PDA

Zobacz pełną wersję : Kontrolka swiec zarowych



jasq
26-10-2007, 18:27
Panowie czy wiece co moze byc przyczyna zapalenia sie kontrolki swiec zarowych po czym jak wcisnalem sprzeglo auto zgaslo. odpalilem ponownie i wszytko gra. to wszystko mialo miejsce podczas jazdy... nie kopcil wcale ale mocy wogole nie mial. od tego momentu zrobilem juz prawie 300km i nic sie nie dzieje. czy to wtryski? a moze tylko jakis blad komputera? Dodam jeszcze ze nie mieszkam w Polsce tylko na wyspach gdzie paliwo jest wzorowe.Co mam robic? 2.0 TDCI 2002 kombi 112000mil (185000km)
z gory dzieki za pomoc

maciek604
26-10-2007, 18:49
standard wtryski lub zawor egr

brat mial to samo i wystarczyli czyszczenie egr naszczescie bo wtyrki drogie

jedz do jakiegos fachowca od wtyskow jakis sevis boscha
polecam skrobow i klikawe woj lubelskie

maciek604
26-10-2007, 18:51
cos sie zawiesza takie objawy sa jak jeszcze raz sie to zdzarzy nie czekaj jedz bo padna wytrski i bedzie za pozno

pleban
26-10-2007, 20:06
polecam skrobow i klikawe woj lubelskie
Tylko kolega troszkę daleko ma :hmm:
No ale z tego co słyszałem to przy dobrym paliwku wtryski są żywotne(a na wyspach paliwko nie takie jak u nas).
Pewnie jakiś czujnik błąd złapał.
Jak się boisz to podjedź gdzieś na zczytanie błędów.
Tylko w angli to troszkęfunciszy kosztuje

jasq
27-10-2007, 18:48
dzikei panowie...jak tylko sie cos dowiem napisze.

krzys-68
27-10-2007, 21:16
Panowie czy wiece co moze byc przyczyna zapalenia sie kontrolki swiec zarowych po czym jak wcisnalem sprzeglo auto zgaslo. odpalilem ponownie i wszytko gra. to wszystko mialo miejsce podczas jazdy... nie kopcil wcale ale mocy wogole nie mial. od tego momentu zrobilem juz prawie 300km i nic sie nie dzieje. czy to wtryski? a moze tylko jakis blad komputera? Dodam jeszcze ze nie mieszkam w Polsce tylko na wyspach gdzie paliwo jest wzorowe.Co mam robic? 2.0 TDCI 2002 kombi 112000mil (185000km)
z gory dzieki za pomoctzw miekki blad,bo nie piszesz ze dalej kontrolka miga :zaklopotanie: jakis czujnik sie zbuntował

art1967
27-10-2007, 22:16
Witam all
tez jestem bardzo ciekawy co moze sie psuc , u mnie nieszczesna kontrolka ciagle mruga a auto nie ma mocy , miał ktos cos podobnego

pleban
28-10-2007, 09:12
Witam all
tez jestem bardzo ciekawy co moze sie psuc , u mnie nieszczesna kontrolka ciagle mruga a auto nie ma mocy , miał ktos cos podobnego

To mi wygląda na wtryski.
Najlepiej podjechać na z czytanie błędów i próbę przelewową.

krzys-68
28-10-2007, 09:14
Witam all
tez jestem bardzo ciekawy co moze sie psuc , u mnie nieszczesna kontrolka ciagle mruga a auto nie ma mocy , miał ktos cos podobnegosilnik jest w trybie serwisowym.Jesli klasyka: rura turbo jest cala i na swoim miejscu to niestety WDS tylko prawde powie.Ale wydatki sie szykują :wall:

art1967
28-10-2007, 14:44
dzieki za czarny scenariusz , w poniedziałek mam jechac sprawdzic co jest grane to napisze conieco . Znalazłem na forum jak ktos sie chwalił
ze zmienia sterownik wtryskiwacza i moze znowu przejechac 8 tysiaków ,
zrobił tak juz pare razy , jezeli wiecie czy to jest prawda to dajcie znac
z gory THX

pleban
28-10-2007, 19:45
Najpierw sprawdź jeszcze rurę od turbo(górną i dolną).Ale mi się wydaje że to bolączka TDDI raczej
A autko ci kopci???(znaczy więcej niż inne bociany).

Pozdrawiam
Paweł

TomekWino
29-10-2007, 09:10
Ale mi się wydaje że to bolączka TDDI raczej

..raczej wszystkich wiec TDCi również,

Temat powtarza sie kolejny raz, na razie zgasł raz a raczej będzie się nasilać, prawdopodobnie czujnik jakiś moze położenia wału korbowego ( kilka razy się zdarzało ), albo inny :niewiem:
Sprawdzić możesz zakładając nowy i obserwując czy jest poprawa :bigok:

Wierzba
29-10-2007, 10:10
rura od turbo ma zupełnie inne objawy, znakiem szczególnym jest świst powietrza ajkby ktoś miał maksymalnie włączony nawiew i problem z utrzymaniem obrotów oraz szarpanie

przy migającej kontrolce świec żarowych możliwe są dwa scenariusze- zależnie od uszkodzeń:
1. kontrolka miga cały czas, nie znika po ponownym uruchomieniu - elektroniczne uszkodzenei wtryskiwaczy, zapewne przekroczono spalanie stukowe na którymś z cylindrów- trzeba liczyć się z kasowaniem błędu ( 50 zł po za ASO, 150 zł w ASO), a jeśli będzie pojawiać się częściej to wymiana wtrysku ( 1000-1200 zł po za ASO i 1490 w ASO)

2. drugi rodzaj problemu to uszkodzenie mechaniczne, problem z przepływem paliwa, kontrolka zaświeca się podczas silnego dodwanaiu gazu i przyspieszania, mechaniczne uszkodzenie, można próbować z tym walczyć i nei musi oznaczać wymiany wtrysku ale więcej o tym nie wiem.

A jestem taki mądry bo wypytałem właściciela ABSCar co z tymi wtryskami hehe :)

gigi
29-10-2007, 10:49
Witam wszystkich :metal:
Odnośnie poruszanego tu wątku uszkodzeń mechanicznych wtrysków - to owszem mozna z tym walczyć ale jest praktycznie bezskuteczne tzn "walka " wystarcza na ok 500 -1000 Km. i problem sprężynki powraca i to ze zdwojoną mocą.

Wiem to na własnym przykładzie. Ja na wtryskach przejechałem od nowości 126 tyś km i w sobote byłem w ABS Car na ich wymianie - lały wszystkie. Koszt wymiany wtrysków to 4.000 zł.

Właściciel ABS Car-u podniósł mnie troche na duchu informując, że zaczeli sprowadzać z Niemiec specyfik pomagajacy przedłużyc żywotnośc wtrysków przy naszej kiepskiej ropie - wlewa sie go do zbiornika co 20 tyś km.

Wierzba
29-10-2007, 11:21
o to powiedz coś więcej o tym specyfiku :)

gigi
29-10-2007, 11:27
jutro powiem coś więcej - dzis jadę do ABS caru odebrać auto i porozmawiam a pewnie także kupie ten specyfik. Może rzeczywiście jest to jakiś ratunek dla wtrysków

Wierzba
29-10-2007, 12:02
to czekamy na update wieczorem :)

adasn
29-10-2007, 13:12
to i ja też czekam

art1967
29-10-2007, 13:59
Witam
Dzisiaj nic nie załatwiłem w sprawie żółtej migajacej sprezynki .
Co do opisów ze czujnik połozenia wałka rozrzadu , to mam go
juz wymieniony , ale wtedy zołta sprezyna wogole nie swieciła ani nie mrugała , po prostu auto nie zapalało .
Drugi z opisanych problemow czyli przepływ paliwa tez odpada wszystko OK , rury z turbo tez OK .
A wiec chyba p.WIERZBA ze swoim opisem ma racje , jutro jestem umowiony w warsztacie a wiec wszystko sie okaze .
THX wszystkim za pomoc i poswiecenie kilku minut tej sprawie .
Jak jutro bede cos wiedział to opisze co i jak .

Wierzba
29-10-2007, 14:04
jasne- po to jest nieoficjalna "TDCI'owa grupa wsparcia" łączymy się z tobą w bólu...
:)

slazdu
29-10-2007, 14:46
Właściciel ABS Car-u podniósł mnie troche na duchu informując, że zaczeli sprowadzać z Niemiec specyfik pomagajacy przedłużyc żywotnośc wtrysków przy naszej kiepskiej ropie - wlewa sie go do zbiornika co 20 tyś km.
Też byłem w ABSCar. Też usłyszałem o specyfiku do oczyszczania wtrysków. Zastosowałem to jednak raz i więcej nie mogłem dostać. Znalazłem inny specyfik - STP. Stosuje się go częściej, jednak ja jestem zadowolony. Odnosze wrażenie, że mój Mondek też sie z tego cieszy :pub: :pub: :pub:
Pozdr.

jasq
29-10-2007, 16:02
kumpel w pracy powiedzial ze to mogl byc jakis paproch w paliwie... ale pojade na czytanie bledow... ile wam pali wasze tdci? moje robi jakies 46,5 mili na galon czyli 6,0 w trybie mieszanym.pozdo dla wszystkich

art1967
31-10-2007, 11:47
Witam

Po wczorajszej wizycie w warsztacie okazało sie ze rzeczywiscie to wtryski
a wiec witam w klubie . Zastanawiam sie czy to jest normalne ze te nieszczesne wtryski tak padaja . Trzeba by było cos z ta sprawa zrobic ,
producent auta na rafinerie (paliwo) , a rafinerie na producentow aut .
A my za to wszystko płacimy , to jest chore , i najgorsze ze chyba tak juz pozostanie . Bo zwykły szarak nic nie wskura z takimi molochami .
Ach dobra koniec narzekania , a teraz z innej beczki zaoferowano mi
regeneracje wtryskow w warsztacie ktory specjalizuje sie we wtryskach firmy DELPHI . Kosz regeneracji 400-600 zł. za wtrysk , chyba ze chce nowy ok. 1300 zł. a wiec przebicie cenowe niezłe , gwarancje tez dostane .
Czy ktos bawił sie juz w te klocki ?

Dajcie znac

Narka

Wierzba
31-10-2007, 14:54
w AbsCar masz 1000/1100 zł za nowy (zależnie od modelu) i rok lub dwa lata gwarancji
ja bym nie kombinował z regeneracją- szczególnie że zwykel są to błędy natury elektroniczneja nie mechanicznej- więc lepiej nie majstroweać przy takich urządzeniach... to nie pompowtryskiwacze z silników VAG... które pewnie i młotkiem naprawisz :P

jasq
31-10-2007, 17:46
ja od poprzedniego zapalenia kontrolki przjechalem juz prawie 1000 km i nic, smiga plynnie i bez zarzutow.co to moze byc?

jasq
03-11-2007, 16:15
panowie uzywajcie oczyszczacza wtryskow. Ja uzywam STP treatment. place jakies 5 funtow i uzywam na caly bak. poza tym leje Shell V Power diesel... smiga i nic kontrolka nie mruga juz. piszcie czy u was tez dziala

Wierzba
03-11-2007, 21:00
tak jak pisałem są dwa typy uszkodzeń- jeśli mechaniczne- przeczyszczenie pod postacią wyższej jakości ropy plus jakiś "odrdzewiacz" :) pomoga
jeśli elektroniczne nic się nei da zrobić po za wymianą wtryskiwacza :(

jasq
04-11-2007, 21:37
dzieki wierzba! ale powiedz czy byloby uszkodzenia elektroniczne gdyby kontrolka zapalala raz na 2 tys km? zrobilem 4000 od kupna i zapalila sie 2 razy po czym jak wylaczylem silnik i zapalilem jeszcze raz wszystko gralo. wtedy jezdzilem za zwyklym(tanim) paliwie. dzieki za pomoc

Wierzba
04-11-2007, 23:25
tak,
to ewidentnie elektronika wg mnie
jedz gdzies do stacji forda albo gdzies gdzie beda ieli odpowiedni wds- niech ci sprawdza- zapewne co jaksi czas masz bledy na ktoryms z wtryskiwaczy, typu spalanie stukowe itp-
pojedz, sprawdz- lepiej potem nie byc zakoczonym- usluga taka to po za ASO jakies 50 zł albo nawet free ;)

jasq
05-11-2007, 18:55
czyli czytanie bledow tak? wielkei dizeki! poczekam az mi sie jescze raz zapali czy jechac teraz?

qbek
07-11-2007, 18:31
Witam.
Apropo specyfiku do czyszczenia wtryskiwaczy kupionego w ABSCAR u mnie to naprawdę podziałało silnik ma znacznie lepszą kulturę pracy i prawie natychmiast zniknęło "cykanie" podczas dodawania gazu. Więc według mnie warto wydać te 30 zł raz na 20 tyś kilometrów.
Pozdrawiam.