PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Centralny



Milosz_ct
28-10-2007, 20:45
Mam/mialem centralny.. Obecnie w TRIPIE pali mi sie bez przerwy czerwona dioda. Auto zamykam z kluczyka, natomiast po nacisnieciu przycisku na pilocie nie wydaje dzwieku zamykania, ale robi wszystko pozostale (domyka szyby, mruga). Jaka moze byc przyczyna? Bezpiecznik?

Netoper
28-10-2007, 21:44
Chodzi o diodę od immo? i w mondeo?
Jak się zapaliła na stałe to świadczy o usterce immo,
Odepnij aku (żeby przy okazji reset zrobić) dobierz się do sterowania i zobacz czy połączenia nie zaśniedziały, rozepnij psiknij WD
Netoper

Milosz_ct
28-10-2007, 21:56
Chodzi o diodę od immo? i w mondeo?
Jak się zapaliła na stałe to świadczy o usterce immo,
Odepnij aku (żeby przy okazji reset zrobić) dobierz się do sterowania i zobacz czy połączenia nie zaśniedziały, rozepnij psiknij WD
Netoper

Wlasnie o te diode chodzi i o Mondeo. Dziwne to troche dla mnie bo nie dziala centralny, a z immo nie mam problemu. Auto zapala normalnie- nie robi cyrkow.

Netoper
28-10-2007, 22:01
Lyssy jest mocny w te klocki to może Ci wytłumaczy.
A z kluczyka drugie drzwi też prawidłowo zamykają całe auto?
Pilot radiowy czy podczerwień
Netoper

Milosz_ct
28-10-2007, 22:04
Nieee. Z kluczyka moge sobie zamykac kazde drzwi z osobna. Central nie dziala ani z kluczyka, ani z pilota. Swieci dioda w tripie. Jak wciskam pilota to miga sobie tak jak wczesniej i zamyka szyby, ale drzwi juz nie.
Mam absolutny brak centrala- bagaznik otwieralem ostatnio miesiac temu...

Netoper
28-10-2007, 22:09
Moim zdaniem padł moduł od centrala, immo jest z nim jakoś zintegrowane i dlatego wywala błąd (świecąca dioda)
Zacznij od sprawdzenia czy podłączenie do puszki/sterownika jest ok.
Nie wiem jak jest z bezpiecznikiem czy jest oddzielny, może ktoś kto ma pojęcie coś Ci podpowie.
A może kluczyk się rozprogramował, ale czy tylko brak by było centrala a domykanie działało nie mam pojęcia
Masz radiowego czy podczerwień?
Netoper

Robert68
29-10-2007, 11:04
Obecnie w TRIPIE pali mi sie bez przerwy czerwona dioda

Sprawdź bezpiecznik w skrzynce pod kierownicą. Prawdopodobnie padł i dlatego świeci dioda w TRIP-ie oraz brak jest centralnego. U mnie tak jest że jak wyciągnę bezpiecznik od centralnego to dioda świeci cały czas. Bezpiecznik nr 25 lub 26.

Bezpieczniki (http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=155&mode=&order=0&thold=0)

:bigok: