PDA

Zobacz pełną wersję : [TD MkII] Lekka czkawka TD



Majkel07
30-10-2007, 17:44
Witam wszystkich, kto mi powie co mże być przyczyną, od jakiegos czasu mój diesel ma taka mała czkawkę, jak przyspieszam tak ostro to go czasem tak zadławi,czknie, sekunde to trwa, filtry paliwa i wogóle wszystko OK, posprawdzałem przewody czy gdzies powietrza nie ssie, ale nic,sam niewiem, może mi ktoś pomoże kto miał takie objawy.Pozdrawiam wszystkich

Jakub
30-10-2007, 18:35
Do eksploatacji z tym :)

Majkel07
30-10-2007, 20:58
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź...

N2O
30-10-2007, 22:56
napisz dokładniej na czym ta czkawka polega...

GrekuPL
30-10-2007, 23:01
sprawdź booster...może się trzpień blokuje :) i trzeba rozruszać i wyczyścić :)

BartekM
31-10-2007, 00:51
Jaki masz filtr paliwa? U mnie podobne objawy ustąpiły po przejściu z filtrona na motorcrafta. Całkowicie ustąpiły po wymianie korektora kąta wtrysku.

kraVco
31-10-2007, 05:06
wymień filtr paliwa na Motorcrafta. takie objawy możesz mieć jak ciulwego paliwa zatankujesz.

Majkel07
31-10-2007, 10:48
filtr paliwa właśnie zmieniłem ale właśnie na filtrona, wcześniej też był filtron i było Ok, ale jeszcze zmienie na motorcraft, trudno kupie jeszcze raz nowy i ciul,paliwo leje na statoil, a właśnie tak myślałem o tym bosterze, nawet gdzies juz czytałem , ale właśnie tak jak napisał Bartek może ten korektor kąta wtrysku, choroba ale od czego tu zacząć.... filtr to nie problem 5 minut i po zabiegu, ale reszta... potrzeba troszke czasu, ale dziekuje Wam za porady, biore się do roboty, jak naprawie to napisze co to było.

GrekuPL
31-10-2007, 14:32
filtr paliwa właśnie zmieniłem ale właśnie na filtrona, wcześniej też był filtron i było Ok, ale jeszcze zmienie na motorcraft, trudno kupie jeszcze raz nowy i ciul,paliwo leje na statoil, a właśnie tak myślałem o tym bosterze, nawet gdzies juz czytałem , ale właśnie tak jak napisał Bartek może ten korektor kąta wtrysku, choroba ale od czego tu zacząć.... filtr to nie problem 5 minut i po zabiegu, ale reszta... potrzeba troszke czasu, ale dziekuje Wam za porady, biore się do roboty, jak naprawie to napisze co to było.

no filtr ja też mam filtrona i nie ma prawa takie cudo się stać ... polecam sprawdzić boostera

Majkel07
31-10-2007, 14:52
ok, dzieki zaczne od bostera!

BartekM
31-10-2007, 14:59
filtr ja też mam filtrona i nie ma prawa takie cudo się stać
Dlaczego? Podobno filtrony są "gęstsze" od oryginalesów (i droższe), czyli może się tak stać.

GrekuPL
31-10-2007, 15:10
no kurcze...przecież części zamienne (tzw. zamienniki) testuje producent oryginalnego sprzętu i muszą spełniać swoje odpowiednie normy...a jak inne są to chyba coś nie tak...