PDA

Zobacz pełną wersję : Łóżysko amortyzatora



wilknet
14-07-2005, 13:38
Witam!
Moze ktoś mi powie czy dużo to jest roboty wymienić to łożysko w amortyzatorze? Co trzeba zdemontowac żeby za dużo nie rozbierac.
Prosze o pomocne informacje.
Pozdrawiam

mikidr
14-07-2005, 13:44
Musisz wymontowac oczywiscie amortyzator to znaczy cala kolumne zawieszenia, scisnac sprezyne i odkrecic nakretke mocujaca i wyjmiesz lozysko. Uwazaj przy sciskaniu sprezyny, bo jak nie masz dobrych sciskaczy to roznie bywa 8O

A tak wogole to co Ci sie dzieje ze chcesz cos robic z tym lozyskiem ?

wilknet
14-07-2005, 15:10
Co masz na mysli mówiąc cała kolumne zawieszenia, czy łącznie ze zwrotnicą? Robiłem takie coś przy volkswagenie ale tam odkrecało się dół kolumny i wyciągało razem ze sprężyną, a tutaj wygląda na wciskane.
Co mi się dzieje z łożyskiem- jak pociągnę za kolumne to u góry zmortyzatora słychać stukanie i wygląda na to że coś sie tam stało, nic tam wiecej u góry chyba nie ma. Co dokładnie trzeba odkręcić??

fuel111
14-07-2005, 15:56
Zwrotnica zostaje wyciągasz sam amorek, ale sprężyna jak pisali koledzy dobrze zaciśnięta i max. uwagi :metal

waldemarz
14-07-2005, 16:13
A ja nie podejzewam samego lozyska tylko wogole amorek, moze juz ci padl, jezeli mozesz cala kolumne pociagnac do gory to podejzewam ze amorek jest juz pustwy w srodku.

mikidr
14-07-2005, 20:48
Mozesz cala kolumne wymontowac albo odkrecic sam amorek od zwrotnicy ale czesto jest to na tyle zapieczone ze latwiej jest wymontowac calosc i nie rozbierac tego jak masz amorki dobre, a jak Ci stuka cos tam to pewnie wianuszek poszedl w tym lozysku i kolki sie poprzestawialy, wiec tak jak pisalem jak dobrze scisniesz sprezyne to tylko odkrecasz te nakretke na gorze i juz masz lozysko na wierzchu :) Jak chcesz sam amorek wymontowac to musisz wykrecic srube mocujaca go do zwrotnicy i czyms rozchylic naciecie i opuscic wachacz ze zwrotnica az wyjdzie Ci amorek ale tam praktycznie to chyba szybciej jest wymontowac calosc zalezy jak Ci pojdzie z ta sruba mocujaca amorek do zwrotnicy bo u mnie na 4 takie roboty w 2 przypadkach ukrecala sie ta sruba i trzeba bylo ja odwiercac a tego juz na pewno nie zrobisz jak zwrotnica jest zamontowana.

artu
14-07-2005, 21:37
Łożysko najlepiej słychać przy skręcaniu kołami, jest takie delikatne"chrobotanie" podobne troszkę do pracy wspomagania trudno to opisać. Przerabiałem ten temat we F. Marea. U ciebie sądze, że padł amorek.

vMZe
15-07-2005, 14:32
A gdyby ktoś był zainteresowany to łożysko jest tu:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=57700751
Pozdrawiam
vMZe

fuel111
15-07-2005, 16:39
Vmze tylko brać - oryginał :metal