgacze.
Wyczyszczenie i zastosowanie WD-40 powinno pomóc.

Szkoda, że nie robiłem fotek z tej operacji.
Teraz by się przydały ale możesz naprawić mój błąd. Komuś kiedyś może się przydać.

gronczes
25-10-2007, 10:14
Dzięki za radę. Jak słyszę o stykach i sprężynkach, które mogą "wysprężynować", to już mi się odechciewa rozbiórki. Jak się uda bez rozbierania, to potraktuję jakimś WD40 to ustrojstwo potraktować. Może pomoże. :)

Speedo
25-10-2007, 10:27
ja swojego rozbieralem, skladalem, znowu za tydzien rozbieralem, podciagalem sprezynke w przekazniku, szlifowalem styki i dalej mialem tak samo, jak troche podzialal to juz sie zapalal na stale i swiecil bez mrygania, po wymianie calej wajchy problem zniknal :)

polej wd40 i szukaj nowego, np z angola, przeciez przy tej ilosci tego na rynku to musi jakies gr kosztowac...

RENCIF
01-11-2007, 20:58
a mi w ogole kierunkowskazy nie chca sie wlaczyc... awaryjne dzialaja a kierunkowskazy nie i probowalem poruszac tym przelacznikiem ale niestety nic... Nie wiem gdzie szukac przyczyny wiec szukam na forum:) Mam nadzieje ze to jakas pierdulka, gdyby ktos mial jakis pomysl to z gory dziekuje za informacje:)

odals
02-11-2007, 09:34
a mi w ogole kierunkowskazy nie chca sie wlaczyc... awaryjne dzialaja a kierunkowskazy nie
...ciach...
Sprawdź bezpieczniki.