PDA

Zobacz pełną wersję : [Audio] Zepsute podświetlenie w 6000CD i problem z wyjęciem



tomekzi
28-10-2007, 15:11
Witam. Na początku chciałbym wszystkich bardzo serdecznie powitać. Jest to mój pierwszy post na tym forum. Do tej pory byłem tylko biernym przeglądaczem waszych wątków. Mam problem którego rozwiązania nie znalazłem. W moim radiu 6000CD w Mondeo z 2004 padlo podświetlenie 3 klawiszy. Chciałem to naprawić ale pojawił się kłopot z wyjęciem radia. n(nosi ślady, że wcześniej było juz wyjmowane). Pojechałem do serwisu aby mi je wyjeli specjalnymi wyjmakami ale tam serwisant stwierdził, że zaczepy są połamane i radia już nigdy sie nie wyjmie. Czy to prawda? Jeżeli tak to czy w jakiś inny sposób można bez wyjmowania wymienić żaróweczki pod przyciskami, lub jak wyjąc radio? Drażni mnie fakt iż w nocy całe nie jest podświetlone.

koper
28-10-2007, 23:19
jak to w serwisie.
we środę jestem w białym, tak więc mogę ci to wyciągnąć.
spotkanie pod akademią medyczną wchodzi w grę?

GrekuPL
29-10-2007, 22:12
ja mam podobny problem ale w mkII radio to samo...próbowałem na gwoździe ale nici :( albo zrobię z czegoś takie wyjmiaki albo oleje...a chciałem podłączyć nową antenę (stara przy centralce przecięta...)

Brudsien
30-10-2007, 01:26
Takie wyjmaki mozna kupic na allegro, sam gwoźdź nie wystarczy musi byc na koncu troche przytrzaśnięty bo zatrzaski nie beda mialy o co zlapac i radio sie nie wyciagnie

markkofan
17-11-2009, 22:59
gwozdziami mozna spokojnie wyjac - sam to zrobilem w mk2. trzeba je wlozyc i konce wyginac w kirunku srodka radia i jednoczesnie do siebie - i radio wyskakuje:)

A wyjmowalem je by naprawic sobie kompakt, ale nie jestem w stanie tego zrobic. Ktos sie na tym zna?? Jakies typowe awarie kompaktu w modelu 6000 CD RDS ???

adasko78
14-07-2011, 16:56
Witam! Mam ten sam problem w swoim Mondeo 2001 tylko całe radyjko nie ma podświetlenia. Świeci się tylko wyświetlacz. Myślę, że padły diody podświetlające. W najbliższym czasie wybieram się do jakiegoś fachowca jak to sprawdzę to opiszę tu wszystko. Pozdrawiam!

gordziu
16-07-2011, 13:04
gwozdziami mozna spokojnie wyjac - sam to zrobilem w mk2.

W mk2 wyjmaki miały kształt gwozdzia a w mk3 sa płaskie i potrzebne 4szt. Jak je włżysz to musisz sciągnac je do sie bie i radio wychodzi.

maniek_
16-07-2011, 13:13
a w mk3 sa płaskie
Ale dopiero w polifcie, we wcześniejszych jest jak w mk II

jasiugm
29-07-2011, 00:30
Ja miałem u siebie w mkII połamany zaczep do 6000CD. Ten z prawej strony od dołu. Zdjąłem plastiki i wsadziłem łapy od tyłu konsoli i jednocześnie wsadzałem gwóźdź w działający zaczep i naciskałem aż wylazło. Ręce miałem po tym troche pokiereszowane ale dałem jakoś rade. Po wyjęciu radia urwałem uszkodzony dolny zaczep i trzyma się tylko na górnym. Nie mam już problemów z wyjęciem:)

adasko78
30-07-2011, 18:42
Wyjmaki jak w mkII! Dziś naprawiłem podświetlenie w radyjku:ura: Coś wypaliło jedną ścieżkę w układzie ale już działa!!!!:hehe:

adasko78
30-09-2011, 18:39
Witam! Miałem taki sam objaw tylko wyświetlacz świecił. Byłem u znajomego elektryka i okazało się, że ścieżka w układzie była przepalona. Obejście zrobił cieniutkim przewodzikiem i jest ok już drugi miesiąc. Pozdrawiam!