PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Centralny zamek - klapa bagażnika



macquaiers
25-10-2007, 23:03
Mam następujący problem.

Sprawa dotyczy kombi 1,8 benzyna 125KM

Po otwarciu drzwi (wszystko jedno - kluczykiem przez obrót w zamku, czy też przyciskiem na kluczyku) - wszystkie drzwi ładnie się otwierają.
Nie da się natomiast otworzyć tylnej klapy - nie reaguje ani na na naciskanie przycisku w klapie bagażnika, ani z przycisku w środku. Mija kilka lub kilkanaście sekund, czasem dłużej - słychać cichy stuk (odgłos jak przy próbie otwarcia samochodu z przycisku na kluczyku, gdy drzwi są już wcześniej otwarte) i zamek klapy bagażnika można otworzyć bez problemu. Czasem jednak ten stuk nie występuje i drzwi bagażnika nie da się otworzyć wcale.
Co ciekawe, jeśli jednak już jest to możliwe - po ponownym zamknięciu samochodu i otwarciu go od razu lub po krótkiej chwili - klapę bagażnika można otworzyć bez problemu od razu po odryglowaniu drzwi.
Druga sprawa, pewnie z tym związana, a może nie - gdy jest zimno - w okoliczach zero st. C - nie da się zaryglować WSZYSTKICH drzwi od środka. Po naciśnięciu dźwigienki od strony kierowcy - ryglują się tylko drzwi kierowcy - pozostałe zaś nie. Gdy jest cieplej - powyżej kilku stopni celcjusza - wszystko działa bez zarzutu - po naciśnięciu dźwigienki - ryglują się wszystkie drzwi, tak jak należy.
Bez tego można żyć, ale klapa mnie dobija - zawsze gdy muszę coś przewieźć - nie chce się wcale otworzyć.
Proszę Kolegów o pomoc, jakieś sugestie?


Pozdrawiam

ConanKrakow29
26-10-2007, 07:28
Hejka
Użyj opcji szukaj, sporo było na temat zamków i kłopotów z otwieraniem. Kwestia mikroprzełącznika. Był chyba nawet artykuł na ten temat.

Pozdrawiam

silverado
26-10-2007, 10:05
To nie jest kwestia mikroprzełącznika bo ja może inaczej czytam ale kolega napisał że z środka samochodu też nie można otworzyć. Moim zdaniem rozebrać zamek klapy przeczyścić i przesmarować.

kielu
26-10-2007, 11:14
zapewne mikroprzełącznik
Miałem podobny problem w Lagunie, co miesiąc psuła się tylnia klapa i nie chciała się otwierać. Za każdym razem jak rozkręcałem przełącznik to był mokry. Po chyba 10-tej naprawie zacząłem szukać skąd ta woda się bierza i jak się okazało panowie w fabryce nie założyli uszczelki pod jedną ze srób mocujących z tyłu znaczek Renault i po każdym deszczu woda tamtędy trafiała do mikroprzełącznika.
Wyczyśc przełącznik i jak Ci się bezie nadal pwtarzać taki problem to sparawdź czy pod plastikową listwę na tylnej klapie nie dostaje się woda.

Saiyan9
26-10-2007, 11:48
Miałem podobną syt. w moim mondi z bagażnikiem i centralnym. Okazało się, że jak elektryk mi wywalał centralkę alarmu to nie zamknął obwodu :) i były problemy z zamkami. Może u Ciebie też coś nie łączy - przydałoby się sprawdzić styki czy cuś w tym gwincie :)

macquaiers
17-11-2007, 22:15
Rozwiązałem problem.

Okazało się, że przyczyną problemów była zamek w drzwiach kierowcy.
Po zdjęciu tapicerki i potraktowaniu zamka WD40, wszystko działała już jak należy.

Niestety, nie udało mi się wyciągnąć zamka całkiem z drzwi, zgodnie z opisem w:
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=208&mode=&order=0&thold=0

i wyczyścić wszystko dokładnie, zamek był zamocowany znacznie bardziej skomplikowanie (jakieś zanitowane osłony cięgna od klamki, dodatkowe śruby, itd.), tak, że nie udało mi się wykombinować.

No, ale póki co, działa OK, chociaż mrozik dziś jakieś -3-4, a wcześniej były już problemy przy +5.

Wiem, gdzie szukać następnym razem.

:))