PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Sonda Lambda - jak dokładnie się ją sprawdza??



benekb
25-10-2007, 16:12
Witam.

Proszę o pomoc jak dokłądnie sprawdzić lambde bo z tego co wyczytałem tu na forum to jak podłączam mienik do masi do do plusa na lambdzie to mi pokazuje zero.

Czy ktoś wie gdzie w Warszawie sprawdze Lambde bo pali mi duz i nie iwem co to a dodam ze jak stane styłu za furą i jest na benie to z rury czuć niespaloną wachę.

Z góry dziękuję za pomoc

silverado
25-10-2007, 16:28
Jedz tam gdzie goście ustawiają gaz. jak się podepnie to standartowo w programie ma pracę lambdy i ci powie czy jest good czy kaput

Tyberiusz
25-10-2007, 16:34
Witam.

Proszę o pomoc jak dokłądnie sprawdzić lambde bo z tego co wyczytałem tu na forum to jak podłączam mienik do masi do do plusa na lambdzie to mi pokazuje zero.

Czy ktoś wie gdzie w Warszawie sprawdze Lambde bo pali mi duz i nie iwem co to a dodam ze jak stane styłu za furą i jest na benie to z rury czuć niespaloną wachę.

Z góry dziękuję za pomoc

przecież samemu to można zrobić, tak jak mówisz, jeden konkabel w kable, drugi w mase, włcz silnik i obserwuj wskazania, ma być od 0.1 do 1 :metal:

lyssy
25-10-2007, 16:48
Sonda ma cztery przewody: dwa białe(?), szary(?) i czarny(?).
Dwa przewody o takim samym kolorze to grzałka. Możesz odpiąc sondę i pomierzyć opór pomiędzy tymi przewodami - powinien być jakiśtam, raczej nie za duży.
Pozostałe dwa przewody to masa (szary) i sygnał (czarny - albo odwrotnie ;)). Wpinasz się w nie miernikiem, oczywiście nie rozpinając wtyczki sondy, odpalasz strucla i patrzysz co się dzieje.
Jeśli na wolnych obrotach napięcie zmienia się pomiędzy 0V a 1V z okresem jedna-dwie sekundy to jest dobrze. Jeśli brak zmian albo sa dużo wolniejsze - niedobrze.
Przy obrotach podwyższonych zmiany powinny być trochę szybsze.

Henryk
25-10-2007, 17:50
http://www.autotechnikaekspert.republika.pl/teoria.htm